12-t vágott az UTE; nagy meccset nyert az ELTE
2021.11.09 | 20:42

Négy mérkőzést rendeztek hétfőn az NB II Nyugati csoportjában. Az UTE nagy különbséggel verte meg a PEAC-ot, az ELTE nyerte a fővárosi rangadót, a Tihany győzött a Nagykanizsa ellen, míg a csalódott csapatok csatája döntetlennel ért véget.

A Dunaújváros és a Szigetszentmiklós is javítani szeretett volna, és a vendégek kezdték jobban a találkozót, kétgólos előnybe kerültek, de a második félidő elejére fordítottak a hazaiak. A miklósiak ezt követően azonban kétszer is egyenlíteni tudtak, így végül egy pontot elhoztak, de összességében ez inkább egy senkinek sem jó döntetlen volt.

Bár a harmadik percben előnybe került a Nagykanizsa, csak idő kérdése volt, mikor egyenlít és fordít a Tihany, mert a hazaiak uralták a találkozót. Erre végül csak a 18. és a 30. percben került sor, de a végjátékban magabiztosan nyertek a hazaiak, még ha kellett is hozzá két öngól. Ezzel a győzelemmel a rosszul kezdő hazaiak már a felső házban vannak, két pontra mostani riválisuktól.

Az UTE belealudt a PEAC elleni meccsbe, három perc alatt kétgólos hátrányba került, aztán viszont csupán két (!) perc alatt fordított. Innentől pedig hengerelt, már a szünetre 7-3-ra vezetett, és végül 12-3-ra nyert. Czerman Márk négyet vágott, de triplázott Szűcs Attila és Huszty Dániel is – továbbra is magabiztosan vezetik a csoportjukat a lilák.

A forduló rangadóját rendezték az Aramis-csarnokban, ahol két jó formában lévő csapat találkozott egymással. Az MFA remekül kezdett, ám a szünetig fordítani tudott az ELTE, 3-2 volt az állás a szünetben. A második félidőt azonban remekül kezdte az ELTE, két perc alatt két góllal, innen pedig már nem volt visszaútja a vendégeknek. Az ELTE vesztett pontok tekintetében már a második helyen áll, bár még most egy ponttal a harmadik, hétfői riválisa mögött tartózkodik.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, 8. FORDULÓ

Dunaújváros – Szigetszentmiklós 4-4 (Csányi 2, Németh, Danó, ill. Csapó, Kovács, Sztraka, Nagy)
Tihany – Nagykanizsa 4-1
(Tóth, Kollár (öngól), Bocsev, Schuller (öngól), ill. Millei)
UTE – PEAC 12-3
(Milavecz, Czerman 4, Szűcs 3, Huszty 3, Medveczki, ill. Szaniszló, Bartal 2)
ELTE – MFA 6-4