Női futsal NBII 15. forduló összefoglaló
2015.02.10 | 17:12
Női futsal NBII 15. forduló összefoglaló Hajdúböszörményi TE II – MVFC Női Berettyóújfalu 6-1 (2-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Dobi Zsolt, Erdélyi Tamás, Kovács Ádám Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta, Szilágyi Mariann, Bölömi Ibolya, Farkas Éva, Koch Fruzsina Csere: Czégény Zsuzsánna, Quirikó Vivien, Pálóczi Krisztina, Nagy Mária, Sallai Anita, Balogh Erika, Bokos Adrienn Vezetőedző: Quirikó Vivien MVFC Női Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda, Tóth Nóra, Czakó Viktória, Varga Veronika, Kelemen Anett Csere: Tóth Tamara, Kóti Lilla, Tóth Anita, Papp Dóra, Pozsgai Kitti, Erős Zsanett Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd Gólszerzők: Farkas Éva(2), Bölömi Ibolya, Koch Fruzsina, Bokor Adrienn, Szilágyi Mariann, illetve Kelemen Anett Érvényesült a papírforma ezen a mérkőzésen. A hazai csapat sima győzelmet aratott a Berettyóújfalu ellen. A mérkőzés igen nehezen kezdődött mindkét csapat számára. Az első gólra egészen a 11. percig kellett várni, ugyanis hazai oldalról Farkas Éva talált be. A folytatásban még egy gól született hazai oldalról, ami Bölömi Ibolya nevéhez fűződik. A szünetre 2-0-ás állással mehettek szünetre a lányok.  A szünet után ismét sokat kellett várni a gólra. A 28. percben hazai oldalról Koch Fruzsina, míg vendég oldalról Kelemen Anett talált be. A mérkőzés további részében mindkét oldalon voltak helyzetek, amiket a hazai csapat használt ki jobban. A 32. percben ismét Farkas Éva szerzett gólt, majd a 34. percben Bokor Adrienn volt eredményes. A mérkőzés végeredményét a 38. percben Szilágyi Mariann állította be. Összességében a Hajdúböszörmény megérdemeltem szerezte meg a három pontot. Quirikó Vivien: "Gratulálok az egész csapatnak a tegnapi győzelemhez! A mérkőzés előtt azt mondtam, hogy a múlt heti Veresegyház elleni győzelmünknek akkor lesz igazán értéke, ha ezt a meccset is behúzzuk. Akkor szinte vért izzadva – több meghatározó játékost nélkülözve – szereztük meg a három pontot egy nagyon nehéz mérkőzésen. A Mezei-Vill ellen az előzetes esélyeket nézve is kötelező volt a győzelem, nem csak a tabellán elfoglalt helyezések miatt, hanem mert szinte teljes kerettel tudtunk kiállni erre a találkozóra, és a szurkolók is segítettek ezúttal minket. A mérkőzés eleje döcögősen indult, de a kezdettől fogva mi domináltunk, és a félidő közepétől kezdtünk jobban belelendülni a játékba, bár korántsem játszottunk hibátlanul. Jövő hétvégén, szombaton Szekszárdra utazunk, ahol vélhetően ismét egy nehéz meccs vár ránk."   ZTE-Göcsej SK – Tolle Szekszárdi UFC 3-5 (2-3) Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Vincze Gábor, Dávid József, Stárics Roland ZTE- Göcsej SK: Kiss Emilia, Tálosi Szabina, Megyeri Boglárka, Nagy Bianka, Molnár Nikoletta Csere: Lehota Szimonetta, Puskás Nóra, Fábián Ramóna, Bakos Tímea, Rieder Natália, Horváth Kitti Tolle Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta, Horváth Katalin, Csigi Eszter, Bogárdi Mónika, Klézli Szandra Csere: Grill Zita, Soós Petra, Gósi Natália Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György Gólszerzők: Tálosi Szabina. Horváth Kitti, Megyeri Boglárka, illetve Horváth Katalin (2), Klézli Szandra, Csigi Eszter, Bogárdi Mónika A Szekszárd formába lendült, ami ezen a mérkőzésen is látszott. Sorozatban a 3. mérkőzésüket nyerik meg. A találkozót a hazai csapat kezdte jobban. A 6. percben Tálos Szabina találatával vezetést szerzett a hazai együttes. A folytatásban a a vendégektől először Horváth Katalin, majd Klézli Szandra talált be. Az utolsó percben a hazaiaktól Horváth Kitti egyenlíteni tudott, de nem örülhettek sokáig, hiszen egyből jött a válasz ismét Horváth Katalin részéről, így a lányok 2-3-as állással mehettek szünetre. A fordulás után a vendégek újabb gólt tudta szerezni a 24. percben Csigi Eszter találatával. A hazaiak sorra alakították ki a helyzeteiket és a 27. percben Megyeri Boglárka talált be. A hajrában ismét a vendégek voltak eredményesek, akik a 35. percben újra betaláltak és bebiztosították a győzelmet.   