Szerencsémre partnerek az 'Angyalaim'
2018.03.27 | 14:47
Megvédte u15-s bajnoki címét a Miskolci Vénusz, miután a borsodiak a zárófordulóban 11-3-ra győzték le a Ricsillát. A gárda sikeredzőjével Suhajda Ferenccel készített munkatársunk hosszabb interjút.
Először is szívből gratulálunk az aranyéremhez az egész csapatnak. Amikor az Astra elleni sorsdöntő meccsen 1-4-re álltatok, gondoltad volna, hogy mint a bajnokcsapat edzőjével készítünk veled interjút? Őszintén, hittél a fordításban?
- A csapat nevében köszönöm a gratulációt, mert ez az érem valóban igazi csapatmunka volt. A bajnokság során a Gyula, Szekszárd ás a Tolna ellen is hátrányból kellett felállnunk. A lányok mentálisan erősek, nem remegett meg a lábuk, a szemükön láttam, hogy nem adták fel, akarják a bajnoki címet. Hagy legyek önkritikus, nem jó taktikával küldtem fel a csapatot, de a második félidőben változtattam, ami meghozta az eredményt. Több meghatározó pillanata is volt a mérkőzésnek, ilyen volt például, hogy meghúztam a félig sérülten játékot vállaló kapusunk cseréjét, majd a második gólunk előtti kulcspassz amivel vissza tudtunk jönni a meccsbe. Ezután éreztem, hogy az Astra soraiban zavar támadt, amit két gyors góllal ki is használtunk. Az egyenlítés egy begyakorolt figura eredménye volt, ezután nem törekedtünk a további gólszerzésre. Amíg az Astra továbbra is zónát játszott, addig mi hátul öltük az időt, hiszen nekünk elég volt a döntetlen is a sikerhez. A csapatom extázisban játszott, végig hittek a bajnoki címben. Az időkérésemnél tovább fanatizáltam őket, kiemelve, hogy 1-2 gólon nem bukhat el az egész éves munkánk. Jelszavunk: „Küzdeni mindig, feladni soha!”



Mit jelent számodra és a Klubnak ez a siker?
- Klubszinten ez a diadal a duplázást jelenti, a tavalyi utánpótlás győzelem után. Üzenete, hogy van bázis, amire építeni érdemes Miskolcon. Testnevelő tanárként és utánpótlás edzőként több mint 25 éve dolgozom, ezáltal abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy napi szinten van rálátásom a gyerekekre. Így a tehetséges és tenni akaró gyerekeket, a klubhoz tudom irányítani.
Több játékosoddal és szüleikkel beszélgettünk és mindannyian nagy tisztelettel beszéltek rólad. Különösen elhivatottságodat, emberségedet és felkészültségedet emelték ki. Mit jelent neked a klub és a gyerekekkel való munka? Rögtön megvolt velük az összhang?
- A tisztelet nem jár, azt ki kell érdemelni. Ne feledjük, kamaszodó lányokkal dolgozunk ebben a korosztályban, akiket megfelelően kezelni és irányítani kell. Amennyiben így nyilatkoztak rólam a szülők és a játékosok, az számomra megtiszteltetés. A közös munkánkat nyár közepén kezdtük egy kőkemény, napi két edzést magába foglaló edzőtáborral. Amikor számomra már nyilvánvalóvá vált, hogy ez a csapat bajnok akar lenni, és mindent meg is fog tenni érte. Hiszen aki a 30-35 fokos melegben a strand helyett az izzasztó edzést választja, az megérdemli, hogy bajnok legyen és ennek a szellemében dolgoztam velük. A keret számos tagjával, gyakorlatilag a nulláról kellett kezdeni, de edzésről edzésre fejlődtek a lányok és a végére egységes csapattá formálódtak. Ezeknek a dolgoknak a tükrében, számomra is egyértelművé vált,hogy maximális odaadással és felkészültséggel kell a csapat elé állnom, és soha nem mehetek úgy edzést tartani,hogy ne tudnám, mit akarok elérni az edzés végére. Ez a lányok számára is egyértelművé tette, hogy magukból is a maximumot kell adniuk edzésről edzésre, az elsőtől az utolsó percig.
Ami feltűnő volt, hogy minden meccsen nagyon hosszú volt a kispadotok, tehát vonzó Miskolcon lányok körében a futsal. Miként sikerült ezt elérnetek és mekkora ebben a Te és Juhász Viktor szerepe?
- A Vénusz már több mint 10 éves klub, van neve Miskolcon és a környéken. Ez az Elnök úr érdeme. Én tavaly nyártól vagyok a klubnál, sikerült hoznom pár játékost, így nagyobb lett a merítési lehetőség az adott meccsekre. Igazából nem volt nehéz dolgom,mert ki ne szeretne részese lenni egy sikersztorinak? A jó dolgoknak, hamar híre megy. Sikerült az évet lemorzsolódás nélkül hoznunk, sőt, létszámban folyamatosan bővülünk.
A Vénusz azon kevés csapatok közé tartozik akik szinte kivétel nélkül saját utánpótlásukra támaszkodik. Ebből a megközelítésből is rajtatok áll vagy bukik a jövő. Megvan a lányokban a kellő elkötelezettség a futsal iránt?
- Ebben a témában óriási a klub és az edzők felelőssége. Amennyiben egyben tudjuk tartani ezt a korosztályt, tudjuk őket megfelelően motiválni és a tüzet megtartani bennük, akkor szép jövő állhat előttük. Nemcsak a futsal, hanem a játék, a csapat és a munka iránt is megvan a megfelelő elkötelezettsége a lányoknak. Ehhez természetesen kell az edzők elhivatottsága is, amelyben kiváló társra találtam Galambvári Tamás kapusedző személyében, aki hasonló elszántsággal áll a munkához, mint én.





















