Remekeltek a fiatalok a Vénuszban, a Szekszárd nyerte a megyei derbit
2018.03.26 | 18:09
Remekeltek a fiatalok a Vénuszban, a Szekszárd nyerte a megyei derbit A Miskolci Vénusz és a Szekszárd is győzni tudott a női NB I alapszakaszának utolsó fordulójában. A Vénusz némi meglepetésre már az első félidőben döntésre vitte a dolgot, hiszen 4-0-s vezetéssel mehettek pihenőre. A miskolci fanatikusok örömmel vették tudomásul, hogy a mindössze 15 esztendős Tamók Rebeka és Palakovics Laura három gólt vállalt a góltermésből, előbbi egyszer, utóbbi kétszer talált be Kiss Emília hálójába. Szünet után Marsai Nikolett ugyan gyorsan szépíteni tudott, de a feltámadás elmaradt. Miliczki Noémi eldöntötte a vitás kérdéseket, s így teljesen megérdemelten nyertek a Uray Attila tanítványai. A Ricsilla nagyarányú vereségére magyarázat lehet, hogy mindössze egy cserejátékossal érkeztek a mérkőzésre, bár korábban így is el tudták hozni hasonló körülmények mellett, azonban a borsodiak nagyon sokat fejlődtek azóta, s ki merjük jelenteni, hogy jó úton járnak, s a következő szezonban sok örömet szerezhetnek lelkes szurkolótáboruknak.

A vártnál kevesebben voltak a lelátón, ugyanakkor igen lelkes szurkolótáborok előtt került sor a Tolna-megyei rangadóra, amelynek komoly tétje ugyan nem volt, de aki ismeri a Szekszárd és a Tolna csapatának történetét, az pontosan tudja, hogy mindig nagy presztízscsatát vívnak egymással. Most sem volt másként. Bár ez igazából csak a második félidőre volt igaz, az elsőben a Szekszárd játszott túlnyomórészt nagy mezőnyfölényben és jóval motiváltabbnak tűntek, mint vetélytársuk. Buchmüller Petra már a 4. percben megszerezte a vezetést, egészen közelről perdített a hálóba, a tolnai védelem nem állt a helyzet magaslatán. Futószalagon alakítottak ki a helyzetet a hazai futsalosok, de a befejezésekkel sokáig hadilábon álltak. Aztán egy pontrugás után ismét Buchmüller Petra eszmélt a leggyorsabban és megduplázta csapata előnyét. Petra gyorsaságát és mozgékonyságát is kamatoztatni tudta, az ő semlegesítését az első játékrészben nem tudták megoldani Varga Adélék. Szünet után valami megváltozott.. Először az eredmény, Kaiser Karina egy szép akció végén higgadtan emelt a hálóba, majd ugyanő további két alkalommal is a hálóba találhatott volna, de Hargas túljárt az eszén. Volt persze bőven lehetősége az alapszakasz második helyezettjének is, de Ősz Csenge több alkalommal is földöntúli bravúrokat tudott bemutatni, igazolva, hogy nem véletlenül kapott meghívót a válogatottba. DSC_0233 Az utolsó 8 percben a Tolna ismételten óriási fölénybe került, szinte félpercenként kerültek helyzetbe a vendégek, s úgy tűnt mintha elfáradtak volna a Micskó tanítványok. A vészkapus játékkal is megpróbálkoztak, azonban Horváth Kata labdát tudott szerezni saját térfelén és az üres kapuba helyezte a játékszert. 3-1-s Szekszárd vezetésnél mindenki azt gondolta eldőlt a rangadó, mégis másként alakultak az események. Üveges Katalin a 37. percben átlövésből szépíteni tudott, s valóságos össztűz alatt állt Hargas Annamária kapuja, de az egyenlítés mégsem jött össze a Tolnának. Ellentétes félidők mérkőzésén egy góllal nyert a Szekszárd, de a helyzetek száma alapján a döntetlen sem lett volna érdemtelen. Női NB I, 20. forduló 75bf89db-857f-436e-8080-3fe2444a6933Miskolci Vénusz – Ricsilla Futsal 5-1 (4-0) Miskolci Egyetemi Körcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Nagy László – Balla Levente – Orosz Pál Vénusz: Almási Ildikó – Miliczki Noémi, Kovács Aliz, Palakovics Laura, Bernáth Csilla Csere: Galambvári Gréta, Váradi cintia, Szőke Zsuzsanna, Putnoky Zita, Bunda-Tóth Panna, Skaliczki Kitti Ivett, Tamók Rebeka Edző: Uray Attila Ricsilla: Kiss Emília – Megyeri Boglárka, Lehota Szimonetta, Marsai Nikoletta Csere: Szűcs Laura Edző: Halmos Máté Gólszerző: Palakovics Laura (2), Tamók Rebeka, Váradi Cintiam Miliczki Noémi illetve Marsai Nikolett uray_attila1   Uray Attila (Vénusz): - Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Külön öröm, hogy kevés gólt kaptunk, illetve 15 éves lányok három góllal voltak eredményesek ezen a találkozón. Gratulálok kollégámnak Suhajda Ferencnek és csapatának az U15-s bajnoki címhez.   Agenta Girls Szekszárd FC – BrandMission-Artifex Tolna 3-2 (2-0) Szekszárd Városi Sporrtcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Sipos László – Éreth Attila – Petrovics István Szekszárd: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra, Horváth Katalin Csere: Kágyi Árvácska Rebeka, Fábián Rebeka, Vőfény Noémi, Beke Adrienn Edző: Micskó Márk Tolna: Ősz Csenge – Horváth Hanna, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Üveges Katalin Csere: Farkas Klaudia, Kaiser Karina Edző: Varga Adél micsko_kozeli Micskó Márk (Szekszárd): - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Az első félidő rendben volt, a másodikban viszont több hibát is elkövettünk védekezésben. Ezeket ki kell javítanunk az elődöntőre és akkor sikeresek lehetünk. Nagyszerű volt a hangulat, ami mindig így van egy Szekszárd - Tolna mérkőzésen. Gratulálok a lányaimnak és a tolnai játékosoknak is.  21742980_1945692952420358_448078213812853283_nVarga Adél: - Az első félidőben kissé ötlettelenül és nem túl élesen játszottunk. Kevés volt a mozgás előrefelé viszont ennek ellenére a helyzeteink megvoltak. De Szekszárd ki tudta használni ezt az átmeneti zavart. Második félidőben harcosabban, dinamikusabb kezdtünk meg is lett az eredménye. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, és sikerült is betalálni. Utolsó 5 percre kijöttünk 5:4 elleni játékra. Ami egész jól ment, de sajnos egy rossz labda átvetélem miatt megszereztek a labdát a szekszárdiak és az üres kapuba íveltek azt. De még itt is sikerült megújulni és még egy gólt szerezni,de sajnos egyenlíteni már nem tudtunk. - Simonyi András -