Női Futsal NB I Felső Ág
2015.05.17 | 22:59
Női Futsal NB I Felső Ág Lejátszották az utolsó fordulót a női NB I-ben. Az Astra most sem kegyelmezett soron következő ellenfelének, de a másik két mérkőzésen meglepetés született, már ami a papírformát illeti. Női Futsal NB I Felső Ág Univerzum - Astra HFC 1-9 (1-2) Soroksári Sportcsarnok, Vezette: Moldván – Deme – Kovács P. Univerzum: Deczki – Bagdi, Bereczki, Horváth H, Görög Csere: Tatár, Lukács Edző: Jávor István Astra HFC: Vincze – Szabó B, Dikanová, Megyes, Gál T. Csere: Dombai-Nagy, Szabó I, Molnár J, Godvár Edző: Dombó János Góllövők: Görög, illetve Szabó B (7), Gál T., Tatár (öngól) Az első félidőben jól tartotta magát az Univerzum, de aztán ismét jött Szabó Boglárka. Most sem adta alább hét gólnál, ezt már szinte nem is lehet követni. Nagyon gazdag a magyar női futsal, ha megengedheti magának, hogy ne játsszon a válogatottban.   DVTK-Vénusz - BME Futsal 1-6 (0-2) Miskolc, Vezette: Szuromi Viktor - Császár Kristóf - Petróczy Attila DVTK-Vénusz: Almási - Szőke, Váradi, Miliczki, Kovács A. Csere: Németh, Kresák, Bukovszki, Boros. Vezetőedző: Sárréti Géza. BME: Hargas - Szekér, Ganczer, Winternitz K., Szalkai. Csere: Winternitz A., Urbán, Winternitz Zs. Vezetőedző: Csernai Gábor László. Sárga lap: Szalkai a 23., Németh a 30. percben. Gólszerző: Szalkai (0-1) a 12., Urbán (0-2) a 20., Winternitz A. (0-3) a 27., Ganczer (0-4) a 27., Váradi (1-4) a 31., Szekér (1-5) a 40., Urbán (1-6) a 40. percben. Negyedik helyen zárta a női futsal NB I.-et a DVTK-Vénusz csapata. Az utolsó tétnélküli mérkőzésen még a vereség is belefért, de nagyon hiányzott a sérüléssel bajlódó Bernáth Csilla. A BME-nek a végére kijött a lépés, és kifizetődött Csernai Gábor hite, munkája. Árkád ETO – Hajdúböszörményi TE 10-3 (4-0) Magvassy Sportcsarnok, Győr Vezette: Czinder - Csirke – Juhász B. Árkád ETO: Bocsárdi – Jakab P., Jakab R., Szórádi, Vígh R. Csere: Oláh E., András F, Podova Edző:- Hajdúböszörményi TE: Torma – Farkas É, Bernhardt Barbara, Bernhardt Bernadett, Csere: Hegyi, Sebestyén Edző: Simonyi András Góllövők: Vígh R. (7), Jakab R (2), illetve Bernhardt Ba, Bernhardt Be A HTE nagyon tartalékosan érkezett a záró mérkőzésre, és így bizony nem volt esélye a bombaformában lévő Vígh Renátát soraiban tudó ETO-val szemben. Simonyi András: Jár a gratuláció az ETO játékosainak és vezetőinek a mai győzelem és a bronzérem megszerzése okán. Korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyert a hazai csapat, az egyébként nem túl színvonalas, tétnélküli meccsen. Ezen a bajnoé6kin több olyan játékosnak adtam bizonyítási lehetőséget, akik eddig kevesebbet léptek pályára és örülök annak, hogy nem okoztak csalódást, de a szorosabb eredményhez hosszabb kispadra lett volna szükség. Az ETO-ban a komplett első sor remekelt, imponáló volt Bocsárdi Eszter kapusteljesítménye. Ismét megállapítottam, hogy a Jakab lányok csodaszépek és fantasztikusan játszanak, igazi vezéregyéniség mindkettő. Szórádi Nikiről és Vigh Renátáról is csak a legjobbakat tudom elmondani, előbbi meccs végi mosolya számomra létfontosságú vitamin volt szünet előtt. Örülök annak is, hogy hozzájárultam Vigh Renáta lányának szakmai fejlődéséhez. Saját játékosaink előtt is fejet hajtok, az ezüstérem pazar teljesítmény, ugyanakkor támadókat kell igazolnunk, mert helyzetkihasználásunk egészen tragikus ezen a szinten.