Süle Dóri mesterhármassal kezdett
2015.08.30 | 21:29

Süle Dóra triplája és Jakab Réka duplája elég volt a győzelemhez.

A mérkőzés nem a várakozásoknak megfelelően indult, az első percekben a vendégek domináltak. Ennek ellenére az 5. percben Öreg Cintia a kapu elé passzol, ahol Jakab Rékát találja meg a labda, ő pedig a hosszú felsőbe emel (1-0). A játékkal a győri mester sem volt elégedett, időkérésre szánta el magát. Az időkérés után hamarosan két gólt is ünnepelhettek, először Süle passzából Jakab Réka szerzett gólt, majd Süle Dóri gyorsan labdát csen a debreceni kapu előtt, biztosra megy erősen laposan a kapu jobb oldalába lövi a hálóőr mellett (3-0).   A 15. perctől DEAC lövések sorozata következett. Ennek meglett az eredménye is a 18. percben Kota Gabriella 6 méterről a kapu bal oldalába helyezi a labdát! (3-1). Ebben a játékrészben még egy győri lövést láthatott a közönség Csuti Melindától, de ebbe önfeláldozó módon Kota állt bele. A második játékrészben Molnár Attila kapust cserélt Mészár Krisztina állt be Bocsárdi Eszter helyett.  Két nagypályás játékos Süle és Öreg gyönyörűen játszanak össze, már csak a lövés hiányzott, amikor a debreceni kapuvédő elhalássza Süle Dóri elől a játékszert. Újra Süle Dóri percei következetek. Először kiszorított szögből próbálkozott, majd a 25. percben Szórádi jobb oldali passzából Süle középről a kapu bal oldalába lő. Ezzel újra három gólos lett a győri előny (4-1). A győri mester féltette játékosait, hogy meg fognak elégedni az eredménnyel, ezért időkérésre szánta el magát.  A kérés ellenére is visszaesett a győri lányok teljesítménye. 28. percben egy jobb oldali szögletet követően Bolla Ildikó középre céloz és Mészár Krisztina lábai között becsorog a labda (4-2). Ezt követően a debreceni csapat vérszemet kapott. Időt kérnek, hogy felkészítsék magukat az izgalmasnak tűnő hajrára. Kota és Dancs csodálatos játéka után Kota Gabriella lő kapura, a labdát Mészár a lábai közé szorítja így megakadályozza a kapuba gurulástól. Folyamatos a DEAC nyomás, lövések fenyegetik a hazai kaput, majd a 34. percben Radics 11 méterről káprázatos gólt ragaszt a bal felsőbe (4-3). A hazaiaknak sikerült ütemet váltani.  A 35. percben Jakab Réka és Süle Dóra összjátéka után Dóri harmadszor is a kapuba talál (5-3). Első futsalos mérkőzésén mesterhármast szerez. Ezzel a végeredményt is beállította. Ezután hiába próbálkozott letámadással a debreceni együttes helyzetig már nem jutott el.

