Molnár Kitti okozta a a Kalafa, Erős Zsanett az ELTE vesztét
2019.11.22 | 12:57
Molnár Kitti okozta a a Kalafa, Erős Zsanett az ELTE vesztét A női NB II-ben a 6. forduló rangadóján az újonc Dévaványa hatgólos sikert aratott a Kalafa SE otthonában. A találkozót nyugodtan lehet Molnár Kitti jutalomjátékának is összegezni, egészen bámulatos amit a mindössze 19 éves tehetség nyújtott. Amellett, hogy ő szerezte a mérkőzés első három gólját, lendületes játékával, ördöngős cseleivel még a Kalafa-fanokat is tapsra ragadta. Furka Júlia is szokás szerint nagyot alkotott, de a vendégcsapat valamennyi játékosa hozzátette a maga részét a sikerhez. Nem kétséges Dévaványa büszkeségei közé tartoznak a futsalos lányok, egészen hihetetlen amit Ugrai Csilla tanítványai hétről-hétre nyújtanak. Minden elismerésünk az övék! Ha dicséretnél tartunk, akkor azt megérdemlik a Budaörs játékosai is. Amellett, hogy a Magyar Kupában a bombasztikus keretű TFSE-t elbúcsúztatva bejutottak a legjobb nyolc közé, a bajnokságban továbbra is őrzik 100 százalékos mérlegüket. Ezzel azt is elárultuk, hogy a Békéscsaba sem tudta megállítani Balya Dorottyáékat. A 14-0-s végeredmény is azt mutatja nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Mi lett volna a végeredmény ha Bede Anett is pályára lépett volna?! Sosem tudjuk már meg, mindenesetre a Bede család másik büszkesége Anna ötször tudott eredményes lenni. Balya Dorottya “csak” háromszor, az élete formájában lévő, rendkívül csinos támadónak ez is elég volt ahhoz, hogy átvegye a vezetést a mesterlövészek rangsorában. Már nem számít meglepetésnek az Atomerőmű sikere, Horváth György tanítványai ezúttal a PAFC-ot múlták felül, ráadásul kapott gól nélkül. Ez persze egyben a kitűnő hálóőr Blesz Nikoletta dicsérete is, aki végig nagyszerűen védett. Úgy tűnt sokáig, hogy az első játékrész gólnélküli döntetlennel ér véget, azonban nem sokkal a szünet előtt Trapp Enikő szerezte meg a paksiaknak a vezetést. Mindent elkövettek a Piliscsaba játékosai, hogy a szünet után kiegyenlítsenek, de ez nem jött össze nekik, s előbb Debereceni Kata majd Klézli Szandra volt az aki eldöntötte a három pont sorsát. [gallery ids="114512,114513,114514"] Jó hírünk van a Vidauktért szorítóknak: ismét nyert csapatuk! Méghozzá megérdemelten és nagy különbséggel. A Csorvás az első 20 percben remekül tartotta magát, de aztán a végén kijött a különbség. A Gyenese Melinda - Bozsik Nikolett kettős különösen sokat tett hozzá a győzelemhez, s talán ez a győzelem kellő önbizalmat adhat a Viaduktnak ahhoz, hogy a későbbiekben meginduljanak felfelé a tabellán. Rábl János eligazolása sokkolta, női csapatuk szereplése viszont örömmel töltheti el az MVFC híveit. Az ELTE pedig nagyon megnehezítette a berettyóiak dolgát, akik sokáig nem találták az Egyetemisták szervezett játékának, nagyszerű védekezésüknek az ellenszerét. A második félidőben Donkó Szilvia egyenlítése után már látszott, hogy rendkívüli izgalmakat tartogathat a véghajrá. Így is lett, a nyerőember a csupa-szív, sérülten pályára lépő Erős Zsanett volt. A gyengén rajtoló Hajdú-bihariak osztályozós helyre léptek előre, ami mutatja, hogy magukra találtak. Női NB II, 6. forduló Kalafa SE - Dévaványai SE 1-7 (0-2) Gólszerző: Pap Eszter Zsanett illetve Molnár Kitti (3), Szabó Tünde Imola (2), Furka Júlia (2) Békéscsabai Wanted SC - Budaörs 0-14 (0-4) Gólszerző: Bede Anna (5), Balya Dorottya (3), Majtán Luca (3), Koch Fruzsina (2), Kardosi Blanka Atomerőmű SE - PAFC 3-0 (1-0) Gólszerző: Trapp Enikő, Debreceni Kata, Klézli Szandra Csorvási SK - Viadukt SE 2-7 (1-2) Gólszerző: Kis Vivien Kitti, Zvolenszki Vivien illetve Gyenese Melinda (3), Bozsik Nikolett (2), Lengyel Zsanett, Lőrincz Teréz MVFC Berettyóújfalu - ELTE SE 2-1 (0-1) Gólszerző: Donkó Szilvia, Erős Zsanett illetve Vida Orsolya