Tovább szárnyal a Tolna, későn ébredt a DEAC
2015.11.24 | 11:21
Tovább szárnyal a Tolna, későn ébredt a DEAC   Továbbra is megállíthatatlan a Tolna-Mözs, Frank Tamás csapatának remeklésének ezúttal az idei szezonban egyelőre bukdácsoló Astra esett áldozatául. A másik vasárnap délutáni mérkőzésen a DVTK hiába vezetett már 3-0-ra, végül nagyon meg kellett izzadniuk a három pont megszerzéséért a DEAC ellen.   Női NB I, 8. forduló   DVTK-Vénusz – DEAC 5-4 (4-2) Miskolci Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Császár Kristóf – Kujbus László – Katona Brigitta DVTK: Almási Ildikó – Kovács Alíz, Miliczki Noémi, Boros Kinga, Bernáth Csilla Csere: Rondzik Júlia, Váradi Cintia, Kresák Katalin, Szőke Zsuzsanna, Németh Diána Edző: Thür Antal DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Csere: Balla Anikó, Horváth Renáta, Dancs Rebeka Edző: Sólyom Attila  Gólszerző: Miliczki Noémi (2), Kovács Aliz, Bernáth Csilla, Váradi Cintia A mérkőzés elejét átaludta a DEAC, a 6. percben már 3-0-ra vezetett a repülőrajtot vett DVTK és ekkor a hazai fanatikusok aligha számítottak arra, hogy izgulniuk kell a folytatást illetően. Pedig a hajdúsági futsalosok összeszedték magukat és Horváth Renáta valamint az elnyűhetetlen Radics Ágnes révén egy gólra megközelítették a hazaiakat. Volt lehetőségük az egyenlítésre is, de a döntő pillanatokban megremegett a lábuk, s az időközben új erőre kapó diósgyőriek a remek formában lévő Miliczki Noéminek köszönhetően 4-2-remódositották az eredményt. Fordulást követően sokkal kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, a DEAC méltó ellenfele volt a diósgyőrieknek, s miután a 36. percben Urai Bianka mattolta Almási Ildikót úgy tűnt a pontszerzés sem elérhetetlen a számukra. Szinte a középkezdést követően azonban Miliczki Noémi mindent eldöntött, így hiába szépített a végén Radics, ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Sosem tudjuk már meg mi történt volna akkor, ha a DEAC a kezdő sipszó pillanatától kezdve úgy koncentrált volna, mint 0-3 után. Thür Antal (DVTK): - Küzdelmes mérkőzésen álomrajtot vettünk, mellyel el is dönthettük volna a mérkőzést. De nem így tettünk, ezért nagyon meg kellett küzdenünk a győzelemért. Mindkét csapatnak gratulálok, kimondottan jó mérkőzésen tartottuk otthon a három pontot. Sólyom Attila (DEAC): -Három gól előnyt adtunk a hazai csapatnak, amit egy nagyon izgalmas és eseménydús meccsen majdnem ledolgoztunk. A Miskolc lélektanilag a legjobbkor lőtte a góljait, ehhez persze mi is adtunk némi segítséget, míg mi ismét sok ziccert hibáztunk el. Szerintem a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, de a 3 bajnoki pont Miskolcon maradt, melyhez gratulálok! Nagyon várjuk már az első hazai meccsünket! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Brand Mission Tolna-Mözs – Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls 4-1 (1-1) Tolna, Városi Sportcsarnok, 300 néző Játékvezetők: Kovács Róbert – Ibriksz Máré – Makk Péter Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Megyes Ágnes Csere: Maláti Dalma, Maláti Gréta, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Orbán Rebeka, Bozsik Nikolett, Buchmüller Petra, Ősz Csenge Edző: Frank Tamás Astra: Kovács Klaudia – Szabó Boglárka, Nagy Anett, Jakab Kata Rebeka, Gál Tímea Csere: Zimányi Kovács Anikó, Király Bianka, Kakuszi Adrienn Edző: Dombó János Gólszerző: Fábián Rebeka, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra, Varga Adél illetve Szabó Boglárka Több mint 300 néző fogadta Tolnán az elmúlt három év bajnokát. Az érdeklődés persze leginkább a hazai csapatnak szólt, akik eddigi valamennyi mérkőzésüket megnyerték a szezonban, s ki lehet jelenteni a bajnoki cím első számú favoritjának számítanak. Ez még akkor is így van, ha a tolnai vezetők „csak” dobogóesélyesnek tartják csapatukat. Óriási a futsalláz tehát a városban, így a jó hangulat már kezdés után garantált volt a csarnokban. Fokozta a jókedvet Fábián Rebeka aki már az 5. percben mattolta Kovács Klaudiát. A hazaiak szervezett védekezésével szemben az Astra támadóinak is meggyűlt a baja, pedig Nagy Anett és Szabó Boglárka is rendkívüli képességű támadók. Utóbbi a 18. percben kiegyenlített, így a második játékrészre hagyták a csapatok a döntést. A 22. percben szinte felrobbant a csarnok, miután Megyes Ágnes a hálóba talált. Tavaly ennek még örültek volna a kiskunfélegyházi drukkerek, de mivel a rendkívül csinos futsalos hölgy nyáron Frank Tamás csapatához igazolt így természetesen most inkább azon tanakodtak miért nem sikerült megtartaniuk a válogatott meghatározó játékosát. Mindent megtett az egyenlítés érdekében az Astra, Vincze Anikónak azonban a második félidőben nem lehetett gólt lőni. Kovács Klaudiának viszont igen, Buchmüller Petra és Varga Adél is gólt rúgott az Astra kapusának, így háromgólos győzelmet aratott a Tolna, s kezdődhetett az ünneplés. Frank Tamás (Tolna): Gratulálok a csapatnak, mert óriási alázattal és taktikai fegyelemmel játszottak! Jó eredményeink ellenére nem felejtjük el, hogy miért tatunk itt és tesszük tovább a dolgunkat! Dombó János (Astra): Nagyon jó mérkőzésen, népes szurkolósereg előtt maradtunk alul, egy kitűnően felkészített csapat ellen. Gratulálok ellenfelünknek! Jó propagandája volt a női futsalnak ez a találkozó. TABELLA ITT