Indul a Magyar Kupa
2018.10.03 | 14:18
Indul a Magyar Kupa Öt mérkőzéssel megkezdődik a Magyar Kupa!   Szerda este útjára indul a 2018/19 évi férfi Magyar Kupa. Az első fordulóban 10 együttes érdekelt. Az öt párharc győztese jut a legjobb 32 kettő közé. Az összecsapások egy mérkőzésen dőlnek el, és döntetlen esetén az alacsonyabb osztályú csapat a továbbjutó. Ahol azonos osztályú csapatok találkoznak, ott döntetlennél hosszabbítás, majd büntetők következnek. Illetve csak négy mérkőzés kerül lejátszásra, mert a mai nap a Nagykanizsa lemondta a Csenger elleni találkozót.   CSENGER FUTSAL – NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB 20:00 Csenger, Városi Sportcsarnok   KELEBIA-TEKO – KINCSEM LOVASPARK SE 20:00 Kelebia, Kelebia Sporttelep A Kincsem egyelőre meglehetősen messze van tavalyi önmagától. Eddig még a bajnokságban nem sikerült megszerezni az első győzelmet, így itt a lehetőség a javításra. Mostani ellenfelük a harmadosztályban vitézkedik, ahol tavaly közel volt a bajnoki címhez, de végül a Szeged megelőzte. Az idei bajnokság még nem kezdődött el, így e lesz számukra az első tétmeccs. Nagy kérdés, hogy erre a mérkőzésre mennyire tudja összekapni magát a Kincsem. Amennyiben ismét foghíjasan érkeznek, ellenfelük legyőzheti őket.   ZEBEGÉNY GARVITTAX SE – KISTARCSAI VSC 20:20 Budapest, Vasas Sporttelep A Garvittax a Kelebiához hasonlóan a harmadosztályban szerepel, ahol egy fordulón van túl, amit győzelemmel abszolvált, így jó hangulatban várhatja a kupacsatát. Ellenfelük a Kistarcsa lesz, akikkel tavaly még egy bajnokságban szerepeltek, de sikerült a feljutás, így már másodosztályúnak vallhatják magukat. Ráadásul elég jól szerepelnek újoncként, hiszen 5 pontot szereztek, ráadásul idegenben eddig veretlenek. A papírforma az ő győzelmüket ígéri, és nehéz elképzelni, hogy elmarad a továbbjutásuk.   TIHANYI FC – ENERGIA SC GYÖNGYÖS 20:30 Alsóörs, Városi Sportcsarnok Mind a két csapat jól szerepel a bajnokságban. A Gyöngyös keleten, míg a Tihany nyugaton. A vendégek ötödikek, míg a tihanyiak harmadikok és még veretlenek. Ezek fényében jó meccsre lehetne kilátás, de a Berkes alakulat nem nagyon szokott vitézkedni a kupában, eddig még egyszer sem élték meg a következő fordulót. Amennyiben most motiváltak lesznek, lehet esélyük, de ellenkező esetben sima Tihany továbbjutás lehet a vége.   PTE PEAC R-BUSZ – PAFC MITRE 21:15 Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok A két csapat jól ismeri egymást, hiszen a bajnokságban már megmérkőztek, csak akkor a Pécsnek kellett utaznia. Akkor sima PAFC győzelem lett a vége. Most is valami hasonlóra lehet számítani. Nem valószínű, hogy veszélybe kerül a piliscsabaiak továbbjutása. A vendéglátók megnehezíthetik ellenfelük dolgát, de több nem nagyon van a mérkőzésben. Nagy meglepetés lenne, ha nem a vendégek győzelmével érne véget a találkozó