Szórádi győzelemre vezette az ETO-t
2016.04.03 | 07:34
Szórádi győzelemre vezette az ETO-t Komoly hat gólos előnnyel várhatják a visszavágót. Az Árkád ETO a klasszikus sorával kissé tartalékosan játszott, és meggyőző teljesítménnyel nyert az Airnergy otthonában.
Magabiztosan nyert az ETO az Airnergy otthonában, egy közepes iramú mérkőzésen az Univerzum ellen. Szórádi duplájával két gólos előnnyel zárult az első félidő, majd a szünet után Jakab Réka is duplázott, mellettük a 3 gólpasszt jegyző Vígh Renáta is feliratkozott a góllövők közé.  A kegyelemdöfést Újvári Krisztina adta az utolsó percben, így az Árkád ETO gólt sem kapva, hat gólos különbséggel győzött (0-6) Csömörön. 1835_img_0621 Alig hogy belekezdtek a csapatok, az ETO már a 2. percben megszerezte a vezetést, Jakab Réka adott remek labdát a jobb szélre, Szórádi Nikolett érkezett és külsővel kilőtte a hosszú sarkot (0-1). Majdnem kiegyenlít az Univerzum, Szalkai Kitti indulhatott meg, miután Szórádi becsúszásán is túljutott, azonban 1:1-ben Bocsárdi Eszter jól vette fel helyzetét, és lábbal védte a ziccert. Ezután jobbára csak a győri csapatnak voltak nagyobb helyzetei, a két együttes rendkívül fegyelmezetten védekezett, ami miatt nem sok lehetőség adódott. A 10. percben Újvári Krisztina növelhette volna a győri előnyt, de két csel után csak vetődve tudta visszahúzni a labdát, oldalháló lett belőle. Fél perccel később ismét Újvári tüzelhetett, de Deczki bravúrral védett. A 16. percben Jakab Réka lőhetett közvetlen közelről egy szép támadás végén, de Vígh Renáta passzát a csömöri kapusba vágta az ismétlés Jakab Petrától érkezett, ha nehezen, de azt is megszelídítette Deczki. Az ETO irányította a mérkőzést a hajrában is, aminek meg lett az eredménye. Vígh Renáta robogott el a jobb szélen, pontos beadását Szórádi bevetődve jutatta a hazai kapuba (0-2). Megérdemelt volt a Győr vezetése, de az Airnergy is szervezetten játszott az első félidőben. A szünet után a hazai csapat kezdett jobban, Bereczki Orsolya lövését Bocsárdi védte, majd Szalkai Kitti ziccerét is megfogta. Lendületben maradt az Univerzum, Görög Zsófia lövése lepattant, éppen Szalkai elé, aki hatalmas helyzetben a győri kapusba lőtte a labdát. Kicsit megfeledkeztek most Szalkairól Jakab Petráék, nem sokon múlott a szépítés. Mészáros Dalma hatalmasat esik a hazai hatoson belül, nem véletlenül, de néma marad a bírói sípszó. Ebből az Airnergy kontrázik, de Görög mellé durrantja a labdát. Felélénkült a mérkőzés, és a legjobbkor növeli háromra a különbséget a Győr a 29. percben. Vígh Renáta szökik meg a bal oldalon, beadására Jakab Réka érkezik középen és a hazai kapuba kotorja a labdát (0-3). 1840_img_0650 Vészkapus játékra vált az Univerzum a 32. percben, Bocsárdi kapuja azonban ma bevehetetlen volt. A sokadik hazai támadás után Vígh rendkívül erőszakosan szerez labdát a hazai kapustól, lendületből kicselezi az utolsó embert és a felmerészkedő Deczki miatt üresen maradt hazai kapuba gurított (0-4). Ezzel még nem volt vége. Vígh újra akcióban, Deczki javítva előbbi hibáját hatalmas bravúrral védett. A hazai csapat próbált szépíteni, de a hajrára elfogytak és pontatlanná váltak, ezt ki is használják a vendégek. Ismét nem tudják tartani Víghet, gyors kontrával megindult, majd a bal szélről küldött passzát Jakab Réka sarokkal – ritkán látható kecses mozdulattal – Deczkit is alaposan becsapva a bal alsó sarokba perdített (0-5). Az utolsó percben jött a győriek kegyelem döfése, ismét kitámadtak a csömöriek, Újvári indulhatott meg egy az egyben az Airnergy kapusa felé, majd szép bokamozdulattal a kapu bal oldalába lőtte a Győr hatodik találatát (0-6).   Airnergy FC-Árkád ETO 0-6 (0-2) Airnergy: Deczki – Bereczki, Görög, Szalkai, Urbán Csere: Bagdi, Beke, Horváth, Czvetkó Vezetőedző: Jávor István ETO: Bocsárdi – Jakab R., Szórádi, Vígh, Újvári Csere: Jakab P., András F., Mészáros D. Vezetőedző: Molnár Attila Gólszerzők: Szórádi N. (2, 18), Jakab R. (29, 38), Vígh R. (35), Újvári K. (40) Jávor István: - Óriási különbség volt a két csapat között. Az egyik győzni akart, a másik túlélni a mérkőzést. Azt mondtam a lányoknak az öltözőben a mérkőzés végén, semmi különös nem történt, csak azt kaptuk ezen a találkozón, amit megérdemeltünk. Az egész éves munkánkat tükrözte ez a hozzáállásunk a mai meccsen. Szerencsétlenek voltunk, vagy az ellenfelünknek voltak szerencsés góljai, ilyen nincsen. Álltunk szemben mi is egy az egyben a győri kapussal mi is. de nem tudtuk berúgni a helyzeteinket. A riválisnál van két kiemelkedő játékos, akik tették ma is a dolgukat, a többiek pedig szívvel lélekkel futsaloztak. Ennyi elég, hogy ez a különbség kialakuljon. Csak gratulálni tudok az ETO-nak, mi meg szégyelljük magunkat!   Molnár Attila: Nem gondoltam volna, hogy ilyen arányban nyerjük meg a találkozót, úgy, hogy még gólt sem kapunk. Az Univerzum becsülettel tette a dolgát, de nekünk ma minden sikerült, és bár a nagypályás meccs miatt kevesen voltunk, a lányok csapatként alkottak nagyot, és komoly lépést tettek a négy közé jutásért. Reni ma gólpasszokkal tünt ki, Réka gólját pedig Ibrahimovics is megsüvegelte volna. Hellyel közzel jól játszottunk, kijátszott gólokat lőttünk, és ma a védekezésünk is elfogadható volt. Szórádi Nikolett: - Nagyon örülök a győzelemnek. Az Univezummal sokkal szorosabb merkőzéseket szoktunk játszani, de most nagyon szervezett volt a vedekezesünk,így nem talaltak rést a pajzson. Szerencsére a helyzeteinket pedig jól kihasználtuk. Örömmel tölt el,hogy ekkora előnnyel várhatjuk a következő meccset. Forrás: eto.hu