Újra régi fényében csillog az Astra
2016.01.31 | 20:36
Újra régi fényében csillog az Astra Női NB I, 14. forduló   A jelenlegi legjobb formában lévő női futsalcsapat az Astra hatgólos győzelmet aratott a végére összeomló DVTK ellen. Nagy Anett, Gál Tímea és Szabó Boglárka is duplázni tudott, rajtuk kívül még Godvár Katalin és Dikanová Dominika volt eredményes Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls – DVTK-Vénusz 8-2 (3-1) Kiskunfélegyházi KÉSZ Aréna, 100 néző Játékvezetők: Márkus András – Kaszala Mihály – Andrásy Balázs Astra: Varga Luca – Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Nagy Anett, Gál Tímea Csere: Király Bianka, Szabó Nóra, Godvár Katalin Edző: Dombó János DVTK: Almási Ildikó – Bernáth Csilla, Váradi Cintia, Boros Kinga, Miliczki Noémi Csere: Rondzik Júlia, Szőke Zsuzsanna, Paranai Enikő, Kresák Katalin, Kovács Aliz Edző: Thür Antal Gólszerző: Szabó Boglárka (2), Nagy Anett (2), Gál Tímea (2), Dikanová Dominika, Godvár Katalin illetve Bernáth Csilla, Boros Kinga 9 másodperc elteltével máris vezetett a címvédő Szabó Boglárka találatával, Bernáth Csilla azonban rövid időn belül válaszolt, így nem lehet azt mondani, hogy eseménytelenül teltek volna az első percek. Voltak lehetőségei 1-1 után a vendégeknek is, de Nagy Anett a 9. percben újra az Astrának szerezte meg a vezetést. (2-1). A harmadik hazai gól Dikanová Dominika nevéhez fűződik, aki nem biztos, hogy szabályosan hozta magát helyzetbe, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Ment előre becsülettel a DVTK de Godvár Katalin és Nagy Anett révén már négygólos lett a differencia, s lélekben talán már feladták a meccset Thür Antal tanítványai, így az Astra a végére teljesen felőrölte ellenfelét és ilyen arányban is megérdemelten nyert. Szabó Bogiék formáját látva nehéz elképzelni, hogy bárki is megszorítaná őket a Magyar Kupa négyes döntőjében, amelynek most már ők a favorítjai. Gál Tímea (Astra játékos): Úgy érzem jól játszottunk a mai mérkőzésen. Nem tudom, mikor éreztem ilyen jól magam, felszabadultan tudtam játszani, a csapatról ugyanezt éreztem. Mindenki felszabadultan és boldogan játszott, ez hozta meg a sikert. Sok gólt rúgtunk, úgy érzem ennek ellenére a helyzetkihasználáson, kell még javítani. Le a kalappal a csapat előtt. Dombó János (Astra vezetőedző): Nagyon jó mérkőzést játszottunk a Miskolc csapatával, általában velük mindig jó mérkőzéseket játszunk. Hangulatos, gólgazdag, sportszerű mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. Hétről-hétre javul játékunk, az utóbbi négy mérkőzésen sok gólt szereztünk, de soha nem lehetünk elégedettek, dolgozunk tovább. Thür Antal (DVTK): Papírhajóval érkeztünk a Karib-tenger Kalózai ellen, így csak Titanic lehetett a vége. Egy percig sem hittünk a győzelemben. Tabella