1. FC Veszprém-Pioneers VFC 5-1
2014.09.01 | 00:00

fotó: Melczer Zsolt

Az 1. Futsal Club Veszprém és a békéscsabai Pioneers számára is megkezdõdött az elsõ osztályú bajnokság (az elsõ fordulóra kiírt találkozóikat elhalasztották): Madarász János együttese szép számú közönség elõtt fogadta az újonc Békéscsabát hétfõ este a Március 15. utcai csarnokban.

Rögtön a kezdõ sípszót követõen magához ragadta a kezdeményezést az elõzõ kiírásban negyedik helyen záró vendéglátó, de a harcosan játszó alföldi együttes a 8. percig állta a sarat. Ekkor a válogatott keretbe behívott Tatai talált be egy szép egyéni akció végén, ám két perc sem telt el a válaszig: egy veszprémi hazaadás miatt megítélt közvetett szabadrúgás után váratlanul egyenlítettek a viharsarkiak.

Azonban ez sem zökkentette ki a hazaiakat, elõbb Tatai talált be szerencsés körülmények között, majd az újonc Vas iratkozott fel a gólszerzõk közé egy szépségdíjas támadásvezetést követõen (3-1).
Egy-egy kapufa után állandósult az 1. FCV fölénye a szünet után, ám a helyzetek rendre kimaradtak. Fél óra elteltével aztán Tatai törte meg a gólcsendet, aki ekkor már mesterhármast ünnepelhetett.

Két perccel késõbb pedig egy gólpasszt is kiosztott, Gulyás jó lövése után már 5-1 állt az eredményjelzõn. A házigazda a hajrában is futószalagon dolgozta ki a lehetõségeit, de többször már nem zörrentek meg a hálók.

A helyzetkihasználással hadilábon álló Veszprém gyõzelméhez összességében nem férhetett kétség.

1. Futsal Club Veszprém-Pioneers VFC 5-1 (3-1)
Március 15. utcai sportcsarnok, 600 nézõ. Vezette: Ábrahám, (Czinder, Horváth).

Veszprém: Reveland - Finta, Tatai, Boromisza G., Gulyás.
Csere: Bényi, Boromisza D. Tar, Vas, Bánfalvi.
Vezetõedzõ: Madarász János.

Békéscsaba: Könyves - Dócza, Bessenyei, Veres, Bondár
Csere: Tóth L., László N. Murvai, Knyihár, Bajnók, Burai.
Vezetõedzõ: Kiss László.

Gólszerzõk: Tatai (8., 13., 31.), Vas (14.) Gulyás (33.) ill. Bajnók (10.).
Piros lap: Bajnók (40.).

Madarász János: - Sok olyan dolgot láttam ma a fiúktól, ami nagyon tetszett, de a passzpontosságunk katasztrofális volt. A mérkõzés elõtt azt kértem, hogy maximum egy gólt lõjön az ellenfél. Örülök, hogy ez megvalósult, igaz, az is a mi figyelmetlenségünkbõl született. Mindezekkel együtt gratulálok a játékosaimnak, kezdetnek nem volt ez rossz.

Kiss László: - Okoztunk néhány kellemetlen percet a rutinosabb Veszprémnek, de természetesen látszott, hogy ellenfelünk már régebb óta futsalozik. A hazaiak begyakorolt mozgásokkal operáltak, míg mi csak a labdaszerzések után, illetve pontrúgásokból voltunk veszélyesek. Nagy még nekünk a tempó, kissé korai volt még a feljutás számunkra, de összességében tisztességesen helytálltunk.