1988 Déli FC - Pioneers FC 3-1 (1-1)
2015.04.18 | 18:13
1988 Déli FC - Pioneers FC 3-1 (1-1) 1988 Déli FC—Pioneers Viharsarki FC 3—1 (1—1) NB I-es futsal-mérkőzés, Alsóházi rájátszás Elektromos csarnok, 50 néző. V.: Kovács G. P., Zimonyi, Stumpf. 1988 Déli FC: Gál – Nagy G, Sivák, Szeghy, Horváth B Csere: Sajben, Csendes, Lak, Mezőfalvi, Boznánszky, Jándék Edző: Sivák Péter   Pioneers FC: Könyves — Horváth B., Knyihár, Szarka, Lukucz M. Csere: Borbély, Zsömbörgi, Veres, Dohányos, Farkas J. Edző: Kiss László. Góllövők: Lak, Nagy G Csendes, ill. Farkas J. Sivák Péter: Két rosszul játszó csapat mérkőzéséből mi jöttünk ki győztesen. Kevest edzünk, nincs erőnk, így ennek is örülök. Kiss László: Egy Futréval jobb volt a Vasas, de azért hiányérzetem van a mérkőzéssel kapcsolatban, mert több volt benne a számunkra. Nem mentségként mondom, de öt alapemberünk hiányzott. Úgy érzem a harmadik hazai gól előtt szabálytalankodtak a kapusunkkal szemben. A Déli FC ettől a mérkőzéstől fogva nem a Fáy utcai csarnokban játsza hazai mérkőzéseit, hanem a Népfürdő utcai Elektromos csarnokban. Érdeklődésünkre Kis János elnök elmondtta, hogy a kedvezőbb bérleti díj mellet azért döntöttek így, mert a Fáy utcában csak a mérkőzésekre tudtak csarnokot bérelni, míg az új helyen minden korosztályos csapatuk együtt tud majdedzeni is. Az első 10 percben felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A hazaiak két kapufát is elértek, ám a vendégeknél Lukucz, Horváth Bence és Veres egymást múlták felül a ziccerek kihagyásával. De hát ahogy szokták mondani, a helyzetek azért vannak, hogy kihagyják őket. A Délinek nem volt szüksége helyzetekre, hanem lőttek egy szépségdíjas gólt. Sivák löbbölte a bal oldalon meglóduló Futre elé a labdát, aki a levegőben egyből telibe lőtte a hosszún érkező Lak Imrét. Mintaszerű gól volt, kár, hogy kevés hasonló megoldást láthattunk a mérkőzésen. Ekkor átvette az irányítást a hazai csapat. Sokszor úgy járatták a labdát, mintha 5-4-et játszottak volna. Tehették, mert a Csaba söprögetővel játszott, Zsömbörgi a saját kapusát védte szinte. Pedig nem volt rá szükség, mert Könyves kapus talán a mezőny legjobbja volt Futre mellett. A mezőnyfölény ellenére egyenlített a Pioneers. A hazai védők bábáskodása mellett Farkas János emelt a tehetetlen Gál mellett a kapuba. 10940462_982896861735480_8766359185885972675_n          20150417_200634 A második félidőben többet kezdeményeztek a fővárosiak, de ahhoz, hogy újra előnybe kerülhessenek, Fortunára is szükségük volt. Egy kapu előtt Futre által keresztbelőtt labda megpattant egy védőn. Magabiztosabbá váltak a hazaiak, a lehetőségeik is megvoltak, végül a 35. percben bebiztosították a győzelmüket. A gól szépséghibája, hogy vitatott ütközés előzte meg a gólt Könyves kapus és Csendes között. De, hogy tényleg történt-e szabálytalanság, döntsék el a mellékelt videófelvétel alapján.  2222