Reklám Press-Skorpió – Kalafa- Újbarok SE 5-2 (2-1) Salgótarján, Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Varga László, Lovas Norbert, Györki Bence József Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka, Tóth Friderika, Németh Zsófia, Gál Veronika Szandra, Balya Dorottya Csere: Bede Anett, Bede Anna, Molnár Anett, Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona, Ferencz Flóra Franciska, Percze Réka Vezetőedző: Tóth Zsolt Kalafa- Újbarok SE: Tóth Elvira, Pap Eszter, Farkas Diána, Botos Regina, Szabó Zita, Csere: Reményik Katalin, Lupucz Tímea Piroska, Kelemen Judit Vezetőedző: Szabó László Gólszerzők: Gál Veronika Szandra(2), Szabó Zita (öngól), Bede Anett, Farkas Diána (öngól), illetve Pap Eszter, Szabó Zita Piros lap: Botos Regina Igazi hatpontos találkozó volt, hisz, amelyik csapat veszít, az hátrányba kerül a felzárkózás szempontjából. Mondhatni elég hamar sikerült előnyt szereznie a hazai csapatnak. Már a 2. percben betaláltak Gál Veronika Szandra találatával. A folytatásban sokat kellett várniuk a kilátogató nézőknek a következő gólig. A vendég együttes a 11. percben szerezte meg az egyenlítő találatot, ami Papp Eszter nevéhez fűződik. A 18. percben egy öngóllal a hazai csapat ismét vezetést szerzett, ami már az első félidő végéig nem változott, így a csapatok 2-1-es állással mehettek szünetre. A második játékrészben végig kitartott a hazai csapat lendülete és sorozatban lőtték a gólokat. Először a 21. percben Gál Veronika Szandra talált be, majd 23. percben Bede Anett volt eredményes. Ezen a mérkőzésen nem a vendégeket segítette a szerencse, ugyanis a 32. percben ismét egy öngól született, ami a hazaiak góljait gyarapította. A 39. percben vendég oldalról Szabó Zita szépíteni tudott, de ez kevés volt a mérkőzés megfordításához, így a Salgótarján szerezhette meg a három pontot.     DEAC – Békéscsabai Wanted SC 13-1 (5-0) Debrecen, DASE Kecskeméti János Sportcsarnok Játékvezetők: Szűcs László, Takács István, Seres László DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa, Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Erdős Edina, Urai Bianka Csere: Zsoldosné Bornemissza Barbara, Barabás Éva, Péter Vanda Ágnes Vezetőedző: Sólyom Attila Békéscsabai Wanted SC: Ozgyin Olga, Kis Krisztina Éva, Simonka Róza, Kondor Ivett Alexa, Örkényi Bianka, Csere: Zahorán Kitti, Balta Zsanett, Sugár Ágnes, Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Gólszerzők: Erdős Edina (2), Barabás Éva (2), Péter Vanda Ágnes (3), Radics Ágnes (3), Zsoldosné Bornemissza Barbara, Urai Bianka, Dancs Rebeka, illetve Balta Zsanett Érvényesült a papírforma ezen a mérkőzésen. A listavezető DEAC könnyedény győzte le az utolsó helyen álló Békéscsaba csapatát. Mint ahogy várni lehetett a hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést és már a 3. percben megszerezték a vezetést Erdős Edina találatával. A folytatásban is támadásban marad a hazai csapat és a 9. percben tovább növelték előnyüket. Először Barabás Éva, majd a 10. percben Péter Vanda Ágnes talált be. A gólgyártással nem állt le a DEAC és a félidőben még további két találattal 5-0 állt a szünetben az eredményjelző táblán. A második játékrészt a hazai csapat ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta és tovább növelték előnyüket. A második játékrészben a gólgyártást hazai oldalról Zsoldosné Bornemissza Barbara kezdte meg majd Péter Vanda Ágnes és Barabás Éva folytatta. A 29. percben a vendég csapatnak sikerült megszerezniük a szépítő találatot. A bekapott gól után nem tört meg a hazai csapat és tovább folytatták a gólgyártást. A további percekben még öt gól született, így a Debrecen 13-1-es eredménnyel tartotta otthon a három pontot.