Nem bírt egymással az Újváros és a Nyírgyulaj
2019.11.01 | 12:20
Két büntetőt is kihagyott a Dunaferr futsal csapata, így csupán az egyik bajnoki pontot tudta otthon tartani a Nyírgyulaj elleni mérkőzésen.
Hosszabb szünet után, mivel a válogatott VB selejtező tornája miatt szünetelt a bajnokság, az NBI 8. fordulójában a Dunaferr DUE Dutrade FC a Nyírgyulaj KSE elleni derbijével folytatódott az idei bajnoki sorozat. Ha az előző szezonokat vettük volna figyelembe az esélyeket illetően, akkor biztosan a Dunaferr győzelmére voksolhattunk volna, ez azonban az 2019-2020-as szezonra megváltozott. Ennek oka, hogy amíg a hazaiaktól a meghatározó játékosok távoztak, addig a Nyírgyulaj jelentősen, a székely, sokszoros román válogatottal, Csoma Alpárral, valamint ukrán játékosokkal megerősítette keretét. Így inkább szoros, nagy csatára számíthattunk, nem pedig egy előre lefutott meccsecskére. Azt nem lehetett mondani, hogy egymásnak estek volna a felek, mivel az első lövésre több, mint három percet kellett várni. Azt Fridrich követte el, melyet Pallai szépen védett. A folytatásban több rossz passz csúszott mindkét oldalon a játékba, majd Nagy tornáztatta meg Cseresnyést, aki spárgázva védett, majd Németh Péter tíz méterről leadott lövését ölelte magához a vendégek kapusa. A hetedik percben hatalmas védelmi hibát használt ki a Nyírgyulaj. A saját kapuja előtt vesztette el a labdát Csányi, mely Csoma elé került, aki higgadtan gurított a kapuba (0-1). Egy perccel később Pál szinte a felező vonalról végzett el szabadrúgást, melyet Pallai lábbal hárított. A tizedik percben azonban egyenlített a Dunaferr. Kiváló háromszögelés után Pál remek passzát Klacsák a hatoson belülről vágta a hálóba (1-1). Az egyenlítés erőt adott a Dunaferrnek, melyet Pál szabadrúgása jelzett, melyet a vendégek kapusa bravúrral szedett ki a jobb felső sarokból. Pál Patrik lövő kedvét ez nem vette el, hiszen ezt követően gyors egymásutánban is veszélyeztetett. A hazai fölényt azonban Fridrich sem tudta gólra váltani, hiszen a felső léc alá tartó labdáját Pallai tornázta ki. A 14. perc legvégén összejött a vendégek hatodik szabálytalansága is, így jöhetett a Dunaferr büntetője. Azt Pál végezte el, aki a kapufát találta telibe. A félidő hajrájában helyzetekig nem jutottak a csapatok, akik így 1-1-el fordultak. A térfélcsere után Lapa emelt kapu fölé, majd Pál végezhetett el szabadrúgást a vendég kaputól tíz méterre. Az életerős lövést Pallai reflex mozdulattal ütötte oldalra, majd Németh Péter laposan megküldött labdáját spárgázta ki a kapus. A 25. percben Fridrich tört előre gólt érően, labdája azonban csak oldalról érte el a hálót.  Pár perces mezőnyjáték után Horváth tette keresztbe a labdát a kapu előtt, melyről Klacsák csupán centikkel maradt le. A küzdelem kiegyenlítődött, viszont a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben. Ezt törte meg Németh Péter és Pál Patrik, akiknek lapos bombáit hatástalanította Pallai. Az utolsó perceket megpróbálta megpörgetni a Dunaferr. A passzokat felgyorsították Klacsákék, a mezőfölény azonban meddő volt. A vendégek kapusa volt a mezőny legjobbja! Pál szinte a felezőről bombázott négy perccel a vége előtt, de pár centit tévedett, míg a túloldalon Cseresnyés hárította Sánta lapos lövését. Így léptünk be az utolsó két percbe, melyben nagyot hibáztak a vendégek, ugyanis kezezés miatt büntetőhöz jutott a Dunaferr. A labda mögé ezúttal Csányi állt, de nem tudta gólra váltani a lehetőséget, mely az utolsó gólszerzési lehetőségnek bizonyult, vagyis maradt a döntetlen, és a pontosztozkodás.

Dunaferr DUE Dutrade FC - Nyírgyulaj KSE 1-1 (1-1) Dunaújvárosi Sportcsarnok Vezette: Futó T - Kovács G - Sipos L Dunaferr DUE Dutrade FC: Cseresnyés – Németh P., Klacsák, Szeghy, Pál. Cserék: Rigó, Gergely – Dorogi, Fridrich, Faragó, Danó, Csányi, Németh L., Horváth. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Nyírgyulaj KSE: Pallai – Sánta, Vlasovych, Csoma, Lapa. Cserék: Opre, Dobó – Vass, Nagy, Fekete, Pazonyi, Baizsur. Vezetőedző: Lovas Norbert. Góllövők: Csoma 8. perc illetve Klacsák 10. perc Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Az első félidőben kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt, mindkét csapat nagyon fegyelmezetten védekezett! Második félidőben már több helyzetet dolgoztunk ki, mint ellenfelünk, de ezeket nem tudtuk gólra váltani! Több lehetőségünk is adódott arra, hogy eldöntsük a találkozót de sajnos ezeket rendre elpuskáztuk! Következő héten két mérkőzésünk is van, nincs időnk keseregni készülni kell azokra a találkozókra! 43232189_341603509739265_4559871636047659008_n Lovas Norbert: - Mérkőzés előtt azt kértem a fiúktól, hogy legyenek végig koncentráltak és akkor lesz esélyünk megnyerni a találkozót. A vezetést ugyan megszereztük de hamar jött is a válasz. A második félidőben Pallai Gabinak is köszönhetően sikerült egy pontot elvinni Dunaújvárosból. Dolgozunk tovább, a hibákat javítva készülünk a Ferencváros ellen. További sok sikert a Dunaferrnek.   Forrás: dunaujvaros.com