Vígh Renáta parádéját a DVTK bánta
2016.01.17 | 12:20
Vígh Renáta parádéját a DVTK bánta A női NB I szombati mérkőzésén a Rába ETO nagy csatában kétgólos győzelmet aratott a nagy küzdő DVTK ellen. Vígh Renáta szokás szerint döntő érdemeket szerzett a sikerben, három gólja mellett a mezőnymunkából is alaposan kivette részét. Ezen az összecsapáson még nem rendelkezett játékjoggal az Olaszországból hazatérő válogatott klasszis Újvári Krisztina, akivel a bajnoki cím mellett a kupagyőzelemre is reális eséllyel pályázhatnak a győriek. 790_img_5843 Rába ETO – DVTK-Vénusz 4-2 (1-0) Győr, Magvassy Sportcsarnok Játékvezetők: Juhász Bálint – Vőcsei László, Cseszregi Gergő ETO: Mészár Krisztina – Jakab Réka, Szórádi Nikolett, Vígh Renáta, Németh Loretta Csere: Csuti Melinda, András Franciska, Jakab Petra, Öreg Cintia Mónika, Mészáros Dalma, Bocsárdi Eszter Edző: Lódi Tamás DVTK: Almádi Ildikó – Kovács Aliz, Váradi Cintia, Boros Kinga, Miliczki Noémi Csere: Rondzik Júlia, Szőke Zsuzsanna, Paranai Enikő, Németh Diána Edző: Thür Antal Gólszerző: Vígh Renáta (3), Öreg Cintia Mónika illetve Miliczki Noémi (2) 805_img_5881 Vígh Renáta góljával szerzett vezetést az ETO a 20. percben, addig enyhe hazai mezőnyfölény és több hazai támadás jellemezte a mérkőzést. A Vénusz kontrákból indított akcióikból kezdeményezett többet, de szórványos próbálkozásaik nem igazán sikerültek. Egyedül 11-es lövése akadt majdnem be a győri kapuba, azonban Mészár Krisztina kezéről a kapufára vágódott. Az utolsó percben erősödött a győri nyomás, majd egy gyors kontra révén vezetést szerzett az ETO, Németh Loretta keresztlabdáját Vígh Renáta lőtte a diósgyőri kapuba (1-0). Óvatos kezdés, majd győri mezőnyfölényt követően, a Vénusz kontrákkal válaszolgatott a hazai támadásokra. A Vénusz kontrákból indított akcióikból kezdeményezett többet, de szórványos próbálkozásaik nem igazán sikerültek. Egyedül Kovács Aliz lövése akadt majdnem be a győri kapuba, de bombáját Mészár tolta a felső lécre, majd Váradi Cintia előtt volt lehetőség, de a befejezés nem volt pontos. Az ETO lövéseit Almási Ildikó sorozatban hárította, úgy tűnt, hogy eldöntetlen lesz a félidő. Az utolsó percben erősödött a győri nyomás, majd egy gyors kontra révén vezetést szerzett az ETO, Németh Loretta keresztlabdáját Vígh Renáta lőtte a diósgyőri kapuba (1-0). A szünet után felgyorsult a játék élvezetesebb lett a mérkőzés. A 24. percben hatalmas győri kimaradt helyzet, melyet Almási védett Szórádi lövése után, kontratámadásból egyenlített a DVTK. Váradi lódult meg a bal szélen, pontos átadására a jobb szélen Miliczki Noémi érkezett, aki az elvetődő Mészár K. felett lőtt a győri kapuba (1-1). Szerencsés góllal ismét vezetést szerez az ETO a 27. percben, mikor Jakab Réka középen szép cselekkel indított egy támadást, jobbra tálalt Öreg Cintiát indítva, aki a kifutó Almási mellett lőtt kapura, a labda a jobb kapufáról a hálóba vágódott (2-1). A középkezdés után Boros Kinga lövését Mészár tolta kapufára, majd Miliczki beadásába Váradi nyúlt bele, de a győriek szerencséjére mellé ment a labda. A 31. percben ismét egál, Miliczki szép cselekkel forgolódik, majd spitzzel a bal alsó sarokba lő (2-2). 792_img_5848 Mészár K. is bemutatta bravúrjait, Boros Kinga lövését gyors vetődéssel tolta ki a 30. percben. Egy perccel később harmadszor vezet a Győr! András Franciska szerzett labdát, mellel maga elé tette, pontosan Vígh Renátához passzolt, aki lefordulva védőjéről nagy erővel a vendég kapu közepébe bombázott (3-2). Miskolci támadást követően újabb Vénusz kapufa, Boros ívelt a felső lécre. Felívelt labda a győri gólvágónak Víghnek, aki elvetődve lőtt kapura, de Almásiról mellé megy a próbálkozás. A vészkapus játékot is beveti a DVTK, de ma ez nem működött, az ETO felveszi a ritmust, remekül együtt élve a játékkal a hajrában többször is bevehette volna Almási kapuját, kétszer üres kapura ívelve mellé ment a labda, emellett többször is utolsó emberként ziccerben hárít kivetődéseivel a Vénusz kapusa, a győri támadókat őrületbe kergetve. Az utolsó percben aztán Vígh Renáta triplázik, mikor a kezdőkörben labdát szerzett, megnyerve a párharcot védőjével, felgyorsított és az üres kapuba lőtte a Győr negyedik találatát (4-2). A végeredmény ez maradt, az ETO megérdemelten szerezte meg a győzelmet, a mai nap egy kicsit gyengébb teljesítményt nyújtó Vénusz ellen, akik bizony megérezték Bernáth Csilla távollétét. Tabella forrás: eto.hu [gallery ids="51340,51342,51343,51346,51349,51350,51351,51352,51355,51357,51358,51359,51362,51365,51367,51368,51369,51370,51372,51373"]