Női futsal NB2 21. forduló összefoglaló
2015.04.17 | 23:30
Női futsal NB2 21. forduló összefoglaló Obsitos SE- Göcsej SK 3-5 (0-3) Csömör, Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Puskás Gabriella, Kénoszt Éva Noémi, Lázár Ondrej Obsitos SE: Hurton Zsuzsanna – Szabó Szilvia, Linke Nikolett, Bozsik Nikolett, Fehér Vivien Csere: Ferenczi Anna, Mayer Mónika, Csizmók Adrienn, Belkó Éva, Németh Beáta Vezetőedző: Ferenczi Anna ZTE- Göcsej SK: Kiss Emilia – Horváth Kitti, Orbán Szandra, Puskás Nóra, Nagy Bianka Csere: Széles Viktória Bernadett, Fábián Ramóna, Bakós Tímea, Megyeri Boglárka Vezetőedző: Szimán Bálint Gólszerzők: Ferenczi Anna, Fehér Vivien, Belkó Éva, illetve Megyeri Boglárka (3), Nagy Bianka, Orbán Szandra Technikai okok miatt némi késéssel kezdődött a mérkőzés, ami inkább a hazaiakat zavarta meg. Az első játékrészt a vendégek kezdték jobban. Az első gól a 7. percben született, ami Megyeri Boglárka nevéhez fűződött. A folytatásban is támadásban maradtak a vendégek és még két gólt tudtak szerezni az első félidőben, így megnyugtató háromgólos előnnyel mehettek szünetre a lányok. A második játékrész elején elaludt a Göcsej és a hazaiak négy perc alatt egyenlítettek. A vendégek hamar rendezték soraikat és Megyeri Boglárka valamint Orbán Szandra találataival visszavették a vezetést. Az utolsó percekre az Obsitos SE levitte a kapusát és próbált helyzeteket kialakítani az egyenlítéshez, de a védelem jól zárt és megtartotta a Göcsej a kétgólos előnyét.   Szimán Bálint: Nem tudtunk teljes kerettel megjelenni, ennek ellenére elégedett vagyok a mutatott játékkal. Amikor kellett irányítottuk a mérkőzést, ha úgy alakult alkalmazkodtunk, ennek gyümölcse ez a nagyszerű győzelem. Lányok edzésmunkája, hozzáállása nagyot fordult az elmúlt hetekben pozitív irányban. Ellenfelünk jelenlegi tabella pozíciója nem tükrözi valós tudását, előkelőbb pozícióért kellene küzdeniük. Első futsal mérkőzés az életben mindig emlékezetes, főleg ha a játékos a nyilvánvaló rutintalanságát akarattal és szorgalommal párosítja. Ezúton is köszönöm Kolleginának , hogy biztosította a körülményeket a mérkőzéshez. Szekszárdi UFC – Békéscsabai Wanted SC 12-1 (5-1) Szekszárd, Csapó Dániel Szakképző Intézet Játékvezetők: Szabó Péter, Éreth Attila, Dr, Sipos László Szekszárdi UFC: Kosztyi Kata – Horváth Katalin, Gősi Natália, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra Csere: Grill Zita, Sütő Andrea, Riegler Bernadett, Blesz Bianka Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György Békéscsabai Wanted SC: Ozgyin Olga – Sugár Ágnes, Simonka Róza, Püski Nóra, Zahorán Kitti Csere: Püski Adrienn, Balta Zsanett, Domján Viktória, Horváth Sára Ticiána Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Gólszerzők: Horváth Katalin (4), Klézli Szandra (3), Gősi Natália (2), Schlotthauer Renáta (2), Grill Zita, illetve Püski Nóra Nem indult jól a mérkőzés a hazai csapat számára, hiszen a találkozó elején a kihagyott lehetőségek után a vendégcsapat szerzett vezetést a 6.percben. Ez a gól, azonban felébresztette a lányokat és a 8. perctől kezdve sorra jöttek a gólok hazai oldalról. A félidőben 5-1-es állással fordultak a csapatok. A második félidőt úgy kezdték a hazai lányok, ahogyan az elsőt befejezték. Lendületesen, bátran, határozottan és gólra törően játszottak. Sorra jöttek a helyzetek és a gólok. A második félidőben a hazai csapat összesen még hét gólt tudott szerezni, így magabiztosan tartották otthon a három pontot.   