Taktikus mérkőzésen győzött az Astra
2016.01.18 | 10:59
Taktikus mérkőzésen győzött az Astra  Női NB I, 12. forduló Astra-ELIOS Kiskunfélegyházi Bulls – Airnergy FC 7-1 (2-0) Kiskunfélegyházi KÉSZ Aréna Játékvezető: Kaszala Mihály – Márkus András – Andrásy Balázs Astra: Varga Luca – Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Nagy Anett, Gál Tímea Csere: Király Bianka, Szabó Nóra, Kakuszi Adrienn, Godvár Katalin, Vicsek Nóra Veronika, Szabó Ildikó Edző: Dombó János Airnergy: Deczki Vanda Kinga – Beke Adrienn, Görög Zsófia Réka, Horváth Hanna, Bereczki Orsolya Csere: Bagdi Csilla, Horváth Nóra, Urbán Anett Edző: Jávor István Gólszerző: Szabó Boglárka (3), Nagy Anett (2), Vicsek Nóra Veronika, Dikanová Dominika Tévednek akik az eredményből azt a következtetést vonják le, hogy a bajnoki címvédő, magabiztos sikert aratott az Univerzum ellen. A valóság az, hogy az Astra öt perccel a vége előtt még csak 2-1-re vezetett, a hajrában a kockáztatott a hátrányban lévő vendégcsapat, de ez most nem volt kifizetődő a számukra, s a hazaiak a hajrában ötször is betaláltak így a végén tekintélyes lett a különbség. Viszont amelyik gárda 35 percig ilyen ragyogóan tartja magát a női futsal egyeduralkodója ellen abban van potenciál. Mindenesetre, az Astra hívei örömmel nyugtázták Nagy Anett visszatérését, aki két góllal igazolta, hogy még mindig a legjobb magyar centernek számít, s Szabó Boglárka három találata is kalaplengetést érdemel. A mérkőzést jó formában kezdte az Astra, gyorsan és pontosan járatta a labdát és rögtön nyomás alá helyezte az Univerzum kapuját. Az első gól sem váratott sokat magára, villámgyors akciót követően Nagy Anett az üres kapuba továbbította a labdát. (1-0) Néhány perccel később Nagy Anett ismét megrázta magát, második találatát jegyezve az első félidő közepére megnyugtató előnyt szerzett csapatának. (2-0) Ezt követően mindkét együttes előtt adódtak helyzetek, gólt viszont hosszú ideig nem láthatott a publikum. Az utolsó tíz percre kanyarodva némileg váratlanul szemfüles találattal szépített az Univerzum, 2-1 után rövid ideig a pontszerzésben is reménykedhettek a vendégek. A bekapott gól nem tette görcsössé az Astrát, sőt lendületet adott a csapatnak. A 35. percben Szabó Boglárka bombaerős lövéssel közvetett szabadrúgásból szerzett gólt, majd két perccel később félpályáról az üresen álló vendég kapuba emelt. (4-1) A gólok sora ezzel még nem ért véget, az utolsó percekben Vicsek Nóra Veronika és Dikanová Dominika is megzörgette az Univerzum hálóját. (7-1) A csalóka végeredmény ellenére az Astra nehéz mérkőzést nyert meg a jól felkészített Univerzum ellen. Dombó János, vezetőedző, Astra -Elios Kiskunfélegyházi Bulls: - Kiváló ellenfelet győztünk le, jól játszott az Univerzum. Az első félidőben ziccereket hibáztunk, sokáig görcsösen próbáltunk gól szerezni. A bekapott gól után felpörögtünk, a hajrában frissebbek voltunk és eldöntöttük a mérkőzést. Fontos, hogy megfelelően tudtam rotálni a csapatot, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket. Egyre jobb formában vagyunk, az NB I mellett a Magyar Kupában is továbbjutottunk, zsinórban ötödször a legjobb négy közé kerültünk. Jávor István, vezetőedző, Univerzum: - Az eredmény abszolút csalóka a végjáték miatt. Arra is volt esélyünk, hogy megnyerjük a mérkőzést, de a helyzeteket nem váltottuk gólra. 2-1 után egyenlítésért támadtunk, de egy buta hazaadásból adódó közvetett szabadrúgást értékesített az Astra. Az utolsó percekben a lányok feladták, így kiütés lett a vége. A mérkőzés bizonyos időszakaiban irányítottuk a játékot, de pici dolgok és önbizalom hiányzott a pontszerzéshez. A hazai csapatban akadtak meccset eldöntő játékosok, míg nálunk nem. forrás: félegyháziközlöny.hu Tabella
Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra Taktikus mérkőzésen győzött az Astra