0-1-ről fordított a Berettyóújfalu
2018.03.24 | 07:06
0-1-ről fordított a Berettyóújfalu Olyan mérkőzéssel kezdte a rájátszást az alapszakasz győztes Berettyóújfalu, amely nem ígérkezett könnyűnek. Ahogy Trencsényi János is elmondta a beharangozóban, idén ugyan mindig sikerült legyőzniük Lovas Norbertéket, de alapvetően egy jó játékosokból álló, jó csapatról van szó. A három igazolt ukránból csak kettő játszott ezen a meccsen, míg hazai oldalon hosszú idő után először fordult elő, hogy a négy légiós egyszerre legyen a meccskeretben. MVFC BERETTYÓÚJFALU - NYÍRGYULAJ 2-1 (0-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok játékvezetők: Borbás Bottyán Aurél, Viczián Mátyás, Márkus András MVFC: Mezei - Javi Sanchez, Szabó P., Gál, Serginho VsCerék: László, Kovács I., Amílcar, Harmati, Trencsényi, Nagy D., Takács, Rafinha Edző: Sergio Mullor Cabrera Nyírgyulaj: Pallai - Angyalos, Sánta, Nagy I., Siska Cserék: Opre, Slivchenko, Szabó Á., Faragó L., Kerti, Skorov, Orosz, Vass, Nagy B. Edző: Lovas Norbert Gólszerzők: Amílcar, Harmati illetve Nagy Imre Sárga lap: Siska, Skorov 19551001_10155276524365993_874541725_n-640x360Sergio Mullor Cabrera: - Először is szeretnék gratulálni a Nyírgyulajnak. Azt mondtam a játékosaimnak, hogy ez az egyik legveszélyesebb csapat és ma közel is álltak ahhoz, hogy meglepetést okozzanak. Ez már a rájátszás, ahol nincsenek könnyű meccsek. Érdekes tény, hogy ha ma nyert volna ellenünk a Nyírgyulaj, akkor most azonos ponttal állnánk a tabellán, holott az alapszakaszban 17 pont előnyünk volt velük szemben, amivel azt akarom mondani, hogy ez a lebonyolítás nem díjazza azt, aki egész évben jól teljesít. De alkalmazkodnunk kell a helyzethez és tanulhatunk is belőle, hiszen ez a rendszer megengedi, hogy pénzt spóroljunk meg azzal, hogy csak márciustól szerződtessünk egy vagy több játékost és úgy próbáljunk a legmesszebbre érni. 20068419_1546605832070830_1250372080_n   Lovas Norbert - Jó mérkőzést játszottunk a Mezei-Vill ellen. 29.percig vezettünk de azután volt egy 2 perces rövidzárlat amit a hazai együttes könyörtelenül ki is használt. Ezt a 2 percet leszámítva gratulálok a fiuknak mert nagyon megnehezítették a Berettyóújfalu győzelemét. Dolgozunk tovább hogy a kitűzött célunkat teljesítsük. Sok sikert a Mezei-Villnek.   a9ea1f3e-e749-4244-a9cc-1958fdc2af95Hasonlóan a legutóbb Berettyóújfaluban lejátszott bajnokihoz, ezen a meccsen sem akart korán megszületni az első gól. Sokáig tartotta magát a 0-0 és most nem a hazaiak szerezték meg a vezetést, hanem a vendégek Nagy Imre révén a 15. percben. A szünet után is hasonló volt a koreográfia, az egygólos előnyt hosszú ideig őrízte a Nyírgyulaj, sokáig váratott vagára a hazai gól. A játékrész közepén azonban kétszer is megzörgették a vendégek hálóját, egy perc leforgása alatt fordított az MVFC, előbb Amílcar, majd Harmati talált be. Ezzel a győzelemmel a Mezei-Vill biztosan marad az első helyen az első forduló után is, legközelebb ismét egy kemény találkozó vár rájuk, hiszen a Ferencváros otthonába látogatnak, ahol ősszel vereséget szenvedtek, a Nyírgyulaj pedig az első körben szabadnapos Dunaferrt fogadja.