Női futsal NB2 17. forduló összefoglaló
2015.02.27 | 17:00
Női futsal NB2 17. forduló összefoglaló Obsitos SE – Reklám Press – Skorpió 0-4 (0-0) Csömör, Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Czene – Joó Ádám, Csete Csongor, Dósa-Rácz Kitti Obsitos SE: Hurton Zsuzsanna, Linke Nikolett, Fehér Vivien, Tóth Barbara, Kiss Bernadett Csere: Bilicsné Kerekes Ancsa, Pozsárné Kovács Julianna, Varga Andrea, Csizmók Adrienn Edző: Lovász Gyöngyi Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka, Tóth Friderika. Gál Veronika Szandra, Balya Dorottya, Bede Anett Csere: Bede Anna, Ferencz Flóra Franciska, Radvánszkyné Bárnai Mónika, Vámos Réka, Rusz Boglárka Vezetőedző: Tóth Zsolt Gólszerzők: Balya Dorottya (2), Gál Veronika Szandra, Vámos Réka A bajnokság 17. fordulójában Csömörön az Obsitos SE ellen lépett pályára a dobogóra hajtó Reklám Press Skorpió csapata. Az Obsitos SE nem a legjobb körülmények között tudott pályára lépni, hiszen több meghatározó játékosát nélkülöznie kellett. Már a mérkőzés első  félidejében is a Skorpió dominált, de a hazaiak előtt is adódott három kisebb lehetőség, amik kimaradtak, így a csapatok 0-0-ás állással mentek szünetre. A fordulást követően állandósult a tarjániak fölénye. A 25. percben egy ügyes szabadrúgás-kombináció eredményeképpen  Balya Dorottya találatával már a vendégeknél volt az előny. Három perccel később érkezett az újabb találat: Gál Veronika Szandra távolról lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. Rögtön a középkezdés után következett a harmadik gól is: a duplázó Balya Dorottya pár lépésről helyezett a kapuba. A folytatásban két 100%-os helyzet is adódott a hazaiak előtt, de ezek kimaradtak, így  a 38. percben egy vendég találattal alakult ki a találkozó 4-0-s végeredménye, miután Vámos  Réka passzolt a gólvonal mögé egy sakk-mattra kijátszott akció végén.   Veresegyház VSK -MVFC Női Berettyóújfalu 4-2 (4-0) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Laczkó Zoltán, Kéri I. Zoltán, Kiss Tibor Zoltán Veresegyház VSK: Prekovics Emese, Szennai Adrienn, Nagy Barbara, Várkonyi Orsolya, Mátyás Noémi Csere: Popovics Dalma, Cilingir Halide, Nyárádi Bernadett, Lengyel Zsanett Vezetőedző: Tóth László MVFC Női Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda, Tóth Nóra, Czakó Viktória, Varga Veronika, Pozsgai Kitti Csere: Tóth Tamara, Kóti Lilla, Tóth Anita, Papp Dóra, Kelemen Anett, Erős Zsanett Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd Gólszerzők: Várkonyi Orsolya, Cilingir Halide, Mátyás Noémi, Lengyel Zsanett, illetve Tóth Anita, Kelemen Anett A hazai csapat kezdte jobban a találkozót. Az első gólra egészen a 8. percig kellett várni, amikor is Várkonyi Orsolya talált be Pozsgai Melinda kapujába. Lendületben maradt a hazai csapat és rögtön az első gól után megszerezték a második találatot is, ami Cilinger Halide nevéhez fűződött. A folytatásban mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek, de ezek sorra kimaradtak egészen a 16. percig. Újabb hazai gól született, ami Mátyás Noémi nevéhez fűződött. Rá egy percre feliratkozott a gólszerzők névsorára Lengyel Zsanett is, aki a hazaiak negyedik találatát szerezte. A szünet jót tett a vendég játékosoknak, hiszen a 26. percben Tóth Anita találatával szépíteni tudtak. A folytatásban lendületben maradtak a csapatok és sorra alakították ki a helyzeteiket, de a kapusok remekül helyt álltak a kapujukban. A 36. percben vendég oldalról Kelemen Anett is betalált. A hajrában a vendégek mindent megpróbáltak, hogy pontot tudjanak menteni, de sajnos ez nem sikerült, így 4-2-es hazai siker született ezen a mérkőzésen. Hajdúböszörményi TE II – Békéscsabai Wanted SC 28- 2 (15-1) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács István, Kovács Ádám, Erdélyi Tamás Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta, Quirikó Vivien, Szilágyi Mariann, Bölömi Ibolya, Bernhardt Bernadett Csere: Czégény Zsuzsánna, Balogh Erika, Pálóczi Krisztina, Koch Fruzsina Vezetőedző: Quirikó Vivien Békéscsabai Wanted