0-2-ről nyert a Rubeola Zalaegerszegen
2016.05.28 | 14:40
0-2-ről nyert a Rubeola Zalaegerszegen A férfi futsal NBI alsóházi rájátszásának 7. fordulójában listavezetőként fogadta a sereghajtó Rubeola FC Csömör csapatát a Göcsej SK. Erősen közepes színvonalú mérkőzésen a második félidőben pontosabban játszó vendégek megérdemelten nyertek.  Göcsej SK- Rubeola FC 2-4 (1-0) Zalaegerszeg, 150 néző, Jv: Kovács Gábor Péter (Vass, Ibriksz) Göcsej SK: Cseresnyés, Borsi, Apatini, Lukács, Halmos, Csere: Horváth E., László, Bogyó, Nagy, Horváth D., Simon Edző: Kolorovszky Gábor Rubeola FC: Varsányi, Jenei, Érsek, Tősér, Takó, Csere: Tápi, Miletics, Nehéz, Edző: Takó Csaba Gólszerzők: Halmos (2), László (öngól) ill: Takó, Jenei, Tősér, A kezdőben meglepetésre helyet kapott a fiatal tehetség Lukács Balázs. Sérülés miatt Kottán, Balikó, Szőke és Sámson is hiányzott. A kezdeti tapogatózás után mindkét oldalon adódtak helyzetek. A 4. percben Takó a felső lécre lőtt nagy helyzetben. Egy perccel később már a vendégeknek kellett a gólvonalról menteni egy hazai emelést. A folytatásban főleg a mezőnyjáték dominált és kevésszer kerültek gólhelyzetbe a csapatok. Érdekes volt, hogy a vendégek támadásainál Varsányi kapus rendszeresen a hazai kapu előtt, szinte centerezve játszott. A félidő hajráját megnyomták a hazaiak, és az utolsó percben Halmos Máté egy remek lefordulásból lőtt és szerezte meg a vezetést (1-0).  A nagyszünet után a vendégek kezdtek aktívabban, míg a Göcsej kontrákra ált be. A 23. percben egy hátraívelést fülelt le Halmos, majd védőjét becsapva remekül lőtte ki a bal felső sarkot (2-0). A vendégek a 25. percben egy újabb kapufát lőttek, majd három perccel később Takó szépített (2-1). Vérszemet kaptak a vendégek és csak Cseresnyés kapuson múlott, hogy nem jött össze az egyenlítés. A következő percben már a Göcsej növelhette volna az előnyét, de óriási ziccer maradt kihasználatlanul. A félidő felénél Borsi szabálytalansága után büntetőhöz jutott a Csömör és Jenei egyenlített (2-2). A félpályán letámadtak a hazaiak, de többször is mögéjük kerültek a vendégek és ekkor csak a kapusunkon múlott, hogy nem kaptak újabb gólt. Három perccel a mérkőzés vége előtt jött a fordulat. A hazai kapu előtti kavarodásból Tősér lövése talált utat a hálóba (2-3). Rögtön a középkezdés után Halmos találta el a felső lécet. Egy perccel később László Dávid lövés a jobb kapufán csattant. Az utolsó percben egy öngól után növelte előnyét a fővárosi csapat (2-4). A végére teljesen szétesett a Göcsej játéka és így a kiesés ellen menekülő Csömör értékes győzelmet ért el Zalaegerszegen.  Bagó Gábor: - Kétgólos vezetésünknél eldönthettük volna a mérkőzést, de nem tettük. Ez helyett engedtük játszania Csömört, akik végül megnyerték a mérkőzést. Gratulálok a vendégeknek, nekünk pedig túl kell lendülnünk ezen a mélyponton.  Takó Csaba: - Az első félidő talán minden idők legrondább mérkőzése volt, de öt és fél hadra fogható játékossal nem volt más választásunk, mint "csalni" a játékot és rápihenni a második játékrészre. Kétgólos hátrányunk után szükségünk is volt az erőre, de utólag azt mondhatom, tökéletesen bejött amit elterveztünk. A második félidőben a rutin felül tudott kerekedni, úgy érzem nem érdemtelen a győzelmünk, amelynek értéket növeli, hogy egy remek csapat otthonában sikerült elérni! Nem adjuk fel a harcot, amíg 1% esélyünk van, a Rubeola küzdeni fog!     pity Az Alsóház másik mérkőzésén: ee  A tabella állása a 7. forduló után: rr