Swietelsky-Haladás VSE - Déli Futsal 9:5
2016.01.12 | 18:20

Swietelsky-Haladás VSE - Déli Futsal 9:5 (6:2)

Az NB I-es férfi futsal bajnokság 13. fordulójában, a kiesés ellen menekülő Délit fogadta az Aréna Savariában a Swietelsky-Haladás VSE. A vasiaknál mindenki játéklehetőséget kapott, a fiatalok is bizonyíthattak. A 6-2-es félidő után 9-5-re nyerte meg a találkozót a szombathelyi alakulat. A 2016-os év első futsal bajnokiján a Vasas érkezett a szombathelyiekhez. A találkozón nem ülhetett a kispadon a csapat edzője, Marcos Angulo (Dunaújvárosban összeszedett kiállítása miatt) és a másodedző, Bánfalvi Zsolt sem irányíthatta a csapatot technikai problémák miatt. Így edzőként az egyik utánpótlás szakember, Sziffer András adta az utasításokat a csapatnak, neki pedig a sérülésből még mindig lábadozó Horváth Péter segített. Ennek ellenére Marcos Angulo a nézőtérről eljuttatta az észrevételeit és utasításait a kispadra. A mérkőzés nem túl jól kezdődött a szombathelyiek számára. A vendégek egy eladott labda után gyorsan a kapu elé kerültek és hamar megszerezték a vezetést. A 3. percben 0:1-et mutatott az eredményjelző. Szerencsére a hazaiak észbe kaptak. Nem kellett sokat várni, hogy felébredjenek, felpörögjenek. Hamar kiegyenlítettek és a kapott gól után 2 percnek sem kellett eltelni, és már ők vezettek. Előbb Gyurcsányi Zsolt volt eredményes egy kipattanó labda után, majd Vidák Balázs talált az ellenfél hálójába. Ezzel az 5. percben már 2:1 volt a Halinak. A mérkőzésen a Haladás dominált. Beszorították az ellenfelet, alig adtak teret a vendégeknek. Sok helyzetet dolgoztak ki a vasiak, amit nagy számban gólra is váltottak. A vezetés megszerzése után 1 percnek kellett csak eltelni és ismét szombathelyi gólnak örülhettek a nézők. Ebben a percben egymás után 2-nek is. Mind a két találat Németh Péter nevéhez fűződik. Előbb egy kidolgozott szép akció végén fejezte be góllal a támadást, majd egy kipattanó labdát gyötört be a hálóba a gólvonalról. Ezzel már 3 gólos volt a hazai előny. A vendégek kicsit változtattak a taktikájukon. Érezték, hogy 4 a 4 ellen nem sok esélyük van, mert a Hali uralja a játékot és lendületbe jöttek. Így, hogy kicsit megtörjék a hazaiak lendületét, kicsit nyugtassák a játékot, vészkapusos játékra váltottak, csak nem cserélték le a kapust, hanem a hálóőr jött át az ellenfél térfelére. Meg is lett az eredménye, mert sikerült egy gólt elérniük és ezzel 2-re csökkentették a különbséget. Aztán nem kellett sok hozzá, hogy ismét 3 legyen a különbség. Jött Vidák Balázs és egy szögletvariáció után egy kipattanó labdát lőtt a hálóba. (5:2) Majd ebben a félidőben már többnyire a mezőnyben zajlott a játék. Mind a két fél próbálkozott, de sokkal többet pattogott a labda a Déli kapuja előtt. A vendégek többnyire csak kontrából tudtak eljutni a Hali kapujáig. Aztán a félidő végére még érkezett egy Hali gól, amit Öreglaki Norbert jegyzett. Egy szép támadás végén lőtt jobbal a hálóba. Így 6:2-es szombathelyi vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Ugyanaz volt a játék képe is. A Hali uralta a találkozót, alakította ki a helyzeteket, lőtte a gólokat, a vendégek csak nagy ritkán, kontrából tudtak veszélyesebbek lenni. A 3 pont sorsa egy percig sem forgott veszélyben. A nézők majdnem minden 5 percben láthattak egy Hali gólt, és a szombathelyiek előnye egyre csak nőtt. A 25. percben Hegyesi Zsolt egy lecsorgó labdára csapott le. Megelőzte a vendégek hálóőrét és gólt szerzett. Majd Hajmási Milán lopott labdát 5 a 4 elleni játékban, így az üres kapuig vihette a labdát. Ezzel 8:2-re módosult az állás. 6 gólos Hali előny már nagyon tetemes volt. Mindenki szerepet kapott a hazai csapatban. A fiatalok több játéklehetőséghez jutottak. Sajnos a vendégek percei következtek, mert a védekezési hibákat kihasználták és gyorsan, 3 perc alatt 3 gólt is berámoltak. Így 3 gólosra csökkent a hazai előny. Megint megrázta magát a Hali és ezekre a gólokra egy Németh Péter góllal válaszolt. Ami egyben a mérkőzés végeredménye is lett. 9:5-re nyert a szombathelyi futsal csapat. A szombathelyiek megérdemelten nyertek ilyen arányban is. Végig uralták a mérkőzést, nem volt kétséges a győztes kimenetele. Az ilyen papírforma győzelmek a legnehezebbek, de most a szombathelyiek csapatként játszva simán begyűjtötték a 3 pontot! Tabella