A torna alkalmával búcsút intettek a ,,La Roja"-nak a válogatottban 67-szer pályára lépõ Javier Eseverri Barace, illetve a 117-szer nemzeti mezt magára ötlõ Daniel Ibañes Caetano.
Végeredmény:
1. Spanyolország 9 pont (12 rúgott- 6 kapott gól)
2. Olaszország 6 pont (17-10)
3. Románia 3 pont (6-8)
4. Japán 0 pont (3-14)
Góllövõ lista:
4 gólos: Grana (olasz).
3 gólos: Assis, Cavinato, Dos Santos (olasz), Charlie (spanyol).
2 gólos: Patias (olasz), Gherman (román), Takahashi Ken (japán), Alemao (spanyol).
1 gólos: Alvaro, Fabian, Hector, Juanra, Matamoros, Lin, Ortiz (spanyol), Lima, Romano (olasz), Kensue, Murakami (japán), Ignat, Pola, Radu, Sotarca (román).
Eredmények:
1. nap: Spanyolország - Japán 4-1, Olaszország - Románia 5-3.
2. nap: Spanyolország - Románia 3-2, Olaszország - Japán 9-2.
3. nap: Románia - Japán 1-0, Olaszország - Spanyolország 3-5.
Részletesen:
Elsõ nap:
Április 1.:
Spanyolország - Japán 4-1 (3-0)
Arnedo Aréna, 3500 nézõ
Vezette: Bogdan Surescu (román), Francesco Massini (olasz).
Spanyolország: Rafa - Ortiz, Alvaro, Lin, Charlie. Cserék: Cristian, Fabián, Pola, Hector, Alemao, Juanra, Hugo. Szövetségi kapiány: José Venanció López Hierro.
Gólszerzõ: Alvaro, Ortiz, Charlie, Fabien.
Japán: Kawahara - Murakami, Kamisawa, Takahashi Ken, Kogure. Cserék: Komiyama, Osodo, Matsumiya, Hatakeyama, Kensue, Hoshi, Yoshida. Szövetségi kapitány: Miguel Rodrigo.
Gólszerzõ: Kensue.
A japán válogatott szervezetten védekezett, illetve támadt, tudta, mi az ellenszer a hispánok ellen. Ez nem is volt véletlen, hisz a kispadon a spanyol Miguel Rodrigo irányítja õket. Az elsõ találat is ennek a taktikusságnak volt köszönhetõ, pedig a meccset a spanyolok tartották ellenõrzésük alatt, és a hátrányt a szünet elõtt csak büntetõbõl tudták egalizálni Alvaro révén. Két perccel a második játékrész megkezdése után Ortiz lövését már csak a hálóban érte utol a kapus. Kezdték élvezni a játékot a spanyolok, egy szép egyéni akció végén Charlie már-már tankönyvekbe illõ bal-lábas lövése késztette tapsra a csarnok szurkolóit. A japán csapat összezuhant, a kegyelemdöfést az újonc, Real Cartagena játékosa egy szöglet után csavarta a labdát a hálóba, az ellenfél semmilyen ellenállást nem tanúsított.
Románia - Olaszország 3-5 (1-2)
Gólszerzõk: Rãzvan Radu, Florin Ignat, Cosmin Gherman illetve Assis (2), Grana (2), Lima.
Roberto Menichelli: - Nagyon nehéz mérkõzésen vagyunk túl, Románia kényszerített bennünket, hogy végig a mérkõzésen teljes intenzitánssal futsálozzunk. Szerencsére sikerült megtartani az elõnyünket, de az utolsó hét perc nagyon kritikus volt, mert az ellenfél lehozta a kapusát. Elégedett vagyok játékosaimmal, fõleg az újoncokkal, akik felvették a ritmust, és felnõttek a feladathoz. Összetett feladatunk volt, de megoldottuk.
Második nap:
Április 2.:
Spanyolország - Románia 3-2 (3-0)
Arnedo Aréna, 2500 nézõ
Vezette: Francesco Massini (olasz), Naoki Mivatami (japán).
Spanyolország: Juanjo - Ortiz, Alvaro, Lin, Matamoros. Cserék: Rafa, Fabian, Pola, Hector, Alemao, Juanra, Charlie. Szövetségi kapitány: José Venanció López Hierro.
Gólszerzõ: Matamoros, Charlie, Hector.
Románia: Iancu - Dobre, Lupu, Sotarca, Gherman. Cserék: Matei, Radu, Raducu, Csoma, Stoica, Ignat. Szövetségi kapitány: Sito Rivera.
Gólszerzõ: Gherman, Pola (öngól).
Sárga lap: Dobre.
