1-1 a Csömör – BME első felvonása, nem dőlt el semmi!
2018.05.29 | 17:29
1-1 a Csömör – BME első felvonása, nem dőlt el semmi! Hétfőn este került sor a férfi NBII döntőjére, ahol a Csömör fogadta a BME együttesét. Ahogy várható volt, nagy volt az érdeklődés, de talán ekkora tömegre még a vendéglátók sem számítottak. Még közel egy óra volt kezdésig, de folyamatosan érkeztek a szurkolók a Major úti sportcsarnokba. A belépő vásárlása után természetesen mindenkinek az első útja a büfé volt, hogy a legendás rántotthúsos szendvicsből biztosan jusson neki. A helyi kiszolgálóegységben nem győzték a termelést, ami nem is csoda, hiszen ahogy közeledett a kezdés, egy gombostűt sem lehetett leejteni a csarnokban. Teljesen megtelt a csömöri oroszlánbarlang. A helyi „B közép” igencsak kitett magáért, és már a bevonuláskor egy hatalmas tigrises drapival jelezték, hogy itt csak Rubeola győzelem lehetséges. Hiányzók akadtak mind a két oldalon bőven, így variálnia kellett mind a két mesternek az összeállításoknál. Ahogy várható volt, a Rubi hazai környezetben nagy elánnal, és letámadással kezdett, teljesen beszorította ellenfelét, akik nem nagyon tudták megtartani a labdát. Állandósult a hazai nyomás, de hiába a sok mozgás, nem tudták veszélyeztetni Sikur kapuját. A találkozón egyébként igen feszült volt a hangulat, mind a két csapat érezte a tét súlyát, így nem volt meglepő, hogy hamar villantak a sárga lapok, és gyűltek a faultok. A játékrész közepére időnként az egyetemisták is eljutottak helyzetig, és a hazaiak örökifjú kapusának, Nagy Zoltánnak kellett bravúrt bemutatnia két esetben is. Az első találatra egészen a 14. percig kellett várni, ekkor az eddig kissé halványabban játszó Érsek lőtt parádés gólt átlövésből, a megszerezve a vezetést. A góltól belelkesedtek a Jávor tanítványok, de újabb találatot nem tudtak szerezni, így minimális előnnyel mehettek a szünetre.

0b27754f-c760-4b17-abea-a713c44a3b1c

A térfélcserét követően a vendégek kezdtek jobban, több alkalmuk is nyílt az egyenlítésre, de a hazai kapus ismét a helyén volt. Ezután a Rubi kezdett ismét magára találni, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult, nem voltak igazán veszélyesek kapura. Ahogy telt az idő, a sárga-feketék kezdtek kissé fáradni. Talán a saját maguk által diktált iramot nem bírták, de ami tény, a félidő közepén egy oldalberúgást követően a jól játszó Kulik egalizált kissé éles szögből. Az egyenlítés megnyugtatta a Csernai legényeket, és úgy tűnt, ők abszolút elégedettek ezzel az eredménnyel. Próbálták lassítania  játékot, és várták, hogy teljen az idő, minimális kockáztatás mellett. A Csömör számára persze sürgős volt, ők erőltették a támadásokat, de nem volt bennük átütőerő. A hajrához érve érződött, hogy mind a két fél elkészült az erejével, de így akadt lehetőség mind a két oldalnak, hogy a maga javára eldöntse a találkozót. A vendégeknél Sikur mutatott be két hihetetlen bravúrt lábbal, amivel vélhetően megmentette a vereségtől csapatát. A csattanó egyébként az egyetemistáké lehetett volna az utolsó percben, Lukács lőhetett a szinte üresen maradt kapura, de lövésébe még az utolsó pillanatba bevetődtek, így elmaradt a (győztes)gól. A vége döntetlen, ami igazságosnak mondható. Az első félidő abszolút a hazaiaké volt, míg a második félidőben taktikusabban játszott a BME. Az 1-1-es végeredménnyel talán az egyetemisták voltak a boldogabbak, de az idegenben rúgott egy gól nem tűnik meggyőzőnek. A jó iramú, élvezetes első meccset követően nehéz megjósolni az esélyeket a visszavágóra. A Csömör képes lehet idegenben is nyerni, de amennyiben Csernai mester is felépül, illetve a többi hiányzójuk, akkor ki tudják harcolni a feljutást hazai környezetben. Érdemes lesz kilátogatni a visszavágóra is, nagy izgalmakra és jó meccsre van kilátás. 14508643_1180456828643670_122897131_nJávor István, Rubeola: - Igazi bajnoki döntő íze volt a mérkőzésnek, ahol a két együttes pont egy mérkőzéssel került közelebb a végső sikerhez... Mindkét csapat hasonlóan gondolkodhat, mi nem szereztünk előnyt, viszont kevés gólt kaptunk. Hétfőn kiderül, kinek volt jó a mai eredmény! A szurkolóink újra megmutatták, hogy miért ők a legcsodálatosabbak! Köszönjük nekik és reméljük a visszavágón is hasonló hangulatot varázsolnak majd! Bízom a csapatunkban! f01b_net071Csernai Gábor, BME: - Szerencsére sikerült egy jó iramú mérkőzésen úgy játszani, hogy amit elterveztünk, azt maximálisan véghez is vittük. Ez a párharc talán most kezdődik igazán és a jövő hétfői mérkőzésen még nagyobb izgalmak várhatóak, főleg a végjátékban. Hihetetlen jó érzés volt ennyi néző és ilyen szurkolás mellett játszani, ez a visszavágón is igy lesz, csak akkor a nagyobb szurkolás minket fog segíteni. Kár, hogy nem jutott fel tisztán mind a két csapat, szerintem megérdemelné a Csömör is és Mi is...