KAIRAT ALMATY - FC BARCELONA 3-2
2015.04.28 | 09:01
KAIRAT ALMATY - FC BARCELONA 3-2 KAIRAT ALMATY - FC BARCELONA 3-2 (2-0) Liszabon, Vezette: Kovács Gábor, Alessandro Malfer Kairat Almaty: Higuita - Igor, Lukaian, Douglas, Divanei Csere: Humberto, Zhamankulov, Joan, Leo, Pershin, Moraes, Caio Jr. Edző:Cacau FC Barcelona: Sedano, Gabriel, Lin, Batería, Wilde Csere: Aicardo, Ari, Dyego, Lozano, Saad, Ferrao & Usín. Edző: Marc Carmona Góllövők: 1-0 Humberto (17’), 2-0 Divanei (19’), 2-1 Saad (30’), 3-1 Igor (31’), 3-2 Lin (32’) Az idei Final Four a meglepetések döntője volt. Kezdődött azzal, hogy a Moszkva nem került a döntőbe, sőt még a harmadik helyet sem tudta megszerezni a Sporting ellen. De az igazi meglepetést a Kairat okozta, aki ugyan két évvel ezelőtt már megnyerte a kiírást, de akkor mindenki csak kicsúszott eredménynek hitte. Hogy mennyire nem volt az, azt mi sem bizonyítja jobban, mint a mostani eredményük. A kétszeres korábbi győztes Barcelonának tulajdonképpen nem volt igazán esélye a győzelemre. Az első félidőben már két góllal elmentek a “kazahok”, ami ezen a szinten már jelent valamit. Hiába lőtt csatlakozó gólt Saad a 30. percben, a következő percben már emberhátrányba kerültek Lozano szabálytalansága miatt. Utolsó emberként faultolt, amiért kétperces hátrányba kerültek a katalánok. Az emberelőnyt kihasználták a kazahok, de szinte azonnal válaszoltak az ibériaiak. A hátralévő idő azonban kevésnek bizonyult az egyenlítéshez, talán azért is, mert megsérült a gólfelelős Wilde, és ugye Lozano kiállítódott korábban. Elmondhatjuk, hogy Európa futsalja a Barcának szorított, de ez kevés volt, a pályán a Kairat jobbnak bizonyult. Elgondolkodtató a trend, hogy egy Európához nemigen tartozó ország hónapok alatt összevásárol 4-5 kiváló brazilt, majd honosítja őket, és megver mindenkit, aki a hagyományos módon próbál futsalt építeni, csinálni. Még szerencse, hogy Grönlandon nem él futsalt szerető olajmágnás, mert ilyen alapon jövőre talán ők nyernék a Futsal Cup-ot. Számunkra viszont örömteli hír, hogy a döntő első számú játékvezetését Kovács Gáborra bízta az UEFA, amely leírhatatlan sikere a magyar futsal játékvezetésnek. Vele egy külön interjúban térünk vissza az eseményre. A harmadik helyért: Dina Moszkva - Sporting Clube de Portugal 3-8 (1-2)

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00