Nõi NB-I.
A 2009-es esztendõ sem ígérkezett könnyebbnek, mint az elõtte lévõ. Kirakatcsapatunk az NB-I-es nõi együttes az elõzõ évi 2. hellyel magasra helyezte azt a bizonyos lécet. Sajnos nem is sikerült átugrani. Wiesner József távozása érzékenyen érintett bennünket. Az új edzõ pedig nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket, egy hónap után leköszönt.
Sajnos ebben az idõszakban döntött a vezetés a PMFC nagycsapatával való kooperációról, amely kapcsolat nem lett valami gyümölcsözõ. Egyedül Godvár Kati tudott érdemben a munkába bekapcsolódni.
A sorozatos problémák hatására felkértük Herczig Gábort és Pálinkás Jánost, hogy kapcsolódjanak be az egyesület munkájába. Eleinte Pálinkás János besegített Herczig Gábornak. Sajnos a csapatnak nem sikerült a rájátszást érõ elsõ négy közé jutnia. Az edzõ nem kívánt a lányok trénere maradni, szerencsénkre Pálinkás János addigra vállalni tudta a további feladatokat.
A közös edzõtábor, a Thelena Kupa nemzetközi sikere talán összehozta õket annyira, hogy ez már az eredményekben is meglátszik. Ezt a bajnokság második helye, valamint a Magyar Kupa legjobb négy közé jutása is bizonyítja.
Nõi NB-II.
A bajnokság célja számunkra, hogy az U-15-bõl úgymond kiöregedõ" játékosok versenyzési lehetõséghez jussanak. Egy két év alatt ebben a bajnokságban játszva az ügyesebbek, szorgalmasabbak beleerõsödjenek az NB-I mezõnyébe. Elsõ szezonban az idõsebb játékosokkal éppen csak lemaradtunk a felsõházról, az idén pedig a jórészt 15 évesekkel szintén az alsó házban folytatjuk.
A lányok játékáról néha nagyon sok pozitívumot el lehet mondani. A fejlõdésük mérkõzésrõl mérkõzésre szembetûnõ. Ami hiányosságuk az a góllövés valamint, hogy nincs megoldva a kapuskérdés sem.
Férfi NB-II.
Elõször egy felnõtt csapatot szerettünk volna megalakítani. Ezért felvettük a kapcsolatot a nagypályás játékosokkal illetve vezetõikkel. A városi nagypályás futballcsapat vezetõsége teljesen elzárkózott a közös munkától. A huzavona hatására többen is a futsalt választották, így hamarosan kialakult egy mag akikre már lehetett csapatot építeni.
Elsõként terveink között egy U-21-es csapat összeállítása szerepelt, de az érkezõ felnõtt játékosok és az MLSZ bajnoki kiírása hozta magával, hogy az NB-II bajnokságába adjuk be nevezésünket.
Az elsõ körben (õszi szezon) a cél nem lehetett más, mint felmérni a bajnokság erõviszonyait és kialakítani saját csapatunkét. Kiderült, hogy két-három klub kiemelkedik a mezõnybõl. Csapatunk egy félidõ erejéig szinte mindegyik ellenfelével partiban tudott lenni. Az utolsó hazai mérkõzésen sikerült megszerezni a történelmi gyõzelmet.
U-15 nyújtottpályás bajnokság
Ez az a korosztály, amelynek csak a füves nyújtottpályás bajnokságban adódik rendszeres versenyzési lehetõsége. A sok szervezõi munkának köszönhetõen iskolai rendezvényeken, egyéb bajnokságokon is tudjuk õket versenyeztetni. Odáig már sikerült eljutnunk, hogy a megyei teremtornákon hozzánk alkalmazkodnak és 4+1-ben futsal labdával játsszuk a mérkõzéseinket.
A korcsoport legnagyobb problémája hogy játszanak füves, parkettás, linóleumos, betonos, 40x20-as, nyújtottpályán, 5-ös valamint 4-es futsal labdával.
