MVFC-Berettyóújfalu – Swietelsky-Haladás VSE 8-1
2015.02.21 | 09:38
MVFC-Berettyóújfalu – Swietelsky-Haladás VSE 8-1 Kiegyenlített félidő után magabiztos Mezei-Vill győzelem A Haladás harminc percig kemény ellenfele volt a Turzó-csapatnak  A rájátszás első mérkőzésén az MVFC a szombathelyieket fogadta. A vasiak legutóbb megverték a veszprémieket így érthetően optimistán érkeztek Berettyóújfaluba. A hazaiak kissé rapszodikusan játszottak az idei meccseken, ezért izgalmas és megjósolhatatlan kimenetelű derbire volt kilátás. Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, a Mezeisek amellett, hogy sok lehetőséget kidolgoztak Tyúkász kapuja előtt, többször nagyvonalúan elszórták a labdát, amiből a vendégek jó néhány veszélyes kontrát vezethettek. Bár hiányzott a gól, a meccs mégsem volt unalmas, lüktető, izgalmas és teljesen sportszerű mérkőzést láthattak a szurkolók. Már-már úgy tűnt az első játékrész null-null marad, ám három perccel a szünet előtt Nagy Tamás jóvoltából csak megszületett a hazaiak vezető gólja (1-0). A második játékrészben kezdetben tovább folytatódott a kiegyenlített játék. A 25. percben a roppant aggilisan játszó Rábl megduplázta csapata előnyét (2-0), ám ez továbbra sem tűnt meggyőző fölénynek. Két perccel később egy vendégakció végén Hegyesi szinte begyömöszölte a bőrt Tihanyi kapujába (2-1), így újra teljesen nyílttá vált a találkozó. Ám az újabb Mezei-gólra ezúttal már nem kellett sokat várni, ugyanis alig néhány pillanattal később ismét Nagy Tamás tudott eredményes lenni (3-1). Az újabb hazai találatot követően a szombathelyiek vészkapus játékra váltottak. Az öt a négyes felállás azonban nem vált be, sőt inkább a Mezei profitált a kockázatos kapus nélküli játékból. A lendületbe jött berettyóújfalui csapat egymás után dolgozta ki a helyzeteit, amit ezúttal már ha nem is hibátlanul, de elfogadható arányban használtak ki. Előbb Rábl duplázott egy perc alatt (5-1), majd Hajdú (6-1), aztán Sántha (7-1) és végül Nagy Tamás szerzett újabb látványos gólt (8-1). Marcus Angulo tanítványai harminc percen át remekül tartották magukat, ám az utolsó tíz percben beindult a Mezei-henger így a végére egy magabiztos hazai győzelem született. MVFC-Berettyóújfalu – Swietelsky-Haladás VSE 8-1 (1-0) 2015.02.20 - Péntek 19:30 - Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok – 300 néző Vezette: Kujbus László, Flinta Zoltán, Csatári Tibor Mezei-Vill FC : Tihanyi Csaba - Lovas Norbert, Nagy Tamás, Dávid Richárd, Rábl János Csere: Komáromi Péter, Szabó Péter, Gál István, Trencsényi János, Sánta János Attila, Mezei Dávid, Birinyi Balázs, Hajdu Zsolt Edző: Turzó József                  Haladás: Tyukász Péter -  Horváth Péter, Vidák Balázs, Öreglaki Norbert, Gyurcsányi Zsolt Csere: Matyi Benjámin, Hegyesi Zsolt, Németh Péter, Hajmási Milán, Biró Renátó Edző: Angulo Lopez Marco Antonio Gólszerzők: Nagy Tamás 3 (17', 28', 37'), Rábl János 3 (25', 31', 32'), Sánta János Attila (39'), Hajdu Zsolt (33') Illetve Hegyesi Zsolt (27') Turzó József (MVFC): Úgy gondolom, hogy a mérkőzés nagy részében jól játszottunk. Volt egy-két periódus a találkozón amikor kapkodtunk, elrohantuk magunkat, amiből az ellenfelet építettük, a gyors játékosaikat és ebből nagyon nagy helyzeteik voltak. De úgy vélem nekünk több lehetőségünk volt, igaz, nem volt ekkora különbség a két csapat között. Négy-egynél mi ledobtuk magunkról a terheket, míg ők kicsit szétestek, ezért lett végül ekkora a gólkülönbség. Úgy értékelem, hogy játékban előreléptünk, amit a következőkben az egész mérkőzésekre ki kell tolnunk, míg a rossz periódusainkat ki kell javítanunk és el kell felejtenünk. Angulo Lopez (Haladás): Úgy hiszem, hogy egy-nullig egy teljesen döntetlen szagú mérkőzés volt. Ám bekapott második gól padlóra küldött minket és onnan már nem tudtunk felállni. A hazai gárda jobb csapat volt, nem véletlenül rúgták nekünk sorban a gólokat. Gratulálok a Berettyó csapatának!  - Molnár Ákos, berettyóhir.hu -