Nem adta fel a Szekszárd, s nekik lett igazuk
2016.03.26 | 12:13
Nem adta fel a Szekszárd, s nekik lett igazuk 12 gólt hozott, egyenlő megosztásban a női NB I  alapszakaszának zárómérkőzése, amelyen az újonc Szekszárdi UFC fantasztikus hajrával pontot szerzett a címvédő Astra ellen, így kellő önbizalommal várhatják a negyeddöntőt.   Szekszárdi UFC – Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls 6-6 (2-3) Szekszárd, Városi Sport és Szabadidőközpont, 400 néző Játékvezetők: Szabó Péter – dr. Sipos László – ifj. Hartung Vilmos  Szekszárd: Hargas Annamária – Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Mausz Renáta, Szekér Anita Csere: Bogárdi Mónika, Klézli Szandra, Bernhardt Bernadett Edző: Micskó Márk  Astra: Kovács Klaudia – Dikanová Dominika, Gál Tímea, Godvár Katalin, Kakuszi Adrienn Csere: Balázs Eszter, Gyöngyösi Alexandra Edző: Dombó János  Gólszerző: Bogárdi Mónika (2), Ganczer Hajnalka, Mausz Renáta, Bernhardt Bernadett, Szekér Anita illetve Balázs Eszter (3), Godvár Katalin (3) Hiába nem volt tétje az alapszakasz utolsó mérkőzésének, ez egy pillanatig sem látszott meg. Mindkét csapat az első pillanattól kezdve mindent beleadott, egy jó és hajtós csatát láthattak a vasárnap ebédidőben kilátogató szurkolók. Egy szögletvariáció után Ganczer Hajnalka talált a kapuba a 4. percben, majd két perccel később Balázs Eszter lőtte ki a hosszú sarkot. (1-1) A csapatok mentek előre, Mausz Renáta a 12. percben elemi erővel bombázott a jobb alsóba, Kovács Klaudiának esélye sem volt a hárításra. Az utolsó öt percben egy hazai rövidzárlatot könyörtelenül kihasznált az Astra, Godvár Katalin és Balázs Eszter talált a kapuba, így 3-2-s vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben úgy folytatódott minden, ahol az első abbamaradt. Egy kontrát rendkívül gyorsan és hibátlanul végigvitt az Astra, Balázs Eszter lőtt ismét gólt, majd egy nagyon szerencsés Godvár Katalin gól következett, az eredményjelzőn pedig ekkor már 2-5 állt, aminek következtében azonnal időt kért a hazaiak trénere. Az időkérés után egy teljesen másik Szekszárd lépett pályára és a 33. percben Bernhardt Bernadett higgadtan gurított a kapuba, majd még ugyanebben a minutumban Bogárdi Mónika rúgott ritkán látható csodálatos gólt. Mónika egy lövőcsellel a fél Astrát elküldte, majd higgadtan gurított az üres kapuba. A 37. percben Godvár Katalin megint villant, így ismét kétgólosra növelte a friss kupagyőztes a mérkőzés eredményét. De a Lányok nem adták fel és az utolsó, 39. percben előbb Szekér Anita talált a kapuba egy újabb szögletvariáció után, majd Bogárdi Mónika ismét betalált, ezzel igazságos 6:6-ra állítva a végeredményt. A kilátogató nézők egy hajtós, színvonalas és nagyon jó mérkőzést láthattak. Micskó Márk (Szekszárd): Élvezetes, jó iramú és közönségcsalogató mérkőzést játszottunk a friss Magyar Kupa győztes Astra csapatával. Úgy gondolom, hogy a döntetlen reális eredmény, hiszen 3 gólos hátrányból sikerült felállnunk az utolsó percekben. Csapatom nagyságát és profizmusát mutatja, hogy nem adta fel, hiszen megtehette volna, mivel tétje nem volt a mérkőzésnek már. De szerencsére a Lányaimat nem ilyen fából faragták. A hét elején azt mondtam a lányoknak, hogy ami biztos, frissek nem lesznek a hétvégi mérkőzésre, ez meg is látszott rajtuk. Mi nem az Astra elleni mérkőzésre készültünk, hanem a jövő heti Tolna elleni rájátszás első mérkőzésére. Addigra leszünk a toppon és frissek is. Nem mi vagyunk persze a párharc esélyesei, de mindent el fogunk követni, hogy meglepetést okozzunk. Ez a csapat hétről-hétre, napról-napra egyre erősebb és egységesebb. Igazi három esélyes lesz a csata, remélhetőleg rengeteg nézővel. Dombó János (Astra): Egy nagyon jó hangulatú, sportszerű mérkőzést láthattak a szép számban kilátogató nézők. Csak gratulálni tudok a Szekszárd csapatának, nagyon szép jövő előtt álló, rengeteget fejlődött, erős csapatot sikerült rövid idő alatt kialakítaniuk. Az alapszakasz végeredménye: ff [gallery ids="57795,57798,57799,57800,57802,57805,57806,57808,57811"]