Ha a tervek valóra vállnak, és ezt a korosztályt csak nagypályán fogják versenyeztetni akkor nem tudjuk mi lesz velük. Megnyugtató megoldás lenne egy U-15-ös futsal bajnokság kiírása.
Focisuli lány
2008/2009-es szezont 24 fõvel kezdtük szeptemberben. Ebben az évadban 14 fõ 1998/97-as korosztály ment feljebb az U-15-ös csoportba. A 2009/2010-es évadot szeptemberben 20 fõvel kezdtük meg. Az idei évben az 1999-2000 (U11), illetve a 2001-2002-es (U9) korosztály jár a focisuliba.
Focisuli fiú
Jelenleg 18-20 fõ az aki "majdnem" minden edzésen jelen van. Az edzéslátogatottság jól mutatja azt, hogy szeretnek edzésre járni a gyerekek és komolyan is gondolják. Az edzésre járó gyerekek tanulmányi eredményük nem romlik, sõt van, aki még jobban tanul mióta edzésre jár.
Fociovi
A csoport elég vegyesnek indult, volt köztük pár fiatalabb, fiú-lány, aki még nem igazán tudott alkalmazkodni azokhoz a gyerekekhez, akik már a tavai évben is aktívan dolgoztak. Ezért azokból a fiatalabb játékosokból lett egy fociovis csapatunk, akit külön kell edzeni. Októbertõl vált ketté a csoport. A 8-10 fõs létszám éppen megfelelõ ahhoz, hogy a gyerekekkel megszeretessük a labdát a sportolást. Edzéseken eddig gumilabdával dolgoztunk. Próbálunk minél többet kétlábazni", mert ha ebben a korban nem tanulják meg, késõbb nehezebb lesz nekik.
A gyerekek egyedül Nupi-Nusi rendezvényen tudtak részt venni. Ügyesen játszottak, jó volt látni, hogy más csapatok nem is, de mi tudtuk például, hogy ha a labda kiment, akkor bedobás következik. Élvezték a játékot attól függetlenül, hogy néha több labda gurult a mi kapunkba, mint az ellenfélébe.
Egy két érdekesség, esemény:
Tavaszi szezon:
- Nõi NB-I 5. hely
- Megrendeztük a Tolnai Futsal Napokat.
23 csapat 12 egyesület (iskola) 181 játékos, 46 mérkõzés, 288 gól
- U-15 csoportgyõzelem
Szombathely 6-os középdöntõ 4. hely
- NB-II nem kerültünk a felsõházba
alsóház 2. hely
- U-13-as megyei 1. hely, régiós 1.hely, országos (Telki) 4.hely
- Balatonfûzfõ nemzetközi torna 2. hely ( 91-92-93)
Õszi szezon:
- Edzõtábor Tatán
- U-15-ös csapat 2. hely Karnevál kupa Berettyóújfalu
- Thelena Kupa Nemzetközi futsal torna
- Nõi NB-I. 2. hely
- Nõi Magyar Kupában döntõbejutásért játszunk.
- Nõi NB-II. nem kerültünk a felsõházba (megszereztük elsõ gyõzelmünket)
- Férfi NB-II. 8. hely (megszereztük elsõ gyõzelmünket)
- Férfi Magyar Kupából elsõ mérkõzés után kiestünk
- U 15 1. hely a csoportban.
8 edzõ dolgozik az egyesületben, 8 csoportban több mint 100 fõvel
A beszámolóból jól látszik, hogy egyesületünk megpróbálja minden korosztálynak megadni az edzési, versenyezési lehetõségeket. Sokat dolgozunk azon, hogy a az utánpótlás bázisunkat megfelelõen kialakítsuk amely nélkülözhetetlen az egyesület hosszú távú terveinek megvalósításában.
Folk György - Ulrich István