1. FC Veszprém–Rába ETO 3-4 (1-0)
2015.02.23 | 23:03
1. FC Veszprém–Rába ETO 3-4 (1-0) A hősiesen küzdő Veszprém kétszer is vezetett az ETO ellen, a végén azonban a vendégek örülhettek. Embert próbáló feladat várt a veszprémi futsalcsapatra a rájátszás első körében, hiszen az alapszakasz-győztes Rába ETO látogatott a bakonyi megyeszékhelyre. A Március 15. utcai csarnokban telt ház, rangadóhoz illő hangulat fogadta a feleket. A győriek birtokolták többet a játékszert a mérkőzés elején, a Veszprém szervezett védekezésével azonban meggyűlt a bajuk. Ahogyan Madarász János a mérkőzés előtt megjósolta, elsősorban távoli lövésekkel operáltak a vendégek, ám Revaland könnyű szerrel hatástalanította a lövéseiket. A 13. percben középről, a győri kaputól tizenkét méterre végezhetett el szabadrúgást a Veszprém. Finta kapura lövés helyett Németh Péterhez passzolt, aki kapásból a bal felsőbe bombázott (1-0). A 16. minutumban megduplázhatta volna előnyét a házigazda, egy gyors ellentámadás végén Matkovics védte bravúrral védte Vas lövését. Kisvártatva újabb lehetőség adódott, Vas passzolt kiváló ütemben érkező Tatai elé, Miminek a kapu torkából kellett kitornázni a játékszert.  A Madarász-csapat a hajrában is hősiesen védekezett, így 1-0-s állásnál vonulhattak pihenőre az együttesek. Rémálomszerűen kezdődött a hazaiak számára második felvonás. Mindössze fél perc telt el, amikor Solano passzából Dróth bombázott a kapuba. Egy perccel később egy assziszttal tűnt ki a magyar válogatott centere, akinek passzából Juanra szerezte meg a vezetést az övéinek (1-2).  Ez sem szegte a Madarász-csapat kedvét: Boromisza Gábor tizenkét méterről váratlan lövésre szánta el magát, amelyet követően a jobb alsóba sarokban kötött ki a labda. Sőt, másodpercekkel később Vas zavarta meg Matkovicsot, a kapusról Fintához pattant a játékszer, aki élt a lehetőséggel, visszaszerezve a vezetést (3-2). Egy pillanatra sem lehetett hátradőlni a rendkívül izgalmas, lüktető összecsapáson. Egy gyors ellentámadás végén Harnisch egyenlített ismét. Az 1. FCV több lehetőséget is kidolgozott, de sajnos nem sikerült értékesíteni azokat. Fél óra telt el a találkozóból, amikor Lódi erőszakos labdatartás után Mimit hozta kihagyhatatlan helyzetbe (3-4). A játékrész második felében mindkét oldalon számos lehetőség alakult ki, de a kapusok kiválóan védtek. Az utolsó percben vészkapussal támadtak a hazaiak, tíz másodperccel a lefújás előtt akár egyenlíthettek is volna Tarék, Matkovics azonban ismét védett. Az 1. FCV ismét közel állt a bravúrhoz, de ezúttal sem sikerült pontot lopniuk a profi Győrtől. Futsal NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 1. forduló: 1. FC Veszprém–Rába ETO 3-4 (1-0) Március 15. utcai sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Futó, Czene-Joó. Veszprém: Reveland – Finta, Tatai, Boromisza G., Németh P. Csere: Bánfalvi, Tar, Vas, Boromisza D., Bognár. Vezetőedző: Madarász János. Rába ETO: Matkovics – Solano, Mimi, Juanra, Dróth. Csere: Lódi, Harnisch, Püspök, Palomeque, Noe. Vezetőedző: Illa Sole Jordi. Gólszerzők: Németh P. (13.), Boromisza G. (25.), Finta (26.), ill. Dróth (21.), Juanra (22.), Harnisch (28.), Mimi (30.), Madarász János: – Gratulálok a Győrnek. Ez volt a második olyan mérkőzésünk, amikor közel álltunk ahhoz, hogy megfogjuk őket, de még nem tudunk negyven percen keresztül koncentrálni. A második félidő elején két perc alatt kaptunk két gólt, s minden felborult, amit addig felépítettünk. Ezzel együtt nagyon büszke vagyok a tanítványaimra, hiszen rengeteget fejlődtek. Nem adjuk fel, tesszük tovább a dolgunkat. Meggyőződésem, hogy lesznek még olyan eredmények, amelyeknek köszönhetően feljebb tudunk kapaszkodni a tabellán. Jelen pillanatban ennyire voltunk képesek. Robbantani akartunk, de csap pukkantottunk. Illa Sole Jordi: – A várakozásainknak megfelelően nagyon intenzív, küzdelmes találkozót vívtunk, amelyen mindkét együttesnek győzelmi esélye volt. Úgy vélem, a mérkőzés nagy részében mi uraltuk a játékot, de a Veszprém egy olyan csapat, amely a legkisebb hibát is azonnal megbünteti. Gratulálok mindkét csapatnak, jó meccset játszottunk, telt ház előtt, szép gólokkal. - Zatkalik Dávid, Vehirsport.hu -