Nagyot küzdött fiatal csapatunk
2016.12.05 | 23:45
Az Európa-bajnoki címvédő spanyol válogatott a papírformának megfelelően magabiztos győzelemmel zárta a magyar csapat elleni első felkészülési mérkőzését Nyíregyházán.
A magyar futsalválogatott szövetségi kapitánya, Sito Rivera korábban többször hangsúlyozta, hogy igyekszik a lehető legerősebb ellenfelekkel lekötni a felkészülési mérkőzéseinket, mert a csapat csak akkor tud fejlődni, ha a lehető legmagasabb iramú meccseken edződnek a kerettagok. A spanyoloknál nehezebb riválist nem sokat talált volna a szövetségi kapitány, az Eb-címvédő, világranglista-második vendégek a kontinens legeredményesebb futsalcsapatával büszkélkedhetnek.  Az idei világbajnokság nem úgy sikerült a spanyoloknak, ahogyan eltervezték (már a negyeddöntőben kiestek az oroszokkal szemben), ezért szakvezetőjük, José Lopez Venancio több olyan fiatal játékost is meghívott, aki az elmúlt időszakban még nem számított alapembernek az együttesben.  Nálunk a legfontosabb hiányzó a sérült Dróth Zoltán volt, de Rábl János is kénytelen volt lemondani a játékot sérülése miatt, így egy igazán fiatal keret várta a spanyolok elleni dupla mérkőzést, amely számára nagyszerű tapasztalatszerzés volt a világ egyik legjobbjával játszani.  Bátran kezdte a meccset a magyar válogatott, szó sem volt biztonsági játékról, ez persze kockázatot is rejtett magában, a spanyolok labdaszerzések után villámgyorsan a kapunk előtt teremtek, Tóth Gyulának bőven akadt dolga. A 3. percben Adolfo révén vezetést szereztek a vendégek, de ez nem szegte kedvét a mieinknek, továbbra is felvállaltuk az ellenfél térfelén történő letámadást, mezőnyben nem játszottak komoly fölényben a spanyolok.  DSC_0149 Még a szünet előtt sikerült egyenlítenünk, Klacsák Bence éles szögből, a jobb oldalról vette be a spanyol kaput. A félidő utolsó harmadában a vendégek tarthatatlanok voltak a kapunk előtt, GRafa Usin, Rafa López és Adolfo is eredményes volt, így háromgólos vezetésre tettek szert a szünetig.  A második félidő első perceiben is a spanyolok akarata érvényesült, de ötödik góljukhoz egy nagy egyéni hiba is kellett, Szabó Péter utolsó emberként adta el a labdát, Joselito pedig gólra váltotta az adódó lehetőséget. A folytatásban is a spanyolok irányítottak, bár néhány alkalommal a magyar válogatott is eljutott az ellenfél kapujáig, nem tudtuk megtartani elöl a labdákat, így nem kerülhettünk közelebb a spanyolokhoz. A hajrára átvettük a kezdeményezést, sokat tettünk a gólszerzés érdekében, de nem éltünk a lehetőségeinkkel, míg a spanyolok egy kisbüntetőt hagytak ki. Az eredmény a végső dudaszóig nem változott, a spanyolok 5-1-re megnyerték a találkozót.  - A hozzáállásra nem lehet panasz, a játékosok végig nagyot küzdöttek, sajnos az első félidőben két nagy hibából kaptunk gólt, olyan szituációk után, amelyeket a mérkőzés előtt külön gyakoroltuk. Az Eb-selejtezőkre való felkészülés szempontjából hasznos mérkőzést játszottunk egy nagyon jó spanyol csapat ellen - értékelt a meccs után Sito Rivera.  A két válogatott kedden 18.00 órától ismét megmérkőzik egymással a nyíregyházi Continental Arénában.  Magyarország-Spanyolország 1-5 (1-4) Nyíregyháza, Vezette: Kovács Gábor, , Szilágyi Norbert, Witner József, Gál Péter Magyarország: Tóth Gyula (csk) - Klacsák Bence, Horváth Norbert, Szeghy Szabolcs, Vas Ádám Cserék: Matkovics Gábor, Dávid Richárd, Nagy Imre, Komáromi Péter, Tatai József, Szabó Péter, Harnisch Ákos, Hosszú Ádám, Gál István Edző Sito Rivera Spanyolország: Juanjo - Ortiz, Bebe, Adolfo, Rafa Usin Cserék: Barron, Marc Tolrá, José Ruiz, Adri, Rafa López, Joselito, Joselito, Miguelin, Álex Edző: Venancio Lopez [gallery ids="72134,72135,72137,72138,72139,72141,72144,72145,72148,72151,72152"]

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00