Robbantott a Szekszárd a hétvégén
2015.12.06 | 12:39
Robbantott a Szekszárd a hétvégén A HTE némileg váratlan győri sikere után, bombameglepetésre az újonc Szekszárdi UFC háromgólos sikert aratott az Astra vendégeként a női NB I szombati játéknapján. A DEAC vezetett ugyan, de végül pont nélkül maradt Csömörön, a Skorpió pedig hazai pályán nem tudott kiállni a listavezető ellen.   Női NB I, 9. forduló   Astra-ELIOS Kiskunfélegyházi Bulls – Szekszárdi UFC 4-7 (1-4) Budapest, Kruj Iván Sportcsarnok Játékvezetők: Zimonyi Péter – Filep Zsolt – Boros Róbert Astra: Varga Luca – Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Godvár Katalin, Gál Tímea Csere: Király Bianka, Szabó Nóra, Szabó Ildikó Edző: Dombó János  Szekszárd: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Mausz Renáta, Schlotthauer Renáta, Csigi Eszter Csere: Klézli Szandra, Kosztyi Kata, Gősi Natália, Lovász Viktória Edző: Micskó Márk Gólszerző: Szabó Boglárka (2), Godvár Katalin, Gál Tímea Az Astra gyengélkedik (vagy kevésbé veszi komolyan ?) az alapszakaszban, de a múlt heti HTE elleni idegenbeli iksz után kevesen gondolták volna, hogy az újonc Szekszárdi UFC ellen pont nélkül marad Dombó János alakulata. Mégis így történt.. Ennek oka talán, hogy Dombó egyelőre pihenteti több meghatározó játékosát, több taktikai felállást is próbálgat a mester és egyértelműen a rájátszásra készül a bajnoki cím védője. Persze ez egyáltalán nem csökkenti a szekszárdi játékosok érdemeit, akik kimondottan élvezetes mérkőzésen szerezték meg első győzelmüket a bajnokságban, és értékes három ponttal gazdagodtak. Csapatként múlták felül Csigi Eszterék ellenfelüket, végig hittek a sikerben és nem ismertek elveszett labdát. Ha már Csigit említjük, a fiatal játékos négy gólja önmagáért beszél, igazi vezére volt csapatának, döntő érdemei voltak a sikerben. De kiemelkedően teljesített Blesz Nikoletta is, aki szenzációs védéseivel demoralizálta Szabó Bogiékat. Az Astrában a kispadról beszállók nem sokat tudtak hozzátenni a játékhoz, míg a túloldalon volt egy Klézli Szandra, aki viszont szint remekül szállt be a meccsbe, s két találat fűződik a nevéhez, nem véletlenül ünnepelte őt is lelkesen a kedvenceiket Budapestre is elkísérő népes vendégtábor. Dombó János (Astra): Gratulálunk a szekszárdi csapat győzelméhez, egy végtelenül szimpatikus, sportszerű csapatot ismerhettünk meg ellenfelünkben! További sok sikert szeretnénk kívánni számukra! Micskó Márk (Szekszárdi UFC): Szenzációs mérkőzésen, végre megszereztük az első győzelmünket, nem is akárhol! Lányaim csodálatosak voltam ma is! Nagyon sok szuper mérkőzést játszottunk már a bajnokságban, csak sajnos a végén mindig nekünk kellett gratulálni a győzteseknek. Végre átéltük a másik oldal érzését is. Meg kell mondanom, nagyon jó! Fantasztikus kapusteljesítmény mellett rengeteg kiváló teljesítmény volt a csapatomban! Igazi csapatmunka volt, amikor védekezni kellett, akkor védekeztünk keményen, csúsztak-másztak a lányok egymásért! Öröm volt nézni és még nagyobb öröm egy ilyen remek csapatot irányítani! Köszönöm szép számú szurkolóinknak is, akik elkísérték és együtt örültek a lányokkal a győzelemnek! ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Airnergy FC – DEAC 4-2 (2-2) Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Leél-Őssy Ádám – Kénoszt Éva Noémi – Dósa-Rácz Kitti Airnergy: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Görög Zsófia Réka, Beke Adrienn, Bereczki Orsolya Csere: Deczki Vanda Kinga, Bagdi Csilla, Horváth Nóra, Molnár-Sáska Ildikó, Urbán Anett Edző: Jávor István DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Horváth Renáta, Urai Bianka Csere: Erdős Edina, Dancs Rebeka Edző: Sólyom Attila Gólszerző: Beke Adrienn (3), Bereczki Orsolya illetve Kota Gabriella, Dancs Rebeka A DEAC kezdte jobban a mérkőzést, s 3. percben megszerezték a vezetést Kota Gabriella révén. Bár jobbára az Airnergy irányította a játékot, a hajdúsági futsalosok kontrái sok veszélyt hordoztak magukban. Beke Adrienn egyenlítése után Dancs Rebeka újra a vendégeket juttatta előnyhöz, de nagyon rövid időre. Beke ugyanis újra kiegyenlített így 2-2-vel zárult az első játékrész. A fordulást követően Bereczki Orsolya révén első ízben vezetett a mérkőzés folyamán az Airnergy. Nem adták fel a vendégek s többször is veszélyeztették Hargas kapuját, de kitűnően védett a válogatott kapus, igaz ugyanezt elmondhatjuk a DEAC hálóőréről is, aki sokat tett azért, hogy ne dőljön el idő előtt a találkozó. A 31. percben Beke megszerezte önmaga harmadik, csapata negyedik találatát, s a hátralévő időszakban az elfáradó debreceni futsalos hölgyekben már nem volt annyi energia, hogy fordítani tudjanak. Megérdemelten nyert Jávor István csapata, s győzelmével feljött a negyedik helyre az alapszakaszban. Jávor István (Airnergy): Végül megoldottuk a feladatot, ám a folytatásban ennél több kell! Fontos 3 pontot szereztünk egy olyan mérkőzésen, amelyen az elsődleges cél a győzelem volt.
Sólyom Attila (DEAC): Sérülésektől tizedelve helytálltunk, de most sem szereztünk pontot. Jó lett volna az első félidőben nagyobb előnyt kiharcolni, és erre volt is esély. Fejben elfáradtunk a végére, nagy helyzeteket hagytunk ki, igaz ugyanezt az megtette a hazai csapat is. A győzelmünk kulcsa a könnyű kapott gólok számának csökkentése.
A ReklámPress-Skorpió – Brand Mission-ULIGHT Tolna meccs elmaradt, miután a hazaiakon példátlan betegség és sérüléshullám söpört végig, s nem volt annyi bevethető játékosuk, hogy pályára tudjanak lépni. Korábban közölt eredmény: Rába ETO – Hajdúböszörményi TE 3-5 (2-4) TABELLA