A Dunaferr került a Final Fourba
2016.01.20 | 22:52
A Dunaferr került a Final Fourba A Magyar Kupa negyeddöntőjének második mérkőzését játszotta ma este Szombathelyen, a Swietelsky Haladás VSE otthonában a Dunaferr DF Renalpin FC együttese. Fehér Zsolt tanítványai 2-1-es, sovány előnyből várták a visszavágót. Swietelsky Haladás VSE – Dunaferr DF Renalpin FC 6-5 (4-3) – továbbjutott a Dunaferr DF Renalpin FC 7-7-tel, idegenben lőtt több góllal Az MK negyeddöntőjének első, idegenbeli felvonását 2­1­re elveszítette a HVSE. A hazaiak eltiltott edzőjük, Marcos Angulo nélkül futottak neki a meccsnek. Swietelsky ­Haladás VSE­ - Duneferr DF Renalpin FC 6-­5 (4­-3). Szombathely, 700 néző, Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó, futsalmérkőzés, Vezette: Ábrahám, Horváth Z. (Tamási). HVSE: Tyukász ­ Öreglaki, Vidák, Gyurcsányi, Hegyesi. Csere: Németh P., Hajmási, Nagy T., Horváth P. Dunaferr: Reveland ­ Klacsák, Schrancz, Horváth N., Hosszú. Csere: Nagy A., Bognár, Varga, Aradi, Fridrich, Ivacs. Edző: Fehér Zsolt. Góllövők: Hegyesi (1.), Németh P. 2 (3., 29.), Gyurcsányi 2 (13., 26.), Öreglaki (16.), ill. Hosszú (9.), Horváth N. 2 (16., 17.), Klacsák (31.), Schrancz (40.). A találkozót mindkét csapat lendületes, gólra törő játékkal nyitotta. Ez a stílus hazaiaknak feküdt jobban: a 3. percben már 2-­0­-ra vezetett a Haladás. A vasiak erős tempót diktáltak, korán meg akarták törni a vendégek ellenállását ­ az újvárosiak olykor önfeláldozó mentésekkel tartották meccsben magukat. Nagyon a Haladásnak állt a mérkőzés. Aztán a Dunaferr váratlanul szépített: egy távolról elrúgott labda talált utat a hazai kapuba ide, oda pattogva a lábak között. Belelkesedtek ­ és kemény stílusra váltottak ­ a vendégek. Gyurcsányi élményszámba menő gólja hűtötte le a dunaújvárosi kedélyeket (13. perc: 3-­1). Parázs csata kerekedett a meccsből. Öreglaki gólja után úgy tűnt (4­-1), hogy sínen van a házigazda ­ ám egy szöglet, majd és egy labdaellopás után is betalált a teljesen indiszponált játékvezetők támogatását is élvező Dunaferr (17. perc: 4­-3). A félidő Haladás ­kis-büntetővel zárult, amit Reveland védett. Fordulás után egy masszívan védekező, kontrákra berendezkedő ellenféllel találta magát szembe a Haladás. Gyurcsányi második gólja törte fel a reteszt (26. perc: 5-­3). A folytatásban többször is oda került kapu elé a Haladás, de Reveland remek napot fogott ki. Ám Németh Péter sem akart lemaradni „kollégája" mögött, ő is megszerezte második gólját (29. perc: 6­-3). Érett a továbbjutás. Rögtön ki is támadott a Dunaferr. És egy szabadrúgás variációból szépített (31. perc: 6-­4). Ismét nyílt lett a csata, mindkét oldalon akadt helyzet, kapufa. Fáradtak a csapatok, egyre többet hibáztak. Az idő pedig fogyott. A Dunaferr az utolsó szűk három percre vészkapusra váltott. És 5-5 másodperccel a vége előtt betalált (6­-5) ­ előtte meccslabdája volt a Haladásnak. Most a Haladás vetette be a vészkapust. De nem sikerült gólt szereznie. Így hiába nyert a házigazda, de összesítésben, idegenben lőtt több góllal a Dunaferr jutott be a kupa négyes döntőjébe. A játékvezetők is tettek azért, hogy ez így legyen. forrás: vaol.hu Fotók: Unger Tamás [gallery ids="52105,52107,52108,52110,52112,52114,52116,52118,52119,52120,52121,52122,52125,52127,52130,52133,52135,52138,52139,52142,52145,52147,52148,52150,52152,52154,52155,52157,52158,52159,52162,52163,52166,52169,52170,52171,52173,52176,52177"]