ÚJRA GYŐZŐTT A DVTK-VÉNUSZ!
2015.05.01 | 14:00
ÚJRA GYŐZŐTT A DVTK-VÉNUSZ! A női futsal NB I-ben az 1-6. helyért zajló rájátszásban a Univerzum gárdáját fogadta a DVTK-Vénusz a 8. fordulóban. DVTK-Vénusz - Univerzum SC 9-5 (5-4) Miskolc, Generali Aréna. Játékvezető: Katona Brigitta (Kulik Norbert, Császár Kristóf). DVTK-Vénusz: Németh D. - Bernáth, Váradi, Miliczki, Kovács A. Csere: Boros, Szőke, Kresák, Bukovszki, Almási. Vezetőedző: Sárréti Géza. Univerzum: Deczki - Bagdi, Bereczki, Horváth H., Kaiser. Csere: Tatár. Vezetőedző: Tóth Ferenc. Gólszerző: Kaiser (0-1) a 4., Bernáth (1-1) a 8., Kovács A. (2-1) a 9., Bereczki (2-2) a 11., Bagdi (2-3) a 12., Bernáth (3-3) a 14., Bernáth (4-3) a 17., Bereczki (4-4) a 17., Miliczki (5-4) a 18., Bereczki (5-5) a 30., Horváth H. (6-5) a 34., Bernáth (7-5) a 37., Kovács A. (8-5) a 39., Kovács A. (9-5) a 40. percben. Sárga lap: Kovács A. és Bereczki a 36. percben. Sárréti Géza: – Nagyon nehéz mérkőzésen a második félidőben újra az akarás és a csapatszellem hozta a kötelező győzelmet. Ma gyengébb játékkal is be tudtuk biztosítani a három pontot, gratulálok nekik.

BME FC – HTE 5-6 (2-5) Dunakeszi, Vezette: Puskás G – Temesi T – Filep Zs BME FC: Hargas – Szalkai, Szekér, Urbán, Winternitz K Csere: Winternitz Zs, Farkas K, Winternitz A, Bobok, Ganczer Edző: Csernai Gábor HTE: Torma – Vesszős, Nagy Á, Vágó, Benkő Csere: Farkas É, Halászi, Sebestyén, Sándor Edző: Simonyi András Góllövők: Sebestyén (2), Vesszős, Vágó, Nagy, Farkas, illetve Urbán (3), Szekér (2) Simonyi András: Még néhány ehhez hasonló meccs és Csernai Mesterrel együtt hősi halált halunk női futsalcsapatunkért. Hihetetlen milyen hullámzást produkálnak a hölgyek egy mérkőzésen belül..Igazából azt gondolom kollégám az első, én a második félidőre nem találok magyarázatot, de talán nem is érdemes így néhány hónappal meghosszabbíthatjuk földi létünket. Hektikus 40 percen vagyunk túl, nem hittem volna 5-0 után, hogy gondban lehetünk, de az ellenálhatatlanul játszó Szekér Anita és Urbán Anett révén a BME-nek még volt sansza a pontszerzésre is. A legfontosabb célunkat a 3 pontot megszereztük, amivel sikerült matematikailag is be biztosítani második helyünket, ami újoncként pazar teljesítmény, amiért jár a gratulációm futsalosainknak. Köszönet a Városvezetésnek és a HTE elnökének Komáromi Imrének, hogy egész évben mellettünk voltak, és persze szurkolótáborunknak, akik a mai napon is átlendítettek minket a holtponton. A mérkőzés esélyese a HTE volt, de a csapat ismét Janus arcát mutatta, mint azt tavasszal már több ízben is tapasztaltuk. Hiába vezettek már a 17. percben 4-0-ra, nem tudták előnyüket stabilizálni. Már a következő percben két gólt kaptak (vagy rúgott a BME) és ezzel reményt adtak a hazaiaknak, vagy inkább vendéglátóknak. Bizony egy mérkőzés megnyeréséhez nem elég gólokat rúgni, védekezni is kell. Ezzel nem szeretnénk kisebbíteni a Csernai lányok érdemeit, hiszen az utolsó percig kétségessé tudták tenni a végeredményt. Különösen dicsérnünk kell a három gólt szerző Urbán Anettet, és a válogatott csapatkapitányát, Szekér Anitát.   11111