NBII Nyugati csoport – Göcsej siker a rangadón
2015.03.19 | 10:49

GÖCSEJ SPORT KLUB - BARÁTI FUTSAL CLUB 6-3 (3-2) Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, a vendégek nem ijedtek meg a listavezetőtől. A 7. percben aztán megtört a jég, és az első hazai góltól beindult a gépezet: alig 12 perc alatt 3-0-ra vezetett a Göcsej. Az előny túlzottan megnyugtatta a hazaiakat, amit a lelkes vendégek kihasználtak és feljöttek egy gólra. A második félidőben kemény, de sportszerű csata folyt a pályán. Ahogy az idő haladt, több lett a hiba, a kapkodás és a szabálytalanság. A vendéglátók a 33. percben, 4-3-nál tudták végleg döntésre vinni a dolgot. A Göcsej ezzel a sikerével, mondhatni megnyerte az alapszakaszt, hiszen nehéz elképzelni, hogy a hátralévő 4 forduló alatt kétszer is hibázna. Fotók és forrás: zaol.hu (Katona Tibor) ELTE-BEAC - CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA 3-5 (1-2) Előzetesen is a vendégek tűntek az esélyesebbnek, de annak fényében, hogy szinte mindenki visszajátszott az első csapatból, csak a gólarány tűnt kérdésesnek. Ehhez képest igen szoros eredményt hozott a találkozó, és a második félidő közepén még döntetlen állt az eredményjelzőn. Az utolsó tíz percre aztán érvényesítette nagyobb rutinját a vendégcsapat, amivel begyűjtötte a három pontot. FEHÉRVÁR-FUTSAL - ASTERIX SC 6-4 (2-1) Az igazi hatpontos mérkőzésen szoros küzdelmet hozott a két fél összecsapása, ahol a szünetben még csak egy góllal vezettek a hazaiak, de a fordulás után növelni tudták előnyüket, így végül magabiztosan gyűjtötték be a három pontot. Ezzel a győzelemmel lépéselőnybe kerültek a fehérváriak a hetedik hely megszerzéséért folytatott küzdelemben. FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - TÖRÖKBÁLINTI FSE 19-3 (10-1) A Ferencváros számára a három ponton kívül fontos volt a gólarányjavítás, így nem bízott semmit a véletlenre és neki esett ellenfelének. A vendég fiatalok néhány percig bírták a nyomást, utána beindult a hazai henger és a szünetig tízszer, míg a második játékrészben kilencszer találtak be. A bálintiak erejéből csak a szépítésre futotta. Az eredmény még a vendégekre nézve hízelgő. AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - SFC SE 6-5 (2-3) A siófokiak mindössze két cserével érkeztek, így megvolt a lehetősége a Villámnak, hogy visszavágjon az őszi vereségért. Ennek megfelelően indult a találkozó, Guti gyors duplájával két gólos előnyre tettek szert, de ezután a vendégek magukra találtak, és szünetig megfordították az állást. Fordulás után egalizáltak a vendéglátók, de újra megszerezte a vezetést a Siófok. Erre érkezett az újabb hazai válasz, de a vendégek nem hagyták magukat. A hajrára döntetlenre állt a mérkőzés, és úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, de a Villám nem így gondolta, és az utolsó percben megszerezték a győztes gólt, és vele a három pontot. BME FC - DREAM TEAM FUTSAL 20-1 (8-0) Kérdőjelek nem nagyon voltak a mérkőzéssel kapcsolatosan, mindössze a különbség volt az egyedüli kérdés. Az egyetemistáknak kellett pár perc, hogy belelendüljenek, de utána nem volt megállás, és sorba rúgták a gólokat. Leginkább a játékos-edző, Csernai volt ismét elemében, aki ezúttal hét gólig jutott, amivel tovább erősítette vezető helyét a góllövőlista élén. Az álomcsapatnak legalább egy becsületgólra futotta.