Női futsal NB2 16. forduló összefoglaló
2015.02.20 | 08:49

Tolle Szekszárdi UFC – Hajdúböszörményi TE II 4-6 (2-3) Szekszárd, Szekszárd Városi Sport- és Szabadidőközpont Játékvezetők: Szabó Péter, Éreth Attila, ifj.Hartung Vilmos Tolle Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta - Horváth Katalin, Gősi Natália, Bogárdi Mónika, Klézli Szandra Csere: Schlotthauer Renáta, Soós Petra, Kosztyi Kata, Csigi Eszter Vezetőedző: Horváth Görgy Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta - Quirikó Vivien, Szilágyi Mariann, Bölömi Ibolya, Sallai Anita, Csere: Czégény Zsuzsánna, Balogh Erika, Pálóczi Krisztina, Bernhardt Bernadett, Bernhardt Barbara Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Schlotthauer Renáta, Bogárdi Mónika, Soós Petra (2), illetve Sallai Anita (2), Balogh Erika, Bernhardt Barbara (3) A kezdő sípszó után a vendégek kezdték bátrabban a mérkőzést. Már a 3. percben megszerezték a vezetést Sallai Anita révén. A bekapott gól után a hazaiak rendezték soraikat és az 5. percben hazai oldalról Schlotthauer Renáta és Bogárdi Mónika is betalált, így átvették a vezetést. A 8. percben a vendégek egyenlíteni tudtak Balogh Erika találatával. A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a 15. percben a vendégek megszerezték a vezető találatot Bernhardt Barbara találatával, így a csapatok 2-3-as állással mehettek szünetre. A második félidő komoly hazai helyzetekkel kezdődött és a 25. percben Soós Petra találatával ismét egyenlíteni tudtak majd a 27. percben megfordították a mérkőzést. A vendégeknek erre is volt válaszuk és a bekapott gólra góllal válaszoltak. A folytatásban a vendégeknek még kétszer sikerült betalálniuk, így kialakították a 4-6-os végeredményt.   DEAC – Kalafa- Újbarok SE 10-2 (7-0) Debrecen, DASE Kecskeméti János Sportcsarnok Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd, Vasziliu Tamás, Kriston Tamás DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Kota Gabriella, Urai Bianka Csere: Erdős Edina, Péter Vanda Ágnes Vezetőedző: Sólyom Attila Kalafa- Újbarok SE: Tóth Elvira - Pap Eszter, Farkas Diána, Reményik Katalin, Szabó Zita Csere: Kelemen Judit, Gyurcsó Nikolett Vezetőedző: Szabó László Gólszerzők: Radics Ágnes Mariann (4), Dancs Rebeka (2), Kota Gabriella (3), Urai Bianka, illetve Pap Eszter, Reményik Katalin  Hat mezőnyjátékossal vágott neki mindkét együttes a rangadónak.  A hazaiaknak nagyon gyorsan sikerült gólt szerezniük egy jól kivitelezett standard játékhelyzet után. Az ellenfél még magához sem tért a sokkból, amikor újabb gólt szereztek a hazaiak. A vendégek teljesen tanácstalanok voltak a hazaiak védekezésével szemben, néhány belöbbölt labda okozott némi zavart a DEAC védekezésében, de igazán helyzetig sem jutottak a vendégek. A folytatásban Dancs Rebeka egymás utána kétszer is betalált, ami után az ellenfél edzője kénytelen volt időt kérni. Szabó László megpróbálta rendezni sorait kevés sikerrel, mert a félidő második felében a hazaiak meg újabb három gólt szereztek, így a csapatok 7-0-ás állással mehettek szünetre. A második félidőben sem változott sokat a játék képe. A hazaiak a második félidőben csupán csak három gólt szereztek. A végjátékban a hazaiak már nem voltak annyira pontosak és az egyik labdavesztésükből az ellenfél játékosa gólt tudott szerezni. Az utolsó percekben a vendégek ismét betaláltak, de az eredményen már nem tudtak változtatni, így a mérkőzés magabiztos Debreceni sikerrel zárult. „Az eredmény nem azt mutatja, hogy ez olyan sima meccs volt, mert meg kellett küzdenünk a három pontért” – mondta Dancs Rebeka, a DEAC futsalosa. – „Függetlenül a múlt heti meccstől, szerintem mindenkiben benne volt a Szekszárd elleni vereség és bizonyítani akartunk. Mindenki százszázalékos erőbedobással odatette magát. Az első félidőben jól játszottunk és a második játékrészben sem