Univerzum – Árkád ETO 3-8
2015.04.20 | 18:13
Univerzum – Árkád ETO 3-8 Az Árkád ETO női futsalcsapata alaposan meglepte az Univerzumot. Mindkét csapat tartalékosan kezdte meg a játékot, azonban a győri legjobbak fölénye már az első félidőben elején megmutatkozott. Vígh Renáta kezdte a gólgyártást (0-1), majd Szórádi Nikolett lövése találta meg a rést, az amúgy remekül védő Deczki Vanda kapujába. (0-2). A győri csapat végig fölényben futsalozott, a hazaiak védekezésre szorultak. Az ETO két kapufát, majd több mint fél tucat óriási ziccert hagyott ki, aminek meg is lett a következménye. Egy távoli bombával Bereczki Orsolya lőtt Bocsárdi Eszter kapujába. (1-2). A szünetig győri helyzetek, és nagy Deczki védések jellemezték a mérkőzést, a szórványos Univerzum helyzeteket Bocsárdi és a győri védelem hatástalanította. Bizakodva kezdte az Univerzum a második félidőt, de nem jól kezdődött a második félidő a hazaiak számára. Vígh Renáta második gólját szerezte a 22. percben (1-3). Az Univerzum nem tudta csillapítani a női gólkirálynő góléhségét, aki számtalan győri helyzetet követően a következő három percben háromszor is betalált az Univerzum kapujába, ötre szaporítva találatai számát. (1-4), (1-5), (1-6). Ehhez az is kellet, hogy a vészkapus játékra átállt hazai csapat teljesen feladta védekezését, valamint rengeteg hibával játszottak, amit a Győr kíméletlenül kihasznált. Nem álltak le a vendégek, Deczki bravúrok után a 29. percben Jakab Réka lőtt középről nagy erővel a hálóba. (1-7). A szünet után beállt győri cserekapus Mészár Krisztina is jól védett, ahogy kapustársa is Bocsárdi Eszter, de sok dolguk nem akadt, az ETO nagy fölényen futsalozott. Szerencséje is volt a fiatal győri kapusnak, mivel távoli lövésekkel próbálkozó Beke Adrienn kétszer is a keresztlécet találta el. A 30. percben szépített az Univerzum. Egy kapu előtti csetepatét követően - amikor háromszor is útját állta a labdának, - Lukács Ágnes pöckölte a győri kapus mellett a hálóba a labdát. (2-7). Deczki Vandát többször is ápolni kellet, nem kímélték a győri támadók, hősies önfeláldozó védéseivel sokat kozmetikázott a kialakult végeredményen, ami könnyedén kétszámjegyű is lehetett volna, ha rosszabb napot fog ki. A nagy kedvvel játszó Vígh a 33. percben ismét egyedül maradt, majd a kifutó Deczkit is kicselezve gurította HATODIK! gólját a hazai kapuba. (2-8). Ünnepelhetett a vendégek gólvágója, nem kis teljesítményére a győri játékosok kemény munkája is kellett, a Jakap-Szórádi-Vígh tengely kíméletlenül működött ezen a mérkőzésen. A végeredményt Tatár Gyöngyvér távoli lövése állította be, akinek az utolsó percig küzdő Horváth Hanna szerezte meg a labdát. A támadó külsővel laposan lőtt a bal alsó sarokba. (3-8) Az Árkád ETO győzelme ilyen arányban is teljesen megérdemelt volt. A tartalékos hazaiak ellen azt csináltak, szinte amit akartak a pályán, a különbség sokkal több is lehetett volna, az eredmény az Univerzum számára hízelgő. A győri csapat megtartotta a hatgólos előnyét a VÉNUSZ előtt a tabella harmadik helyén, a miskolciak a HTE-t gyűrték le kétgólos hátrányból jól hajrázva a hétvégén nagy csatában (5-4). Univerzum – Árkád ETO 3-8 (1-2) Csömör, Vezette: Molnár Cs – Laczkó Z – Bodor M Univerzum: Deczki – Beke, Bereczki, Horváth H, Kaiser Csere: Tatár, Lukács, Papp T Edző: Jávor István Árkád ETO: Bocsárdi – Jakab P, Jakab R, Szórádi, Vígh Csere: Mészár, Csuti, András Edző: Molnár Attila Góllövők: Bereczki, Lukács, Tatár illetve: Vígh 6, Szórádi, Jakab R. Molnár Attila: Ma megint úgy játszottunk, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Azt kell mondanom, hogyha a helyzeteinknek csak a felét belőjjük brutális különbséggel is nyerhettünk volna. Vigh Reni játékát nagyon kitaláltuk, szerintem ma ő az ország legjobb támadója. Jól működik a Szórádi - Jakab - Vigh tengely, helyzetek sokaságát alakították ki. Örülök a győzelemnek, és annak, hogy egy jó csapatot győztünk le látványos, szép játékkal.  - forrás: etofutsal.hu -