0-2-ről egyenlített a Gyula a listavezető ellen
2020.01.20 | 12:51
0-2-ről egyenlített a Gyula a listavezető ellen A női NB I 13. fordulójának nyitómérkőzésén bravúros pontot szerzett a Gyulai Amazonok együttese a listavezető TFSE ellen hazai pályán. A gyulai csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt, ahogy azt várni lehetett, a mérkőzés elején a TF irányította a meccset, helyzetek azonban gyors kontrák révén a hazai csapat előtt adódtak. Bálint Rebeka két perc alatt két gólos előnyhöz is juttathatta volna csapatát, de Ősz Csenge mindkét helyzetnél a helyén volt. Screenshot_2020-01-20 Futsal Hungary Futsal MagyarországAz első találat Pádár Anita nevéhez fűződik, aki egy hazai hibát kihasználva helyezte a játékszert a hosszú sarokba a 11. percben. A félidő vége előtt egy perccel Gruber Brigitta juttatta szerencsésen a hálóba a labdát, mellyel két gólos előnnyel fordulhattak a csapatok. A második félidőben szerkezetet váltottak a vendégek, ettől függetlenül továbbra is a védekezés dominált a fürdővárosiak játékában. Rengeteg helyzet adódott az egész mérkőzésen mindkét oldalon, fordulatos volt a találkozó, szép cselek, látványos szerelések és helyzetek jellemezték. A szépítő találat a mezőny legfiatalabbjához fűződik, Mázik Flóra egy látványos gyulai kontra után szerzett szép gólt, mely után vérszemet kaptak az Amazonok, és nagy elánnal próbáltak támadásokat vezetni. A fővárosi alakulat azonban továbbra is rendkívül szép futsalt játszott, több lehetőség adódott előttük is, de a befejezéseknél ezen a napon hadilábon álltak. Ez elmondható a gyulai csapatról is, akik sok helyzetet, kontrát puskáztak el a második félidő végén. Bálint Rebeka egy ellene jogosan megítélt szabadrúgást, noha kicsit szerencsével, de belőtte Ősz Csenge kapujába, döntetlenre módosítva az állást. Az igazságos döntetlenhez hozzá kell fűzni, hogy mindkét csapat lábában benne volt a 3 pont ezen a napon, de a kapusok teljesítménye kiemelendő volt mindkét oldalon, illetve a már említett gyenge helyzetkihasználás is kellett a pontosztozkodáshoz. Gyulai Amazonok – TFSE 2-2 (0-2) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Telek - Petrovszki - Gyebrovszki Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Bálint Rebeka, Sovány Liza Csere: Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Mázik Flóra, Szerb Katalin Edző: Molnár Zoltánné TFSE: Ősz Csenge, Pádár Anita, Tell Zsófia, Folk Zsuzsanna, Gruber Brigitta Csere: Bokor Adrienn, Horváth Fruzsina, Winternitz Anna, Bobok Csilla Edző: Csernai Gábor Gólszerzők: Bálint Rebeka, Mázik Flóra illetve Pádár Anita, Gruber Brigitta 2019_vezetőedző_Molnár_ZoltánnéMolnár Zoltánné: Az első félidőben nagyon kellett volna a gólszerzés, ilyen kaliberű csapat ellen nem lehet ilyen gyengén kihasználni a helyzeteket.  A lányok nagyot küzdöttek, főleg a második félidőben, végig fegyelmezetten betartották a lányok azt, amit kértem tőlük. Véleményem szerint igazságos döntetlen született, még ha ellenfelünk előrébb is jár, mint a mi csapatunk. Fontos 1 pontot tartottunk itthon, gratulálok a csapatnak.   DSC06469Csernai Gábor: - Sajnos a szezon eddigi leggyengébb játékával leptük meg magunkat. Rengeteg ki nem kényszerített hibákat vétettünk, és a koncentráció teljes hiánya volt ránk jellemző. Van ilyen egy csapat életében, az a dolgunk, hogy tanuljunk ezekből és felkészültebbek legyünk, ha hasonló szituációba hozzuk magunkat. A végén bármelyik csapatnak volt lehetősége a 3 pontra, de talán a döntetlen igazságosnak mondható. Sok sikert kívánok a fiatalokból álló gyulai csapatnak.