SC: Ozgyin Olga, Kondor Ivett Alexa, Simonka Róza, Domján Viktória, Zahorán Kitti Csere: Balta Zsanett, Timár Kata Éva Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Gólszerzők: Bernhardt Bernadett (3), Quirikó Vivien (9), Balogh Erika (2), Koch Fruzsina (6), Bölömi Ibolya (3), Szilágyi Mariann (2) Pálóczi Krisztina,  Czégény Zsuzsánna (öngól) illetve Simonka Róza (öngól), Balta Zsanett, Zahorán Kitti (öngól) Kiütéses győzelmet aratott a Hajdúböszörmény a Békéscsabai Wanted SC ellen. A mérkőzés előtt egyértelmű volt a hazai siker a kérdés csak az volt, hogy hány gólt tudnak szerezni . Az első gólra nem is kellett sokáig várni, ugyanis még fél perc sem telt el a kezdő sípszó után a vendégek kapusának a gólvonal mögül kellett kihalásznia a labdát. A folytatásban szinte minden percben volt egy találat hazai oldalról. A vendégeknek az első félidőben összesen egyszer sikerült betalálniuk, ami Balta Zsanett nevéhez fűződött. A félidőben az eredményjelző táblán 15-1 állt. A második játékrész is hasonlóan alakult mint az első. A Hajdúböszörmény továbbra is lendületben maradt és összesen még 13 gólt tudtak szerezni, míg a vendégek az első délidőhöz hasonlóan csak egyet. A mérkőzés végeredménye kiütéses Hajdúböszörményi siker. ZTE-Göcsej SK- Kalafa – Újbarok SE 6-2 (3-2) Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Dávid József, Vincze Gábor, Nagy Richard ZTE-Göcsej SK: Kiss Emilia, Tálosi Szabina, Megyeri Boglárka. Boda Patricia, Horváth Kitti Csere: Fábián Ramóna, Lehota Szimonetta, Puskás Nóra, Bakos Tímea, Molnár Nikoletta, Rieder Natália, Montag Eszter Anna, Puskás Petra, Tóth Alexandra Kalafa- Újbarok SE: Tóth Elvira, Pap Eszter, Farkas Diána, Botos Regina, Szabó Zita Csere: Kelemen Judit, Gyurcsó Nikolett, Reményik Katalin, Virág Mária, Terdik Tamara Vezetőedző: Szabó László Gólszerzők: Megyeri Boglárka, Horváth Kitti, Boda Patricia, Tálosi Szabina (2), Tóth Alexandra, illetve Botos Regina, Pap Eszter A mérkőzés elején próbált a hazai csapat kezdeményezni gólt mégis a vendégek szereztek. Egy szögletrúgást követően Szabó Zita kapta a labdát aki remekül ívelt kapura, de labdája a felső lécen landolt. A kipattanóra Botos  Regina érkezett és juttatta vezetéshez a vendég csapatot (0-1). A gól feltüzelte a hazai lányokat és a kapujukhoz szegezték ellenfelüket. A 4. percben Megyeri Boglárka kényszerítőzött Boda Patriciával és a visszatett labdát remekül gurította a jobb alsó sarokba ( 1-1). Továbbra is lendületben maradt a hazai csapat és sorra alakították ki helyzeteiket. A 9. percben Tálosi Szabina robogott el a jobb szélen, de lövését Tóth Elvira lábbal védte. A kipattanóra Horváth Kitti érkezett és pontosan passzolta a játékszert a hálóba (2-1). A 14. percben a vendégcsapat begyűjtötte ötödik faultját, majd rövid időn belül a hatodikat is, ami büntetőhöz juttatta a Göcsejt. A 10 méterest Tálosi Szabina végezte el, de lövés elakadt a kapus lábában. A kihagyott büntető megbosszulta magát, mivel a 16. percben Szabó Zita végezhetett el egy szabadrúgást a hazai térfél közepéről. A kapu bal sarka felé tartó lövésébe belepöckölt Papp Eszter és ez becsapta Kiss  Emilia kapust és a labda a hálóban kötött ki és egyenlített a Kalafa (2-2). A félidő slusszpoénja 10 másodperccel a dudaszó előtt érkezett, amikor Boda Patrícia érkezett egy lövésre és találatával vezetéssel mehetett pihenőre a hazai csapat. (3-2). A második félidőben állandósult a hazai fölény, ami a 24. percben góllá érett. Ekkor Tálosi Szabina vette be egy kidolgozott támadás végén a vendégek kapuját (4-2). A hazai lányok uralták a játékot, míg a vendégek szinte csak a védekezéssel törődtek.  Futószalagon érkeztek a helyzetek, amiből 30. percben Tóth Alexandra, míg a 32. –ben Tálosi Szabina volt eredményes. Ezekkel a gólokkal kialakult a mérkőzés végeredmény, ami magabiztos Göcsej SK győzelmet hozott. A találkozón minden játékos lehetőséget kapott, köztük először húzhatott kék- fehér mezt és kapcsolódhatott be a játékba Puskás Petra. A 16 éves játékosra még szép jövő várhat.