Szünet után fordított a Nyírgyulaj
2019.11.20 | 08:55
Szünet után fordított a Nyírgyulaj Agresszív letámadással kezdtek a hazaiak, ám nem riadtak meg a kecskemétiek, jól védekeztek, és veszélyes kontrákat vezettek. Egy ilyen támadás végén Dobosi volt eredményes a 4. percben, 0-1. Kettőzött erővel rohamoztak eztán a nyírségiek, de Tombácz bravúrosan védett ezúttal is, ha pedig már ő is verve volt, akkor a kapufa segítette ki. A felvonásban több gól már nem esett, így kisebb meglepetésre az SG Kecskemét Futsal vezetésével ért véget az első húsz perc. Fordulást követően kapusát mezőnybe kihozva igyekezett egalizálni a Nyírgyulaj, és ez végül Siska révén a 32. percben sikerült is nekik, 1-1. Egy minutummal később Lapa Serhii lőtt nagy gólt, ezzel megfordítva az állást, 1-2. Öt perccel a lefújás előtt dőlt el aztán a három pont sorsa: Kondás lövése megpattanva talált utat Tombácz kapujába, 3-1. A végére még maradt egy nagy Rutai lehetőség, de a kapufáról kifelé vágódott a labda. A végeredmény 3-1 lett az éremesélyes Nyírgyulaj KSE javára. DSC_5405Koós Károly edzői értékelése: - Gratulálok a hazaiaknak, megérdemelten nyertek. A Nyírgyulaj egy kiváló csapat, válogatott játékosokkal, biztos vagyok benne, hogy ott lesznek a dobogón a végén is. Viszont a saját játékosaimnak is jár a nagy gratuláció, mert mindent megtettek, voltak extra teljesítmények is. Az egyenlítés után törtünk meg kicsit, utána jött még két gyors gól, és már onnan nem volt visszaút. Ez egy vállalható meccs volt, vállalható eredménnyel, ennyivel jobb csapat a Nyírgyulaj, el kell ismerni. Jövő héten a Csömört fogadjuk a Messziben, hasonló harcos játékot várok a fiúktól! Férfi Futsal NB I. 10. forduló Nyírgyulaj KSE – SG Kecskemét Futsal 3-1 (0-1) Nyírbátori sportcsarnok Vezette: Deme - Katona - Szabó Nyírgyulaj KSE: Pallai – Siska, Vlasovych, Csoma, Lapa, Csere: Opre, Dobó, Vass, Nagy B., Fekete, Pazonyi, Baitsur, Kondás. Edző: Lovas Norbert SG Kecskemét: Tombácz (k) – Rutai, Récsei, Sallai, Dobosi, Csere: Váczi, Nagy R., Móra, Kovács J., Molnár E. Edző: Koós Károly Gólszerzők: Siska, Lapa, Kondás, illetve Dobosi.