Málta bravúr a Gyöngyös ellen!
2015.03.06 | 09:14

REAC SISE FUTSAL - KASTÉLYDOMBI SE 5 – 6 (2-3) Két közvetlen rivális csapott össze hétfő este Csömörön, az NBII 20. fordulójában. A hazai REAC a hetedik, míg a vendég Kastélydomb a nyolcadik helyet foglalta el a tabellán. Mindkét gárda jó formában volt, hisz győzelemmel hangoltak az összecsapásra, a REAC az RTK-t, a Monor pedig a Mezei II-t győzte le az előző fordulóban. Ősszel egyébként, hazai pályán a Kastélydomb nyert 4-3-ra. A csapatok nagy elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe, talán túl naggyal is, legalábbis a játékvezető szerint, mert a második percben, egyből pirossal kiállította a vendégektől Reich Martint. Az emberelőnyt ki is használták gyorsan a hazaiak, tehát a második percben 1-0 volt a REAC javára. Ezt követően átvette a mérkőzést irányítását a Kastélydomb, azonban a hazai kontrák is sok veszélyt hordoztak magukban. Végül a nyolcadik percben Simon szólójából egyenlített a vendégcsapat. Utána felváltva forogtak veszélyben a kapuk, így egy igazán gyors, pörgős mérkőzésnek lehettek a tanúi a kilátogató szurkolók. Végül a rákospalotaiak törték meg a gólcsendet, egy tetszetős oldal-berúgás variáció után, Nagy emelt közelről a kapuba. Nem sokkal később jött a válasz a vendégektől, Simon révén. Lendületbe maradt a Monor és pár másodperccel a félidő vége előtt Simon megszerezte saját maga és csapat harmadik gólját, így 3-2 vendég vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok. A második félidőben ott folytatták a vendégek, ahol az első félidőben abbahagyták. Először Bihari, majd Bokros is betalált, ezzel már három gól volt a két csapat között. Úgy tűnt, hogy a háromgólos előny a Kastélydombot jobban megzavarta, mint a REAC-ot, ugyanis elkezdtek kapkodni, illetve fölösleges szabálytalanságokkal tördelték a játékot. Ezt ki is használta a hazai gárda, előbb Nagy szabadrúgásból szerzett gólt, majd Illés passzolta be a labdát az üres kapuba. Annyira lendületbe jött a REAC, hogy a 31. percben már az egyenlítés is összejött Szondi révén. Egy szabadrúgáshoz készülődött a hazai csapat és a rúgás pillanatában szétnyílt a sorfal, így utat talált a labda a hálóba. Ekkor magukhoz tértek a vendégek és szinte rögtön jött is a válasz. Kator indult meg egy kontrából majd éles szögből, hatalmas erővel célba vette a hosszú oldalt, ahol tökéletesen érkezett Simon és ezzel újra előnybe kerültek a monoriak. Innentől kezdve szinte mindent bevetett a hazai csapat, kivéve az öt a négy elleni játékot, de nem tudták már feltörni a monori védelmet. Vagy Graeser volt jó helyen, vagy a vendég védők mentettek a gólvonalról. Így a vége 6-5 a Kastélydomb javára, tehát a két csapat helyet cserélt a tabellán. MAG-LOG TEAM CFT - PESTSZENTLŐRINCI SFA 5 – 3 Jól kezdte a tavaszt a vendégcsapat, de azóta eléggé visszaesett, és most ismét vereséget szenvedett, ezúttal a Gödöllő vendégeként. Szünetben még vezettek, de fordítottak a hazaiak és a hajrában eldöntötték a mérkőzést. A vendéglátók harmadik győzelme volt egymást követően. BÁBOLNA-NATURALMEAT - DEAC 9 – 5 (5-4) Újabb vereséget szenvedett a DEAC, ezúttal a Bábolnások vendégeként. Potyogtak a gólok az első félidőben, vezettek a vendégek két góllal is, de fordítottak a hazaiak szünetig. Fordulás után már csak a vendéglátók domináltak, és megérdemelten tartották otthon a három pontot. A Debrecen 3. veresége zsinórban. CSENGER - RTK-VASLÓ 16 – 3 (8-1) Nagy kérdés nincs nem volt a győztes kilétét illetően, inkább csak a gólarány volt a kérdéses. Biztos volt, hogy a hazaiak ki akarják szolgálni nagyszámú közönségüket. Mindent elmond a találkozóról, hogy mikor a hazaiaktól kiállítottak egy játékost és két percig emberhátrányban voltak, azalatt is négy gólt rúgtak. MMSZ SE - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 3 – 3 (0-1) Legutóbb kikapott a Gyöngyös, és most is közel állt hozzá. A máltaiak lelkesen és fegyelmezetten játszottak, de szünetben a vendégek vezetettek, minimális különbséggel. A fordulás után a Máltások kihasználták helyzeteiket és elhúztak két góllal. Már-már úgy tűnt, meglesz a bomba meglepetés, de Berkesék végül vészkapus játékkal a legvégén kiegyenlítettek és legalább az egyik pontot megmentették. MVFC BERETTYÓÚJFALU II. - NYÍRGYULAJ KSE 3 – 3 (1-2) A forduló rangadóját rendezték, ahol a kérdés az volt, ki tudja tartani a lépést a listavezetővel. Nagy küzdelmet hozott a találkozó. Az első félidő a vendégeké volt, a második a Mezeié, így igazságosnak mondható döntetlennel zárult az összecsapás, aminek leginkább a Kincsem örülhet. KINCSEM LOVASPARK SE - ROMHÁNY SE 24 – 0 (13-0) A Kincsem úgy léphetett pályára, hogy tudta, riválisai mind döntetlent játszottak, így csak nyerni kellett és két pont előnyre tesznek szert. Nem bízták a véletlenre, és nem csak begyűjtötték a három pontot, hanem neki estek ellenfelüknek és két tucatig meg sem álltak. Mindent elmond a meccsről, hogy a 24 gól ellenére a vendégek kapusa volt a legjobb.