ÁRKÁD ETO – DEAC 5-3 (3-1) Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok Játékvezetők: Tolnay Annamária, Horváth Zoltán, Tóth István

ETO: Bocsárdi - Jakab P., Jakab R., Szórádi, Öreg   Csere: Mészár, András, Csuti, Süle, Németh Edző: Molnár Attila DEAC: Kósa – Radics, Kota, Urai, Dancs  Csere: Balla, Horváth, Péter   Edző: Sólyom László Gólszerzők: Jakab Réka (5’, 12’) Süle (12’, 25’, 35’) ill. Kota (18’), Balla (28’), Radics (34’) Molnár Attila (vezetőedző, ETO) - Nagyon örülök a győzelemnek és annak, hogy az eddig csak nagypályán szereplő játékosok jól mutatkoztak be, ehhez nem kell sokat hozzáfűzni Süle Dórinak 3 gólt szerzett. Igaz a formánk még kicsit idény eleji. Úgy gondolom, egy hónapra szükségünk van, hogy megfelelő formában tudjunk futsalozni. Most jön egy kéthetes szünet, remélem ez idő alatt megfelelően fel tudunk készülni és onnantól kezdve abban a stílusba tudunk majd játszani, amit én elvárok a csapattól. Süle Dóra (ETO) - Kis koromban teremben már fociztam, majd áttértem nagy pályára.  A futsal számomra még kicsit szokatlan. A különbséget az jelenti számomra, hogy míg nagy pályán területvédekezést csinálunk itt emberfogást. Vannak begyakorolt figurák. Ezt mi hárman, Cintia, Loretta és én még nem nagyon tudjuk, össze kell szoknunk a többiekkel. A futsal nagyobb technikát igényel, mint a nagypálya, ez tetszik nekem. Mi 3-an erősítésnek érkeztünk, így több a csere lehetőség, mert tavaly sajnos kevés játékos volt ebben a csapatban. Újonccal játszottunk, az ellenfelet csak dicsérni tudom, de biztos vagyok benne, lesznek még nehezebb riválisok. Sólyom Attila (DEAC edzője) - Izgalmas mérkőzést játszottunk, a találkozó elején 3 elkerülhető gólt kaptunk. Ettől függetlenül szép teljesítményt nyújtottak a lányok. Ha több rutinnal rendelkezünk az eredmény lehetett volna fordítva is, ziccereket hagytunk ki, igaz ellenfelünk is. Úgy gondolom vállalható vereséget szenvedtünk. etofutsal.hu | Baracskai Ádám ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Airnergy Univerzum – DVTK-Vénusz 2-6 (2-4) Budapest, 100 néző. V.: Török, Leér-Őssy. Airnergy Univerzum: Hargas – Ganczer, Horváth H – Bobok, Bereczki Csere: Deczki, Görög, Gyöngyösi, Várkonyi, Szalkai, Molnár-Sáska, Tatár Edző: Jávor István DVTK-Vénusz: Almási – Kovács, Miliczki, Boros, Szőke. Csere: Németh (kapus), Rondzik, Ruszó. Edző: Türr Antal. Góllövők: Breczki 2 illetve Miliczki (2), Rondzik (2), Kovács, Boros. Kedvezőtlen előjelekkel várhatta a DVTK az Airnergy elleni idegenbeli fellépést lévén, hogy a Sárréti Gézát váltó Thür Antal vezetőedzőnek mindössze két mezőnyjátékos-csere állt a rendelkezésére, ráadásul nélkülözni kényszerült egyik legjobbját a sérüléssel bajlódó Bernáth Csillát. A szakvezető gondját tetézte, hogy a 2. Percben máris hátrányba kerültek a borsodiak miután Bereczki Orsolya löketét nem tudta hárítani Almási Ildikó. A kezdeti sokkból hamar magára talált a DVTK és Boros Kinga találata után Rondzik találatát még az is megtapsolta, aki nem a vendégek sikeréért szorított. Maradjunk annyiban az ilyen találat nem mindennapos dolog egy futsalos életében, méltán lehet rá büszke a fiatal játékos. A szépségdíjas találat után egyértelmű fölénybe került a Vénusz és Kovács Aliz távoli bombájával már kétgólos volt a differencia. Bereczki Orsolya újabb gólja még visszahozta a Jávor-tanítványok reményeit, de az első félidő végén Miliczki Noémi visszaállította a különbséget. Fordulást