0-2-ről fordított az Aramis
2017.11.21 | 13:02
0-2-ről fordított az Aramis Az NB I-es futsalbajnokság 8. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE a jó erőt képviselő Aramis vendégeként kapott ki – pedig a szombathelyiek már 2-0-ra is vezettek. Aramis SE - Swietelsky-Haladás VSE 3-2 (1-2) Budaörs, 100 néző, NB I-es futsalmérkőzés, Vezette: Szabó F., Takács I., (Szűcs L.). Aramis: Soós – Sámson, Szeghy, Póta, Boznánszky. Csere: Hegedűs, Szabó, Kulcsár, Büki, Frankovszky, Cseri, Bognár, Sivák, Gál. Edző: Frank Tamás. HVSE: Sásdi – Öreglaki, Horváth P., Németh P., Gyurcsányi. Csere: Matyi (kapus), Sipos G., Márkus, Hajmási, Michel, Mendes, Vidák, Bencsik. Edző: Turzó József. Góllövő: Gál (20.), Büki (22.), Szeghy (39.), ill. Horváth P. (1.), Michel (17.). Screenshot-2017-11-21 Futsal Hungary Futsal MagyarországA Haladás agresszívan, nagy lendülettel, letámadással nyitott. Korán meg is szerezte a vezetést: a első perc végén Horvát Péter lopta a távolságot, majd bombázott a kapuba. Futott, nyomott tovább a HVSE, nem hagyta levegőhöz jutni ellenfelét. Volt dolga bőven a budaörsiek kapusának. Ám a szombathelyi helyzetek kimaradtak, így az Aramis túlélte a nehéz perceket. Sőt, az idő múlásával valamelyest rendezte sorait a házigazda – igaz, a tempót továbbra is a Haladás diktálta. Keményedett a csata, mindkét oldalon gyűltek a faultok. Aztán Michel lába „sült el”, távolról, kapásból ágyúzott a bal pipába – ritkán látható nagy gólt szerzett (17. perc: 0-2). Röviddel az első félidő lefújása előtt azonban, a játék képe alapján némileg váratlanul, egy remekül kijátszott akció végén szépített a házigazda. A játékrész zárásaként a Haladás rontott ordító ziccert. A második félidő elején pedig rögtön egyenlített az Aramis. Egy erősen véleményes szabadrúgást követően… Óriásit változott a játék képe, szükség volt néhány Sásdi-bravúrra. Ekkor már kiegyenlített meccset vívtak a csapatok. Csapkodó volt a játék, sokat hibáztak a felek – de a Haladás előtt így is adódtak helyzetek. A hajrára ismét beszorult az Aramis, foggal, körömmel védekezett. Aztán a játékvezetők eldöntötték a meccset. Egy perccel a vége előtt ugyanis úgy ítéltek, hogy Sásdi kapus túl sokáig tartja a labdát, szabadrúgást kapott az Aramis középről, a hatos vonaláról, amit természetesen gólra váltott. A helyzetek alapján, a játék képe alapján bőven nyernie kellett volna a Haladásnak, ám kikapott – roppant fájó vereséget szenvedett. frank_tamas_1Frank Tamás: - Gratulálok a csapatomnak, mert nem nagyon úgy alakultak a dolgaink mostanában, ahogy szerettük volna, és ma este úgy játszottak, ahogy ilyen helyzetekben kell... Érdekes mérkőzés volt, rengeteg kapkodással mindkét fél részéről, de talán mi jobban akartunk ma. A játékvezetők tevékenységét továbbra sem értem sokszor...de szerintem aki kint volt a mérkőzésen az sem.. valami biztos nem jó, ha mindkét csapat elégedetlen. Turzó-haladásTurzó József:Volt esélyünk a győzelemre, de sokat rontottunk, főleg támadásban hoztunk hibás döntéseket. A játékvezető fontos eleme egy futsalmeccsnek – kaptunk két gólt két szabadrúgásból, és nekem nagyon úgy tűnt, hogy egyik esetben sem hoztak jó döntést a bírók…  - Tóth Gábor -