volt gond. Talán viszont egy kicsit dekoncentráltak voltunk és ez a helyzetkihasználásra ment. A kis hibák ellenére szerintem jó meccset hagytunk magunk mögött” – értékelte a találkozót Dancs Rebeka. Veresegyház VSK – Obsitos SE 3-3 (1-1) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Bodor Marianna, Bátori Csaba, Csehi Attila Veresegyház VSK: Nyárádi Bernadett - Dohány Rita, Nagy Barbara, Várkonyi Orsolya, Mogyorósi Zsuzsanna Csere: Szennai Adrienn, Lengyel Zsanett, Mátyás Noémi Vezetőedző: Tóth László Obsitos SE: Csizmók Adrienn - Linke Nikolett, Belkó Éva, Fehér Vivien, Mayer Mónika Csere: Németh Beáta, Bilicsné Kerekes Anikó, Pozsárné Kovács Julianna Vezetőedző: Lovász Gyöngyi Gólszerzők: Szennai Adrienn, Mogyorósi Zsuzsanna, Mátyás Noémi, illetve Fehér Vivien (2), Németh Beáta A mérkőzés előtt az Obsitos SE nem a legjobb körülmények között tudott készülni a mérkőzésre, ugyanis több játékosuk betegség, sérülés, illetve eltiltás miatt nem állt rendelkezésükre. A vendégek számára rosszabbul nem is kezdődhetett volna a mérkőzés. Már a 3. percben a hazaiak megszerezték a vezetés Szennai Adrienn találatával. A gólt követően az Obsitosnak kellett pár perc, hogy belerázódjanak a mérkőzésbe, ami sikerült is nekik. A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 15. percben vendégoldalról Fehér Vivien talált be, így megszerezték az egyenlítő találatot. A félidőben a vendégcsapat elkövette a hatodik szabálytalanságot, így a Veresegyház büntetőhöz jutott, amit Csizmók Adrienn remekül hárítani tudott ez által a csapatok 1-1-es állással mentek szünetre. A második félidő gyors hazai góllal kezdődött, ami Mogyorósi Zsuzsanna nevéhez fűződött. A vendégeknek volt válasza a bekapott gólra. A 26. percben ismét Fehér Vivien volt eredményes, majd a 28. percben Németh Beáta, aki ezzel a találattal megszerezte a vezetést a vendégcsapatnak. A folytatásban mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a kapusok remekül helyt álltak. A 31. percben a hazaiaktól Mátyás Noémi talált be, aki egyenlíteni tudott. A folytatásban a vendégek 10 métereshez jutottak, de nem sikerült érvényesíteniük, így maradt a 3-3-as végeredmény. Összességében a játék képe alapján a döntetlen volt igazságos eredmény a lefújást követően.   Békéscsabai Wanted SC – ZTE Göcsej SK 1-6 (0-5) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Modes Ottó Péter, Szelezsán György, Pap László Békéscsabai Wanted SC: Balta Zsanett - Püski Nóra, Simonka Róza, Békefi Ildikó, Zahorán Kitti Csere: Moldován Lili Rozália, Kondor Ivett Alexa, Örkényi Bianka Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János ZTE - Göcsej SK: Kiss Emilia - Lehota Szimonetta, Puskás Nóra, Bakos Tímea, Horváth Kitti Csere: Reider Natália, Montag Eszter Anna, Fábián Ramóna Gólszerzők: Püski Nóra, illetve Horváth Kitti (3), Lehota Szimonetta (2), Montag Eszter Anna Érvényesült a papírforma ezen a mérkőzésen. A Göcsej magabiztosan győzte le a pont nélkül álló Békéscsaba csapatát. Ahogy várni lehetett a mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban. A 6. percben Horváth Kitti, majd a 7. percben Lehota Szimonetta és a 9. percben Montag Eszter volt eredményes. A folytatásban is támadásban maradt a vendégcsapat és még további két találatot szerzett. Ami ismét Horváth Kitti és Lehota Szimonetta nevéhez fűződött. A hazaiak hiába alakítottak ki helyzeteket gólra nem tudták váltani őket, így 0-5- ös állással mentek szünetre a csapatok. A második félidőben kiegyenlítettebb volt a játék. Mindössze két találatot láthattak a kilátogató nézők. A 28. percben hazai oldalról Püski Nóra szerezte meg csapata számára a szépítő találatot. A mérkőzés már az első félidőben eldőlni látszott, de a 38. percben a vendégek bebiztosították a győzelmet Horváth Kitti találatával, így a Zalaegerszeg megérdemeltem vihette haza a három pontot.