4 másodperccel a vége előtt egyenlített a Dunaferr!
2019.10.01 | 15:16
4 másodperccel a vége előtt egyenlített a Dunaferr! Rangadót rendeztek a Népligetben, ahol a Fradi fogadta a Dunaferrt. A hazaiaknál ezen a meccsen tért vissza Fekete Róbert, aki hosszú sérülés után lépett újra pályára, és pont egykori csapata ellen.   FTC FISHER KLÍMA – DUTRADE DUE DUNAFERR 4-4 (1-2) Népliget 300 néző Játékvezetők: Kubicsek, Vass, Bíró FTC: Tóth – Büki, Bognár, Öreglaki, Cseri Cserék: Bajusz – Gellérfi, Rábold, Fekete, Gergály, Temesi, Óhidi, Jenei Edző: Roni Ribeiro Dunaferr: Reveland – Németh P., Klacsák, Pál, Sáhó Cserék: Cseresnyés – Dorogi, Szeghy, Faragó, Csányi, Németh L., Horváth Vezetőedző: Fehér Zsolt Gólszerzők: Fekete (2), Rábold, Bognár illetve Szeghy, Horváth, Sáhó, Csányi Sárga lap: Fekete illetve Szeghy, Németh P. Piros lap: Temesi, Büki Screenshot_2019-10-01 Futsal Hungary Futsal MagyarországA hazaiak kezdtek jobban több lehetőségük is adódott, de gólt még is az Újváros szerzett. Szeghy próbálkozott egy átlövéssel, amely utat talált a lábak között a hosszú alsóba. 0-1 A Fradi támadott tovább és egy szép kontra végén Bognár egalizált. 1-1 A zöld-fehérek sokáig nem örülhettek, mert még ugyanebben a percben ismét hátrányba kerültek. Egy újvárosi szabadrúgásnál aludtak be a hazai védők, amit Horváth Benedek használt ki közelről. 1-2 Az újabb gól kissé megfogta a vendéglátókat és nem nagyon találták a játék ritmusát, így a vendégek előtt több lehetőség is adódott, de ők sem tudtak élni velük. Az újabb fordulat a 12. percben érkezett, ekkor a játékvezető lépett elő főszereplővé, aki egy mezőnyben történt ütközés után nagy meglepetésre kiállította Temesit, így Fehér Zsolt fiai két percig emberelőnyben támadhattak. A Fradi hősiesen védekezett, és egy-két Tóth bravúrnak is hála kivédekezték. A folytatásban próbálkozott a Fradi az egyenlítéssel de a hajrára ismét emberhátrányba került. Büki vesztett egy labdát az ellenfél térfelének közepén, majd szabálytalankodott, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy közel 30 méterre a kaputól ez nyilvánvaló gólhelyzet volt, így ő is mehetett zuhanyozni. A Dunaferr előtt újabb nagy lehetőség adódott, de ezúttal sem tudták a létszámfölényt gólra váltani, így maradt szünetre az egy gólos vendégelőny. A fordulás után rögtön magához ragadta a Fradi a kezdeményezést, és meg is lett az eredménye. Bognár lövésére remekül érkezett Fekete a hosszút, és egyenlített. 2-2 a népligetiek maradtak lendületben és néhány perc elteltével már vezettek is. Cseri passzolt remekül Rábold elé, aki hat méterről lőtt a kapuba. 3-2 Az öröm ismét nem tartott sokáig. Egy hátul eladott labda után Sáhó lőtte ki a rövid felsőt, így újra kezdődhetett minden elölről. 3-3 Az utolsó 10 perce mind a két csapat győzelemre játszott, így több helyzet is adódott. A következő gólra nem is kellett sokat várni. Bognár szerzett labdát az ellenfél hatosánál, és hozta kihagyhatatlan helyzetbe Feketét, akinek második góljával ismét vezetett a Fradi. 4-3 Az utolsó öt percre többet kockáztattak a vendégek, így a Bognáréknak több nagy helyzetük is volt, hogy eldöntsék a mérkőzést, de rendre kimaradt, ami a végén meg is bosszulta magát.  Az utolsó két perce vészkapussal rohamozott a Dunaferr és már úgy tűnt, nem lesz eredménye, de négy másodperccel a vége előtt Fekete kezére pattant a labda a hatoson belül, amiért a játékvezető hatméteres büntetőt ítélt. A labda mögé Csányi állt, aki magabiztosan értékesítette, megmentve az egyik pontot. 4-4

Az első félidőben a vendégek taktikusabban játszottak, de a Fradi a második félidőre már szebbik arcát mutatta, és ha jobban koncentrálnak, begyűjtik a három pontot, de a meccs összképe alapján a döntetlen igazságosnak mondható. fh szakmaivezető roniRoni Ribeiro, FTC: - Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, egy masszívan védekező, kontrákból gólt szerző csapat ellen soha nem könnyű. A Dunaújváros az első félidőben remekül játszotta ezt a játékát, amit mi sajnos engedtünk is nekik. Helyzetünkön nehezített az egymás utáni két kiállításunk is. Itt pozitívumként emelném ki, a fegyelmezett védekezésünket az emberhátrányos két percekben.  A szünetben átbeszélt taktikával jöttünk ki az öltözőből a második félidőre, ennek meg is lett az eredménye, sikeresen támadtunk le, s gólokat szereztünk. Sajnos nem eleget, mert az utolsó másodpercekben befújt büntető egalizálta a mérkőzést. Gratulálok mindkét csapatnak, történésekben gazdag, remek mérkőzést láthatott a közönség. Fehér-Zsolt-vezetőező   Fehér Zsolt, Dunaferr: - Az első félidei játékunkért  járt volna a 3 pont, de ehhez a ziccereket könyörtelenül ki kellett volna használni,  amit egy ilyen kvalitású csapat, mint a Ferencváros megbosszul, megbosszult! A második félidőre feljavult ellenfelünk játéka, éltek az adódó lehetőségekkel, és a vezetést is megszerezték! Az, hogy a végén 1 pontot tudtunk menteni, mutatja csapatunk erejét!