Nehéz ellenfelet kapott a második játéknapon a házigazda, hiszen a végeredmény alapján szoros, küzdelmes gyõzelmet tudtak kicsikarni Alvaro-ék. 5 perc után, amikor 2-0-ra vezettek, akkor oldódtak fel igazán, és a pihenõ elõtt Hector góljával vonultak pihenõre. Sito Rivera jól látta, hogy a második félidõre, magabiztos vezetésének tudatában jöttek ki Ortizék, ezért 5 a 4 elleni játékot kért és kapott játékosaitól, aminek eredményeképp szépített Gherman, majd Pola vétett öngólt, így egy gólosra csökkent a spanyol elõny a 31. percben. Felpörögtek a hispánok, de sorra hagyták ki helyzeteiket. Végül ha nehezen is, de bejutottak a döntõbe.
Japán - Olaszország 2-9 (0-5)
Vezette: Pena (spanyol) és Sorescu (román).
Japán: Kawahara - Komiyama, Kamisawa, Hatakeyama, Kogure. Cserék: Takahashi Ken, Fujiwara, Yokoe, Watanabe, Hoshi, Yoshida, Nibuya. Szövetségi kapitány: Miguel Rodrigo.
Gólszerzõ: Takahashi Ken, Murakami.
Olaszország: Barigelli - Grana, Lima, Romano, Botta. Cserék: Ercolessi, Cavinato, Patias, Dos Santos, Assis, Miarelli, Durante. Szövetségi kapitány: Roberto Menichelli.
Gólszerzõ: Cavinato (3), Dos Santos "Vampeta" (2), Grana, Patias, Assis, Romano.
Sárga lap: Ercolessi.
A találkozó Saad Assis kapust megkerülõ cselével indult, de a góltól ekkor még megmenekültek a japánok, a harmadik percben azonban az olasz csapatkapitány, Grana lövése a keresztlécrõl már a hálóba vágódott (0-1). Azurri mezõfölény volt az elsõ félidõben, de ,,Vampeta"-ék nem tudták bevenni még négy percen keresztül a japánok kapuját, mert Kawahara mindent kifogott. De aztán a nyolcadik perctõl, amikor is Patias betalált, három percenként született olasz találat, ami 0-5-ös félidõt eredményezett.
Nem változott a játék képe, továbbra is fölényben játszott a talján csapat, azonban Takahashi Ken nyitotta a gólok sorát, mert a védõk nem értették meg egymást. Cavinato és Romano felel erre, majd újabb japán gól Murakami-tól, végül ,,Vampeta" és Cavinato a gólszerzõk nevei.
Ezzel Olaszország a döntõbe kvalifiálta magát, a házigazdák ellenfeleként.
Döntõ:
Spanyolország - Olaszország 5-3 (3-0)
Arnedo Aréna, 4500 nézõ.
Vezette: Fernando Gutierrez (spanyol), Francesco Massini (olasz).
Spanyolország: Cristian - Ortiz, Alvaro, Lin, Charlie. Cserék: Fabián, Pola, Alemao, Matamoros, Juanra, Juanjo, Hugo. Szövetségi kapitány: José Venanció Lopez Hierro.
Gólszerzõ: Alemao (2), Charlie, Juanra, Lin.
Olaszoszág: Mamarella - Grana, Ercolessi, Dos Santos, Saad Assis. Cserék: De Oliveira, Romano, Patias, Marcos Gomes. Szövetségi kapitány: Roberto Menichelli.
Gólszerzõ: Patias, Dos Santos, Nando Grana.
A legversenyképesebb riválisát múlta felül a spanyol válogatott, hisz a taljánok némely szakaszában a mérkõzésnek gyorsaságban felül múlták a ,,Vörös Arnedo"-t.
A 27. percben már 3-0-ára vezettek a vendéglátók, amikor az olaszok kapuslehozatallal próbálkoztak, Nando Grana volt a ,,repülõ kapus" (angolul így hívják a vészkapus szerepkörbe öltözõ mezõnyjátékost). Meg is lett az eredménye, gólt szereztek Patias révén. Ez azonban nem sokáig okozott örömöt, a ,,Murciás" Juanra 4-1-re módosította az eredményjelzõt, majd újabb olasz gólra (4-2) a Caga Segovia Lin-je ért el találatot (5-2), és a végeredményt beállítva büntetõ révén Nando Grana lõtte (5-3).
Roberto Menicelli: - Ahogy vártuk, a meccs rendkívüli intenzitású volt. Mi egész végig versenyben voltunk, 0-3-tól voltak lehetõségeink, hogy újra visszajöjjünk a meccsbe, de több hiba miatt veszítettünk. A cél már pszichológiai szempontból nehezedett ránk, amit nem bírtunk el. Boldog vagyok a teljesítményünk miatt, de kötelességemnek érzem, hogy gratuláljak a spanyol csapatnak, akik megerõsítettek abban a tudatban, hogy õk egy nagy csapat.
Megjegyzendõ: Menichelli idõszak alatt huszonöt újoncot avattak ,,kék trikó"-ban, amely tanúsítja, hogy elkezdtek egy utat, amely elõsegíti a fiatalok fokozatos fejlõdését, ami biztosítja a támogatásukat a tapasztalt játékosok által, hogy egymás mellett szerepeltetve mindvégig magas szinten képesek versenyképessé tenni a nemzeti csapatot.