Szenzációs játékkal nyert Miskolcon a Rába ETO
2015.10.17 | 20:47
Szenzációs játékkal nyert Miskolcon a Rába ETO   Vígh Renáta ötöse, Szórádi Nikolett triplája kiütötte a Vénuszt. Súlyos csapást mért az ETO a DVTK Vénusz együttesére saját otthonában. A mérkőzést az ETO kezdte harciasabban és több támadást is vezetett, ennek meg is lett az eredménye. A 3. percben Vígh Renit ugratják ki, lefordult védőjéről és a hálóba emelt. (0-1) Innen kezdve a Miskolc mindent megpróbált, hogy bevegye a győri kaput, de Bocsárdi Eszter bravúrjainak köszönhetően ez nem sikerült, sőt a 13. percben Németh indult meg a jobb oldalon, majd Vígh Reninek passzolta, akinek már csak az volt a dolga, hogy az üres kapuba gurítsa, meg is tette. (0-2) A második félidőt is remekül kezdte az ETO. A győri lányok már a játékrész elején elcsendesítették a miskolci közönséget. Vígh Renáta mesterhármast ért el a 22. percben. (0-3) Majd 1 perccel később „meglepő” módon ismét Vígh a találat szerzője. (0-4) Így már négy gólnál járt ő maga és az ETO is, ez nagyban köszönhető a társak nagyszerű indításainak is. A hazaiak lelkesen próbálkoznak, de lövésig csak ritkán jutnak. Nem úgy, mint a győriek. Szórádi Nikolett lövése a 27. percben egy hazai játékos hátáról a kapuba pattant. (0-5) Nem sokkal később gyors kontra, Jakab Réka hosszan, középen indította a kiugró Szórádit, aki élt a lehetőséggel, így már kettő gólnál jár. (0-6) A hatgólos hátrányban is kiválóan küzdő miskolciak 32. percben Kovács Aliz révén megszerezték a szépítő találatot. (1-6)

336d6e45001c603052accd6de4c50b60_L

35. percben Vígh Renáta gyönyörűen sarokkal Szórádi Nikolett elé varázsolta a labdát, aki 9 méterről ezt a kapuba vágta, így megszerezte saját maga harmadik, csapata hetedik gólját. (1-7) Vígh Renáta fenn maradt az ellenfél térfelén, a társak ismét megtalálják, ő most se hibázik, higgadtan a kapuba gurított a 36. percben. (1-8) Két perccel a vége előtt Miliczki gólt szerzett a hazaiaknak a kilátogató szurkolók legnagyobb örömére, akik a hét gólos hátrány ellenére is bíztatták csapatukat. (2-8) A győri lányok megérdemelten fölényes győzelmet arattak. DVTK Vénusz – Rába ETO 2-8 (0-2) Miskolc DVTK: Almási Ildikó- Kovács Aliz, Rondzik Júlia, Boros Kinga, Bernáth Csilla Csere: Szőke Zsuzsanna, MIliczki Noémi, Bukovszki Mónika, Váradi Cintia, Kresák Ka-talin, Németh Diána Vezetőedző: Thür Antal ETO: Bocsárdi Eszter – Jakab Réka, Szórádi Nikolett, Vígh Renáta, Csuti Melinda Cserék: Mészár Krisztina, András Franciska, Süle Dóra, Amanda Sister, Öreg Cintia, Németh Loretta, Mészáros Dalma Edző: Molnár Attila Gólszerzők: Kovács Aliz (32’), MIliczki Noémi (38’), illetve Vígh Renáta (3’, 13’, 22’, 23’ 36’), Szórádi Nikolett (27’, 28’,35’) Thür Antal (DVTK): - Gratulálunk a Győrnek, ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Molnár Attila (Rába ETO): - Nem ilyen forgatókönyvre számítottam. Mi rangadóra készültünk, ritka, amikor egy csapatnak egy adott mérkőzésen szinte minden sikerül. Azt gondolom jó taktikát választottunk, nem tudott vele mit kezdeni a Miskolc. Vigh Renáta és Szórádi Nikolett is extra teljesítményt nyújtott, Bocsárdi Eszter pedig szokásához híven válogatott szinten védett. De a többiekről is csak a legjobbakat mondhatom, igazi csapatmunka diadala volt a mai.  Nagyon jól alakul a rutin és a fiatalok tehetsége csapaton belül. Azt gondolom az a koncepció, amit elterveztünk megfelelően ütemben halad. Nem örülök a bajnoki szünetnek, de próbálunk készülni és jó eredményeket elérni a későbbiekben is. Vigh Renáta (Rába ETO: Gyorsan felvettük a mérkőzés ritmusát, rendkívül szervezetten védekeztünk és kihasználtuk lehetőségeinket. Fordulás után a Vénusz futott az eredmény után, mi pedig tovább tudtuk játszani saját játékunkat és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertük meg a DVTK elleni rangadót.  - forrás: etofutsal.hu -