10 gólt vágott a HVSE
2023.01.31 | 13:15

A címvédő, listavezető fogadta az újonc, bennmaradásért küzdő sereghajtót - egyértelműen esélyesként lépett pályára a házigazda. Amelyből eltiltás miatt hiányzott az első számú kapus, Alasztics Marcell. De nem volt ott a keretben Sipos és Homlok sem.

Haladás VSE - ELTE-BEAC 10-1 (4-0).
Szombathely, Haladás Sportcsarnok, 450 néző
Vezette: Kubicsek -Kondákor - Tóth-Tolnay

HVSE: Gyimesi - Kovács M., Luiggi, Hajmási, Rutai.
Csere: Győrfy, Szalmás, Knizs, Nagy K., Dróth, Vatamniuc-Bartha, Cassemiro, Fehér, Vas.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

ELTE: Hoffer - Gémesi, Szini, Kiss G., Boros.
Csere: Oswald, Sajben, Tóth D., Szenyán, Károly, Horváth D. Lugosi, Szekér.
Edző: Béni Zoltán.

Gólszerzők: Luiggi (3., 8., 28.), Vas (10., 24), Szalmás (20., 38.), Nagy K. (25.), Dróth (32.), Fehér (38.), ill. Szekér (37.).

A Haladás rögtön nekiesett ellenfelének, és a nyomás gyorsan góllá érett: Rutai ügyes cselek után hozta ziccerbe Luiggit, aki közelről nem hibázott (1-0). A folytatásban is komoly mezőnyfölényben futballozott a házigazda, sorra dolgozta ki a helyzeteket. Luiggi pedig növelte a hazai előnyt: a saját térfelén szerzett labdát, támadásba lendült, nagy bombát küldött kapura, a löketét védte a kapus, ám a kipattanót kapásból helyezte a hálóba (2-0). Aztán Gyimesi szenvedett bokasérülést, ezért az ifjú Győrfy állt be a Haladás kapujába egy kis időre. Közben Hajmási harcolt ki büntetőt, amit Vas váltott gólra (3-0). A vendégek kétségbeesetten védekeztek, a felívelt labdák, a kósza kontrák, esetleges pontrúgások pedig nem jelentettek veszélyt a Haladás kapujára. Nagy előnye, fölénye birtokában ugyan kicsit visszább vett a tempóból a házigazda, de így is kapuba talált: Fehér okos labdájával Szalmás került helyzetbe, aki higgadt, látványos csel után volt eredményes közelről az első félidő utolsó percében (4-0).

Fordulás után is a Haladás diktálta a tempót. A hosszún álló Vas egy szögletből érkező beívelést zúdított a kapuba, majd Nagy Kevin egy látványos támadást fejezett be góllal közelről (6-0) - érett a kiütés. Luiggi harmadik gólját szerezte: távolról ágyúzott a kapuba (7-0). Dróth közelről gyötörte kapuba a labdát - 8-0-ra vezetett már a HVSE, és még csak a 32. percnél járt ekkor a meccs. A hajrában aztán egy kontrából szépített az ELTE (8-1) - ami talán felpaprikázta a Haladást, mert Fehér, majd Szalmás is beköszönt gyors egymásutánban (10-1).

A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a Haladás úgy is fölényesen nyert, hogy nem kellett megszakadnia, és a kulcsembereknek sem kellett olyan sok időt a pályán tölteniük.

Juanra Calvo vezetőedző: - Nagyon elégedett vagyok, mert sohasem könnyű úgy játszani, hogy már az első félidőben nagy előnyre teszünk szert. A játékosaim azonban mentek előre, és még több gólt akartak rúgni, a legjobb teljesítményükre törekedtek. Most pihenünk egy kicsit, a jövő héten pedig egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk Debrecenben, bízom benne, hogy ugyanezt az arcunkat mutatjuk.

Forrás: Tóth Gábor, vaol.hu, és haladasvse.hu