Szoros meccsen vereség a fehéroroszoktól
2014.10.28 | 00:00

A magyar futsalválogatott a fehéroroszokkal játszott felkészülési mérkõzést Veszprémben.

Közel telt ház - 700 nézõ - elõtt vonultak a veszprémi Március 15. úti Sportcsarnok parkettájára a válogatottak. A mérkõzés kezdete elõtt Drucskó Zoltán a Futsal Bizottság elnöke adott át ajándékokat, Trencsényi János a 100., Lovas Norbert 75. válogatottsága alkalmából kapott elismerést, míg Tatai József hazai közönség elõtt léphetett elõször kezdõként pályára a válogatottban, ezért õt is külön köszöntötték.

Az elsõ félidõben bár nagy odaadással küzdött válogatottunk, nem tudtuk ráerõltetni akaratunkat a fehéroroszokra. A 8. percben vezetéshez jutottak a vendégek, egy közeli szabadrúgás után Ilos talált a magyar kapuba (0-1). A mieink becsülettel küzdöttek a folytatásban, több komoly helyzetet is kidolgoztak, a 11. percben Lódi Tamás gurított centikkel a jobb sarok mellé, majd rögtön ezt követõen Rábl János lõtte ziccerben a kapusba a labdát. A 16. percben megduplázták elõnyüket a vendégek, Lódi ért hozzá szerencsétlenül a labdához egy közeli belorusz fejes után (0-2). Tíz másodperccel az elsõ félidõ vége elõtt szépítettünk, Rábl fejelt közelrõl a hálóba (1-2).

A második játékrész korai vendéggóllal indult, a 22. percben egy középre gurított labdát Chernik lõtt a kapunk jobb oldalába (1-3). A 25. percben Tatait még szabálytalanul sem tudták szerelni a vendégek, a veszprémi játékos elfutott a bal szélen, majd a jobb oldalra lõtte a labdát, ahol Harnisch Ákos érkezett, és öt méterrõl nagy erõvel a kapuba lõtt (2-3). A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de több gól nem esett a találkozón.

Összességében elmondható, hogy futsal válogatottunk egy nagy iramú, küzdelmes mérkõzésen maradt alul Fehéroroszországgal szemben. A vendégek stabil védelmét nehéz volt feltörni, ám így is vezetett látványos akciókat vezetett a magyar csapat, azonban az utolsó passzokba és a befejezésekbe a kelleténél több hiba csúszott.

- Kiegyenlített mérkõzés volt, nem játszottunk alárendelt szerepet, de nem volt szerencsénk az ellenfél kapuja elõtt, és az öngólnál a mi kapunk elõtt sem. Úgy érzem, a második félidõben domináltunk, jól mûködött a letámadás, de kaptunk egy gólt kontrából. Gólt nehezen sikerült szereznünk, Dróth Zoltán hiányát megéreztük, várjuk vissza a csapatba. A holnapi második meccsen jobban kell figyelnünk az ívelt labdák levédekezésére, és minél több minõségi döntést kell hozni a kapu elõtt, hogy gólt rúghassunk - mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak.

Magyarország-Fehéroroszország 2-3 (1-2)

Magyarország: Tóth - Gyurcsányi, Tatai, Harnisch, Lódi
Cserék: Tihanyi, Öreglaki, Szeghy, Gál, Trencsényi, Lovas, Rábl, Komáromi, Dávid