MVFC Berettyóújfalu – Kalafa–Újbarok SE 5-4 (2-3) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Erdélyi Tamás, Takács István, Vasziliu Tamás MVFC Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda – Varga Veronika, Pozsgai Kitti, Tóth Anita, Tóth Nóra Csere: Czakó Viktória, Papp Dóra, Kóti Lilla, Tóth Tamara, Kelemen Anett Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd Kalafa - Újbarok SE: Tóth Elvira – Pap Eszter, Reményik Katalin, Botos Regina, Szabó Zita Csere: Gyurcsó Nikolett Vezetőedző: Szabó László Gólszerzők: Czakó Viktória (2), Tóth Nóra (4), illetve Szabó Zita, Botos Regina (2), Pap Eszter A vendégcsapat kezdte jobban a találkozót. Két perc sem telt el a mérkőzésből és már 0-2 állt az eredményjelző táblán. A bekapott gól után a hazai csapat megrázta magát és megmutatta, hogy nem adják könnyen magukat. Négy perc alatt kiegyenlítettek és visszahozták a reményt csapatuk számára. Az első játékrész vége a vendég csapatnak kedvezett, ugyanis a 17. percben Botos Regina újra előnyhöz juttatta csapatát, így 2-3-as állással mentek szünetre a lányok. A második játékrész első felében mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de azok sorra kimaradtak, majd a 32. és a 33 percben a hazai csapat törte meg a gólcsendet és megfordították a mérkőzést. Nagy csatában a hazai csapat otthon tudta tartani a három pontot.   Hajdúböszörményi TE II – DEAC 2-2 (0-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács István, Vasziliu Tamás, Erdélyi Tamás Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Bokor Adrienn, Sallai Anita, Bölömi Ibolya Csere: Czégény Zsuzsánna, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett, Balogh Erika, Bernhardt Bernadett Vezetőedző: Quirikó Vivien DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Kota Gabriella, Lovas Anna Csere: Zsoldosné Bornemissza Barbara, Péter Vanda Ágnes, Barabás Éva, Erdős Edina Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Pálóczi Krisztina, Bernhardt Bernadett, illetve Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella A női futsal NB II-ben a második helyen álló Hajdúböszörmény az éllovas DEAC ellen mérkőzött meg. A vendégek két legjobbjukat, Csiszár Henriettát és Tóth Angelikát ezúttal nélkülözték, míg Quirikó Vivien az első csapatból visszajátszó Bernhardt Bernadettre számíthatott. A derbi színvonala sok kívánnivalót hagyott maga után azonban a küzdelemre nem lehetett panasz. Becsülettel hajtott mindkét alakulat és a kiválóan teljesítő kapusoknak volt köszönhető, hogy nem született gól az első játékrészben. Fordulást követően felpörögtek az események és a fiatal HTE – nevelés Pálóczi Krisztina góljával megszerezték a vezetést a hazaiak. Radics Ágnes és Kota Gabriella találataival a 23. percben már 1-2 állt az eredményjelző táblán. Ekkor beállt egy újabb helyi nevelés Sipos Bernadett. Gyorsan pontosan játszott, nem volt lámpalázas és minden megmozdulásán látszott, hogy remek kapcsolatot ápol a labdával. Gólt ugyan nem szerzett, de beállításával átlendítette csapatát a holtponton és kiegyenlítetté vált a küzdelem. A hajrában a hazaiak egyenlíteni tudtak, így 2-2-s végeredmény született a mérkőzésen.