Visszavágott a Nyírgyulaj
2016.01.11 | 22:24
Visszavágott a Nyírgyulaj Göcsej SK- Nyírgyulaj KSE 4-5 Futsal NB I 13 forduló, Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok 350 néző Jv: Horváth Zoltán (Ábrahám T, Csirke R) Göcsej SK: Balikó, Halmos, Horváth E., Borsi, Sámson, Csere: Schmidt, Kottán , Tóth, Bogyó, Nagy, Papp, Szabó, Szőke, Horváth D. Nyírgyulaj KSE: Pallai, Angyalos, Siska, Kovács Nagy Csere: Lovas, Kriston, Berecz, Varga, Czerula, Tóth Gólszerzők: Borsi 2, Sámson, Kottán, ill: Nagy, Berecz, Kovács, Siska, Varga, Az idei év első bajnokiján a Nyírgyulaj KSE csapatát fogadta a Göcsej SK a futsal NB I-ben. A felek, mondhatni jól ismerik egymást, mivel az előző idényben, az NB II-ben egymás ellen küzdöttek az első osztályba jutásért folyó rájátszásban. A legjobbak között a negyedik fordulóban, idegenben 2-1-re győzött a zalai együttes. A tabellán a Göcsej a 8. mindössze egy ponttal lemaradva a 7. nyírségiektől. A mérkőzés a felsőházba való jutáshoz elengedhetetlen volt mindkét együttesnek. Idegesen kezdtek a csapatok. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, amire rögtön jött egy vendég kontra is. A 3. perc elején egy nyírségi kapufa jelezte ők is nyerni jöttek. A játékrész első szakaszában mindkét csapat a védekezésre koncentrált és kevés helyzetet dolgoztak ki a fiúk. Valamivel agilisabb volt a Göcsej, aminek a 10. percben meg is lett az eredménye. Bal oldali sarokrúgáshoz jutottak a hazaiak és a legurított labdát Borsi Gergő vágta elemi erővel a hosszú sarokba (1-0). A gól új lendületet hozott a találkozónak. A 13. perc elején egy baloldali beadást követően a felpörgött labdát Sámson Zoltán fejelte a kimozduló kapus mellett a hálóba (2-0). A vendégek időkéréssel próbáltak változtatni és átálltak a kapus nélküli 5 a 4 elleni játékra. Az utolsó percet megnyomta a Nyírgyulaj és Balikó kapusnak többször is bravúrral kellett védenie. A második félidő egy vendég ziccerrel kezdődött. A vendégek a kapujuk elé szorították a Göcsej és a 24. perc elején Nagy Imre találatával sikerült szépíteniük és nyílttá tenni a találkozót (2-1). Többet támadott a vendégcsapat és átvette a találkozó irányítását. Időkéréssel próbált változtatni a Göcsej. A 27. percben balról középre lőtt labda Bogyó kezére pattant, amit a játékvezetők éles szeme észrevett és büntetőt ítéltek. Az ítéletvégrehajtó Berecz Zsolt volt, aki nem hibázott így kiegyenlített a Nyírgyulaj (2-2). Lüktetett a mérkőzés, de továbbra is többet vállalkozott a vendégcsapat. A 30. percben már mindenki bent látta a vendégek vezető gólját de Balikó kapus bravúrral menteni tudott. Még nyolc perc volt hátra a találkozóból, maikor a hazaiak elérték az öt csapatfaultot. A 33. percben kijött a szorításból a Göcsej és a baloldalon kilépő Borsi Gergő remekül helyezett a jobb sarokba (3-2). A 35. percben Horváth Elemér megmozdulását látták szabálytalannak a sporik így egyenlítési esélyhez jutott a Nyírgyulaj. A tízméterest Kovács István értékesítette (3-3). Fél perccel a gól után közvetett szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A hazai hatosról legurított labdát Siska Gergő lőtte kapura, ami a védőkön megpattanva a hálóba kötött ki (3-4).  A 37. percben kisbüntetőhöz jutott a Göcsej, amit Halmos Máté a kapufára lőtt. A kihagyott lehetőség megbosszulta magát és a következő támadásból Varga növelte a vendégek előnyét (3-5). Az utolsó percben mindent beleadott a Göcsej és fél perccel a lefújás előtt Kottán Krisztián szépített (4-5). A mérkőzés összképét tekintve második félidei teljesítményével megérdemelten szerezte meg a fontos három pontot a vendégcsapat, így a Göcsej SK egy lépéssel távolabb került a hőn áhított felsőháztól. A hazaiak bánhatják a második félidei hosszú rövidzárlatot. pity  Tabella