1. FC Veszprém–Csenger 13-1 (4-1)
2015.02.05 | 08:50
1. FC Veszprém–Csenger 13-1 (4-1) Könnyedén jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe az 1. FC Veszprém, amely hazai pályán is kiütötte a Csenger együttesét A bakonyiak számára formalitásnak ígérkezett a találkozó, hiszen az oda-visszavágós párharc első meccsén nyolcgólos előnyt szereztek. Maroknyi, ám lelkes szurkoló tábor kísérte el a másodosztályú vendégcsapatot a királynék városába. A hazaiak némileg szokatlan összeállításban, fiatalokkal feltöltött kerettel vágtak neki a mérkőzésnek. Nem kellet sokat várni az első hazai találatra, Bánfalvi első komolyabb távoli kísérletéből meg is szerezte a vezetést, majd Tatai talált be azonnal beállását követően (2-0). A sokat mozgó Madarász-csapat kapuja elé szegezte ellenfelét, a sportszerű futsalt játszó vendégek csak elvétve tudták átlépni a felezővonalat. A 12. percig kellett várni az első ígéretes vendég akcióra, Rigó közeli lökete centikkel haladt el a kapufa mellett. Ami az egyik oldalon kimaradt, az a másik oldalon bement. Szép szögletkombinációból Udvardi szerezte meg csapata harmadik, önmaga első gólját Veszprém-mezben. Mudra passzából pedig Bognár szerezte meg első gólját a felnőttek között. Két perccel a félidőt jelző sípszó előtt időt kért, s vészkapussal támadott a Veszprém, melynek hibáját azonnal megbüntette az ellenfél kapusa. Szabó szerzete meg övéi első találatát, s állította be a félidei eredményt (4-1). Második félidőben végképp felborult a pálya, s tovább növelte fórját a nagy kedvvel futsalozó Madarász-csapat. A találkozó 24. percében Boromisza volt eredményes, majd László kotorta be közelről a vendégek hálójába a játékszert. A meccs utolsó harmadába lépve érezhetően elfáradt a vendég gárda. Tataiék sorra alakították ki ziccereket, sorrendben Bényi, Boromisza Gábor és Finta is betalált (9-1). Két és fél minutummal a vége előtt „Madi” újra elővette az öt a négy elleni játékot, amit ezúttal sikerült gólra váltania az FCV-nek. Tatai két másodperccel a lefújás vége előtt mesterhármasig jutott (13-1). Fennállásának negyedik évében immáron harmadszor jutott a sorozat négyes döntőjébe a Veszprém. Szintén a négy közé került a címvédő Rába ETO, a Berettyóújfalu és a Csömör. 1. FC Veszprém–Csenger 13-1 (4-1) Március 15. utcai csarnok 300 néző. Vezette: Horváth, Csirke, Tolnay. Veszprém: Sárdi – Bánfalvi, Bényi, Boromisza D., László G. Csere: Schmidmajer (kapus), Finta, Tatai, Boromisza G., Udvardi, Németh, Bognár, Tar, Mudra. Vezetőedző: Madarász János. Csenger: Szabó – Gaál, Pankotai, Balogh, Bodó. Csere: Bélteki (kapus), Osváth, Katona, Szilágyi, Molnár, Rigó, Turbicz, Balogh, , Jóbi. Vezetőedző: Szilágyi Sándor Gólszerzők: Bánfalvi (3.,39.), Tatai (5.,38.,40.), Udvardi (13.) Bognár (16.), Boromisza D. (24., 26.), László (24.), Bényi (35.), Boromisza G. (37.), Finta (37.)  ill. Szabó (18.) Továbbjutott: a Veszprém 25–4-es összesítéssel. Madarász János: – Azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam. Az ellenfelünk egy lelkes amatőr csapat, a játékosaim sokkal többet tudnak ebből a játékból. Lehoztuk a kötelezőt, további sok sikert kívánok a Csengernek. Szilágyi Sándor: – Tanulni jöttünk ma ide, s a hazaiak meg is tanítottak minket. Remek ellenfél ellen játszottunk. Sok sikert kívánok, s gratulálok a Veszprémnek. Ez a futsal! - www.vehir.hu -