1988 Déli – Rubeola FC Csömör 5-2
2015.03.29 | 19:18
1988 Déli – Rubeola FC Csömör 5-2 1988 Déli – Rubeola FC Csömör 5-2 (2-0) Fáy utca, vezette: Takács I – Erdélyi T – Szabó F 1988 Déli: Gál - Sivák, Szeghy, Boznánszky, Nagy Csere: Kovács Á., Mezőfalvi, Szalay, Csendes, Pászti, Lak, Horváth B.,Jándék Edző: Sivák Péter Rubeola: Horváth – Jenei, Varga, Érsek R.,Józsa Csere: Varsányi, Tősér, Tihanyi, Szücs, Maruzsi, Gyárfás, Vadászi, Husz, Smeló, Miletics Edző: Takó Csaba Góllövők: Boznánszky, Szeghy, Nagy G, Horváth B, Mezőfalvi, illetve: Józsa és Miletics Piros lap: Varsányi, Varga Cs Sárga lap: Mezőfalvi, illetve Smeló Kis János:  Jó eredményt értünk el, hiszen taktikailag – okosan lassítva a játékot szereztük meg a győzelmet. Ellenfelünk nem találta védekezésünk ellenszerét így csak mi nyerhettünk. Nagy öröm volt, hogy ilyen összeállításban is sima győzelmet arattunk, és ez szép jövőt ígér a bajnokságban. Takó Csaba: Szomorú vagyok az eredmény miatt, hiszen az első félidőben két kapura lövése volt a hazaiaknak, és így vezettek 2-0-ra. Majd amikor a második félidő elején benne volt a meccsben, hogy egyenlítünk, egy szerencsétlen szituáció után, emberhátrányba kerültünk, és gólt is kaptunk belőle. Rosszul jöttünk ki a sorsdöntő helyzetekből, így sajnos vereség lett a vége. Örülök viszont, hogy nálunk is és a hazaiaknál is sok ügyes fiatal lépett pályára, akik sokat tehetnek majd a jövőben a magyar futsalért. Péntek este az alsóházban a Rubeola is pályára lépett. A Déliben sérülések és egyéb okok miatt néhány tapasztalt játékos mellett öt utánpótlás korú,saját nevelésű játékos is bekerült a keretbe.  A találkozó elejétől kontrajátékra rendezkedett be a hazai együttes, és a felállt védelem ellen nem sok lehetőségük akadt a csömörieknek. Egy ilyen veszélyes szöglet utáni kontrából szerezte meg a vezetést a Déli, Boznánszky révén. Innentől kezdve visszaesett az addig sem túl magas színvonal, de 10 másodperccel a szünet előtt Szalay oldalberúgása után Szeghy növelte kettőre az előnyt.  A második játékrész elején Boznánszky figyelmetlenségéből szépített a Rubeola. De egy percen belül már ismét kettő volt a hazaiak előnye, igaz ehhez kellett egy kiállítás az ellenféltől, Varsányi személyében. Öt perccel a találkozó vége előtt ismét egy kontrából eldöntötte a mérkőzést a Déli. Horváth fordult le védőjéről és kisodródva nehéz szögből 4:1 re alakította a mérkőzést. A 37. percben még esett egy-egy gól mindkét oldalon Mezőfalvi és Miletics részéről, kialakítva ezzel az 5-2-2s végeredményt.  Nagy öröm, a hazaiak részéről, hogy győztes meccsen mutatkozhatott be két 16 éves tehetségük, Horváth Benedek és Jándék Csaba az NB I-ben.  Mindenesetre a Rubeolánál is két tinédzser szerezte a gólokat, a 18 éves Józsa Tamás, és Miletics Zsombor. A Rubeola ezzel a vereséggel, de főleg a két piros lappal, nehéz helyzetbe hozta magát, hiszen a következő mérkőzésre Békéscsabára kell utaznia. Egy esetleges ottani vereséggel ötpontos hátrányba kerülne a Pionerssel szemben, amely már jelentősnek tűnne az osztályozó elkerüléséért vívott harcban. A Déli nemes bosszút állt a Rubeolán az alapszakasz utolsó fordulójában Csömörön elszenvedett 3-2-es vereségért, amellyel akkor magával rántotta őket az alsóházba a Rubeola. Egy apró megjegyzés a játékvezető küldéssel kapcsolatban. Meglepetésre tapasztaltuk, hogy - az egyébként jó képességű - Takács István/Erdélyi Tamás kettős vezette ezt a találkozót is pénteken este, és alig 14 és félóra múlva szombaton délben a HTE – Árkád ETO női rangadót is. Ha figyelembe vesszük, hogy a pénteki találkozóról jó esetben is 23 óra után indulhattak haza Hajdú megyébe, nem nehéz kitalálni, hogy hogyan alakult a szombat délelőtti programjuk a női rangadó előtt. Véleményünk szerint pénteken Budapest vonzáskörzetéből is lehetett volna hasonlóan kiváló játékvezetőket delegálni erre a fontos alsóházi mérkőzésre.