Megszorongatta a Fradi a címvédőt
2020.10.18 | 08:57

Mérsékelt teljesítmény a címvédőtől, erőn felüli a Fraditól. Ha röviden akarnánk jellemezni a látottakat, akkor ezeket a megállapításokat tudnánk tenni a szombati tv-s bajnoki mérkőzésről. Az előző fordulók ismeretében többgólos MVFC győzelmet várhattunk az ezer sebből vérző Ferencváros ellen, de a tét a Fradit ösztönözte jobban.

FÉRFI FUTSAL NB I, 7. FORDULÓ

FTC-FIHSER KLÍMA - MVFC-BERETTYÓÚJFALU 1-2 (1-1)
Elek Gyula Aréna, Budapest
Vezette: Futó – Wittner – Ibriksz

FTC:
Tóth - Gellérfi, Horváth, Sámson, Büki
Csere: Nyerges (k), Cseri, Érsek, Hosszú, Fülöp, Milavecz.
Megbízott vezetőedző: Machalek Attila

MVFC: Mezei – Horváth N, Rábl, Szabó, Rafinha
Cseare: Sándor, Diece, Nagy I, Daróczi, Gál, Kártik, Szatmári, Nagy D, Alvarito
Edző: Sergio Mullor Cabrera

Góllövők:
Büki (9.), ill. Diece (18.), Rafael (27.)

A negyedik percben Büki Baltazár szabadrúgásgóljával vezetést szerzett a hazai csapat, és egészen a 18. percig tartották is az előnyünket, amikor Diece egy szerencsés találattal kiegyenlített. Ebben az időszakban nagy fölényben játszott a bajnoki címvédő, de a szerencse és Tóth Gyula megmentette a további góloktól a hazai kaput.

Az 1-1-es szünetet követően továbbra is szépen tartotta magát a Fradi a 27. percig. Ekkor Rafinha bombagóljával azonban megszerezte a vezetést a vendégcsapat.

Ami ez után történt az egy kicsit meglepő volt, mert a vendégek nem tudták érvényesíteni akaratukat, sőt tulajdonképpen csak az eredmény őrzésére futotta erejükből. A Fradi átvette a mérkőzés irányítását, és nagyon közel került az egyenlítéshez. Az utoló percekben 5-4 elleni játékra váltott Machalek Attila csapata, és bizony csak a szerencse és Mezei Dávid bravúrsorozata mentette meg az MVFC-t a góltól. A szerény fiatal portás ezzel kiérdemelte a meccs játékosa cÍmet.

A két Horváth iker egymás ellen lépett pályára először életükben

A mérkőzést látva megállapíthatjuk, hogy ez a teljesíjtmény bizony kevés lesz a bajnoki cím megvédéséhez a Berettyóújfalunak. A Fradi viszont reménykedhet, hogy rátalál a régi útra, és elkezdi a pontok szerzését is.

Machalek Attila:Ezen a mérkőzésen végre sikerült végig koncentráltan és fegyelmezetten játszani, ami kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Ennek köszönhetően végig meccsben voltunk és benne volt a legvégén a pontszerzés, hiszen az utolsó percben kétszer is szemben álltunk a kapussal. Úgy érzem, talán egy pontot megérdemeltünk volna. Ha a folytatásban így tudunk koncentrálni, akkor végre megszakadhat a rossz szériánk.