A Bőny az NBII bajnoka!
2016.06.15 | 19:31
A Bőny az NBII bajnoka! A Bőny az NBII bajnoka! Nagy közdelemben győzték le a Kincsemet!   BŐNY-SZAVILL CONSULTING - KINCSEM LOVASPARK SE 3-2 (1-1) Bábolna, 250 néző Játékvezetők: Kovács G., Gál, Horváth Bőny: Takács - Horváth, Zobák, Pinczés, Bieder T. Cserék: Lanezndorfen, Bieder G., Nagy, Namuquita, Nagy, Balogh, Varga Játékos-edző: Zobák Csaba Kincsem: Moczó - Lovasi, Fülöp, Besenyei, Vörös Cserék: Balla - Főfai, Tóth, László, Ficsor Játékos-edző: Vörös Péter Sárga lap: Főfai Gólszerzők: Balogh (2), Nagy illetve Ficsor, Besenyei A döntő első meccsét követően nem dőlt el semmi az NBII fináléjában, így az utolsó találkozóra maradt a döntés. Mind a két oldal mondhatni a legjobb összeállításában léphetett pályára, mivel a vendégeknél is letöltötték eltiltásukat a sárga és piros lapos játékosok. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, akik irányították a játékot, így nem volt meglepő, hogy ők szereztek vezetést a játékrész közepén. Balogh volt eredményes. 1-0 A Kincsembe hiába tértek vissza meghatározó játékosaik, nem igazán találták a játékukat. Ennek ellenére a szünet előtt Ficsor remekül érkezett, és kiegyenlített, így döntetlennel mehettek szünetre a csapatok. 1-1 A fordulást követően feljavult a vendégalakulat, de így is Bőny góllal indult a 2. félidő, Baloghnak köszönhetően. 2-1 A Keleti bajnok nem esett kétségbe, és gólfelelősük, Besenyei révén hamar egalizáltak. 2-2 Az eredmény ugyan az volt, mint az első meccsen, így mondhatni kezdődhetett minden elölről. Az egyenlítő találat talán túlságosan megnyugtatta Vörös Péteréket, mert góljuk után egy nagyot hibáztak hátul, amit ellenfelük kihasznált, így harmadszor is megszerezte a vezetést a Bőny, Nagy volt szemfüles. 3-2 A Kincsem küzdött az egyenlítésért, de nem akart összejönni a gól, így a hajrára vészkapussal támadtak. A létszámfölényből több nagyobb lehetőségük is akadt, amivel már ők érezhették volna magukat bajnoknak, az idegenben rúgott gólnak köszönhetően, de nem tudtak élni vele, így a Bőny megőrizte minimális előnyét, amivel megnyerte a mérkőzést, és vele az NBII bajnoki címét. A Bőny volt a rájátszás egyetlen olyan csapata, akik nem nyertek alapszakaszt, és úgy kerültek be, ennek ellenére ők örülhettek a végén. A Bőny formájáról mindent elmond, hogy 2016-ban mindössze egyszer kaptak ki, az alapszakasz utolsó meccsén, ami már tét nélküli volt. A rájátszás két idegenbeli meccsén döntetlent játszottak, míg otthon nyertek, így nem lehet mondani, hogy érdemtelenül került a nyakukba az aranyérem. A nagy kérdés, hogy ez mire lehet elég az NBI-ben, de ezzel még talán ráérnek foglalkozni, most az ünneplésé a főszerep.