Varázslatos DEAC bajnoki rajt
2020.09.02 | 10:13

A Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata a Nyírgyulaj elleni összecsapással nyitotta az új szezont az NB I-ben. Elek Gergő tanítványai gyakorlatilag tizenhat perc alatt eldöntötték a találkozót.

A DEAC álomszerűen kezdte az idény első bajnokiját. Tóth Attila nem sokkal a kezdő sípszó után bevette a nyírgyulaji kaput, ezt követően Szentes-Bíró Tamás duplázta meg az előnyüket. A folytatásban Thiago Alves és Rácz Zsolt is ünnepelhetett, így a kilencedik percben már 0-4 állt az eredményjelzőn. Ezt követően is folytatódott a vengégek parádéja, Tóth Attila a második találatát szerezte a tizenhatodik minutumban. A szünet előtt Orosz Dániel gólja a szépségtapaszt jelentette a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei alakulatnak.

A második játékrészben folytatódott a gólparádé. A 31. perc igazán őrületesen alakult, hiszen ekkor Lapa, Kántor és Szentes-Bíró is beköszönt. A korábban a DEAC-ot erősítő Kondás Kristóf módosította 3-7-re az állást, de hamar érkezett Berecz válasza. Csoma Alpár a végjátékban kicsit kozmetikázott az eredményen, ám az utolsó szót a duplázó Kántor mondta ki.

Nyírgyulaj-DEAC 4-9 (1-5)
Nyírbátor
Gólszerző: Orosz (18.), Lapa (31.), Kondás K. (35.), Csoma (37.), ill. Tóth A. (1., 16.), Szentes-Bíró (5., 31.), Thiago Alves (7.), Rácz Zs. (9.), Kántor (31., 40.), Berecz (35.)

Elek Gergő: - Úgy mentünk bele a mérkőzésbe, hogy mindenki meg akarta mutatni, milyen keményen készültünk az elmúlt hat hét során. A fiúk vért, verejtéket, könnyeket nem sajnálva végezték a munkát, a befektetett energia ezen a találkozón megtérült. Nagy akarással és koncentrációval játszottunk az első félidőben, átrohantunk az ellenfelünkön. Egyedül talán a védekezésbe tudok belekötni, ugyanis az nem volt tökéletes, néha a hév elvitt minket, olykor konzervatívabb megoldásokat kell választanunk hátul. A szünet után érhetetlen módon száznyolcvan fokot fordult a játékvezetői felfogás. Míg az első játékrészben minden mehetett tovább, addig a másodikban kis túlzással, ha ránéztünk az ellenfélre, tízméterest rúgtak. Ehhez nyilván nehezen tudtunk alkalmazkodni. Kifejezetten örülök, hogy fiataljaink is meg tudták magukat mutatni éles helyzetben, sőt, olyan dolgokat húztak elő bizonyos szituációkban, amikhez az edzéseken már hozzászoktunk, de a meccs ugyebár teljesen más. Ha továbbra is át tudjuk ugrani a magunk által magasra tett lécet, akkor nagyon szép évünk lehet.

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00