követően érezhető volt, ha nem szerezz gyorsan egy gólt a házigazda kevés esélyük lesz a pontszerzésre. Rondzik Júlia a 25. percben gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát, s bár megdicsérhető az Airnergy valamennyi játékosa, hogy egy pillanatig nem adta fel a harcot, a szimpatikus vesztes szerepét töltötték be a mérkőzésen. A hajràban Miliczki Noémi állította be a végeredményt, így Thür Antal bemutatkozása remekül sikerült. A mérkőzés után honlapunknak adott nyilatkozata pedig példaértékű, hiszen megdicsérte elődje munkáját. Jávor István (Airnergy FC vezetőedző): Nagy várakozásokkal érkeztünk a mérkőzésre, ahol úgy érzem bíztunk valami olyan dologban, ami még nincs meg...Ellenfelünk kiváló védekezésből indulva szinte az összes helyzetét kihasználta,. Tanulságos mérkőzés volt! Gratulálok a Miskolciaknak, megérdemelt győzelmet arattak! Thür Antal (DVTK vezetőedzője): Gratulálok lányaimnak! Sok hiányzónk ellenére nagy akarással és fegyelmezett játékkal összességében megérdemelten győztünk, egy erős ellenféllel szemben. Győzelmünket Sárréti Gézának ajánlom, aki nélkül nem tartana ez a csapat ott, ahol most tart. Ezen az úton kell haladnunk tovább!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szekszárd UFC – ReklámPress-Skorpió 0-2 (0-0) Szekszárd, Vezette: Szabó P – Álló Tibor Szekszárd: Blesz – Horváth K, Mausz, Schlotthauer, Soós P Csere: Gősi, Klézli, Kosztyi, Marosi, Szabó V, Lovász Edző: Micskó Márk Reklámpress-Skorpió: Cseh-Rusz – Gál V, Tóth F, Bede Anna, Bede Anett Csere: Balya, Bokor, Fehér V, Tari, Terdik Edző: Tóth Zsolt Góllövők: Tóth Friderika, Bede Anett Szekszárdon szombat este mérkőzött meg egymással a két frissen felkerülő alakulat. Ahogy azt várni lehetett izgalmas, feszültséggel teli, küzdelmes összecsapást láthattak a nézők, gólt azonban az első játékrészben egyet sem. A másodikban azonban kettőt is, de a hazaiakért szorítok mindkettőről szívesen lemondtak volna. Tóth Friderika gólja után átvette az irányítást a Skorpió, a szekszárdi lányok bár mindent megtettek mintha túlzottan is görcsösek voltak, ami a túlzott bizonyítási vággyal hozható összefüggésbe. Ennek ellenére volt esélyük az egyenlítésre, Bede Anett azonban két perccel a vége előtt mindent eldöntött. Némi meglepetésre, de a látottak alapján megérdemelt vendégsikert született. Micskó Márk (Szekszárdi UFC vezetőedzője): Küzdelmes, hajtós, párharcokkal teli mérkőzésen, a meghatározó pillanatokban jobban döntő csapat diadalmaskodott! Már a mérkőzés után tudtuk hol hibáztunk, azon leszünk, h ezeket a hibákat többet ne kövessük el! Fel kell vennünk az NBI ritmusát, hiszen itt sokkal gyorsabb, küzdelmesebb és látványosabb minden mérkőzés. El fog telni pár forduló mire ezt elérjük, de jó úton haladunk. Ezzel a vereséggel nem történt tragédia, készülünk a következő ellenfelünkre és megpróbáljuk azonnal kijavítani ezt a csorbát! Tóth Zsolt (RemlámPress- Skorpió vezetőedzője): Örülünk a győzelemnek. A hosszú utazás megviselt minket, nem beszélve a késői időpontról...A Szekszárd elleni mérlegünk eddig nem volt a legkedvezőbb, ezért is tartom sokra a 3 pont megszerzését. Az új játékosaink remekül beilleszkedtek, de még kell néhány mérkőzés a teljes összeszokáshoz és az egyenértékű rotációhoz. Két meghatározó játékosunk apróbb sérüléssel játszotta végig a meccset és ők is valamint a többiek is alázatosan, a taktikusan, a megbeszélték szerint produkáltak. Gratulálok a lányoknak!