A tabella élén a Dunaújváros
2015.11.16 | 22:14
Remek első félidei játékának köszönhetően biztos, 6-2-es győzelmet aratott a Göcsej SK elleni bajnokin a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a sportcsarnokban ma este. Többen is kiváló teljesítményt nyújtottak, a győzelem ilyen arányban is teljesen megérdemelt.
Fehér Zsolt együttese esélyesként várta az összecsapást, de nagyon kemény mérkőzést várt csapatára a kellemetlen stílusban játszó újonc ellen. A közelmúlt sajnálatos eseményei, a párizsi véres merényletek miatt, a Dunaferr DF Renalpin FC csapata új mezben, a béke jelképét viselve lépett ma pályára, s mint azt a csapat vezetésétől megtudtuk, a ma viselt dresszeket a jövőben egy jótékonysági árverésen értékesítik majd. Ahogy várható volt, a két héttel ezelőtti, Nyírgyulaj elleni hazai vereség miatt nagy bizonyítási vággyal vágott neki a találkozónak a Renalpin, s ez már a negyedik percben meg is hozta az eredményét, miután Hosszú Ádám lőtt kapásból a jobb alsóba egy hátragurított labdát (1-0). A vendégeknek azonban nem szegte kedvét a gyorsan bekapott gól, igyekeztek egalizálni, míg a hazaiak több veszélyes kontrát vezetve szerették volna növelni előnyüket. A játékrész derekára fölénybe került Fehér Zsolt csapata, mely Hosszú hatalmas távoli lövésével megduplázta vezetését a 10. percen (2-0). Ezzel azonban még nem volt vége, mert nem sokkal később Nagy Attila is betalált egy szép egyéni megmozdulás végén, még kényelmesebb helyzetbe hozva ezzel együttesét (3-0). A félidő hajrája kiegyenlítettebb játékot hozott, de gólnak ismét csak a Dunaferr örülhetett: Nagy Attila második találata után viszont úgy tűnt, hogy el is dőlt a meccs (4-0). A második félidőre nagyon elszántan jött ki a vendégcsapat, de alig két perccel az újrakezdést követően Klacsák Bence szerzett labdát saját hatosánál, majd száguldott egészen az ellenfél  kapujáig, s lőtt védhetetlenül a hálóba (5-0). A zalaegerszegiek azonban ekkor sem adták fel, becsülettel hajtottak a szépítésért, melyet a 27. percben, Halmos közeli góljával el is értek (5-1).  A folytatásban is nyílt sisakos, látványos meccsnek örülhettek a kilátogató szurkolók, s bár helyzetek mindkét oldalon adódtak, gólnak ismét a vendégek örülhettek, akiket Szabó Bence hozott fel három fára a 34. percben (5-2). Lényegesen izgalmasabb is lett a meccs, pláne, hogy a Göcsej játékosai nagy erőkkel rohamoztak továbbra is, ám erre ráfáztak, mert a 38. perben egy remekül végigvitt kontrát Hosszú fejezett be góllal, végleg eldöntve ezzel a találkozót, melyet végül teljesen megérdemelten nyerték meg 6-2-re Fehér Zsolt tanítványai. Dunaferr DF Renalpin FC - Göcsej SK 6-2 (4-0) Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland, Aradi, Nagy, fekete, Bognár. Csere: Ivacs, Hosszú, Schrancz, Horváth N., Huber, Fridrich, Klacsák. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Göcsej SK: Baliko, Halmos, Szőke, Borsi, Sámsonn. Csere: Schmidt, Bogyó, Nagy G., Gerencsér, Szabó, Horváth., Kottán. Technikai vezető: Bagó Gábor. Gólszerzők: Hosszú 3, Nagy A. 2, Klacsák 1., illetve: Halmos 1, Szabó 1. Fehér Zsolt: - Nagyon egységesen és jól játszott a Göcsej, amivel megnehezítették a dolgunkat! Jól játszottunk a mérkőzés nagy részében! A második félidőben kicsit kiengedtünk, amivel közelebb engedtük a vendégeket! Gratulálok a csapatnak, hogy ha ideiglenesen is, de vezeti a tabellát! Friss Szabolcs, a Göcsej SK elnöke: -Túlságosan tiszteltük ellenfelünket az első félidőben és nem találtuk a ritmust. A hazaiak remekül játszottak és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Sok tanulni valónk van még, de nem állunk meg és dolgozunk tovább.   - forrás: dunaujvaros.com -  Tabella